Ana sayfa IFBB Türkiye 2014 TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME ŞAMPİYONASI YALOVA

2014 TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME ŞAMPİYONASI YALOVA

5483
0
PAYLAŞ

04 – 07 EYLÜL Tarihlerinde düzenlenen 2014 Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası, Milli Takım Dünya Şampiyonası seçmeleri Yalova ilimizde gerçekleşti. Yarışmaya katılım ne kadar yoğunda olsa gözler cezalı olan ve yarışmaya katılamayan bir çok vücutcuyu aradı.

Vücut Geliştirme sporunun gerileme dönemine girdiğini adeta kanıtlayan yarışma, sıkıntılı günlerinde habercisi olmaya aday bir şampiyona yaşadık.

Vücut Geliştirme ve Classic Vücut Geliştirme kategorileri adeta terk edilmişlik hissini yaşattı. Diğer kategorilerde ise en göze çarpan MEN’S PHYSIQUE kategorisi oldu. MEN’S PHYSIQUE de oldukça yüksek sayıda sporcu podyuma adeta sığmadı. Bana göre yarışmanın en önemli ismi Ali Emre oldu. Ali Emre Classic Vücut Geliştirme şampiyonlar şampiyonu ünvanını tekrar kazanarak son yarışmada adeta yıkılmış kalenin tek podyum savaşçısı gibiydi.

Ali Emre

Dünya şampiyonasına bu yarışmadan derece yapıcak tek vücutcu Ali Emre olacaktır. Nasıl bir milli takım oluşturulacak gerçekten merak konusu!!!

Bütün olumsuzluklara rağmen düzenlenen yarışmanın doping sorununa hayır tişörtleriyle sorunları gidermeye çalışan federasyonun umarım bir B planıda vücutcular için vardır.

Vucut Gelistirme Dopinge Hayir

2014 Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası, Milli Takım Dünya Şampiyonası seçmeleri Yalova Sonuçlar

BODY FITNESS
Kategori ; JUNIOR WONEN’S BODY FITNESS (AÇIK)
FİNAL   SIRASI MAYO
NO
ADI SOYADI İLİ
1. 108 DİLARA KORKMAZ MUĞLA
2. 184 SEDA TEMELTAŞ ADANA
3. 358 ÖZGÜ AKIN TEKİRDAĞ
Kategori ; WONEN’S BODYFITNESS 1.68 cm
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 171 ÖZLEM TEMEL ŞEN İSTANBUL
2. 185 GÜLİN TUNÇOKTAY YALOVA
Kategori ; MASTER WOMEN’S BODYFITNESS 35/44 YAŞ ÜZERİ (AÇIK)
FİNAL SIRASI MAYO
NO
ADI SOYADI İLİ
1. 245 DİLEK YAŞAR YALOVA
2. 380 ERENA GALATAN YALOVA
3. 232 MELEHAT ŞELİL İSTANBUL
Kategori ; MASTER WOMEN’S BODYFITNESS 45 YAŞ ÜZERİ (AÇIK)
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 70 KAMER PİERSSENS İSTANBUL
BIKINI FITNESS
Kategori ; JUNIOR BIKINI FITNESS -1.63
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 392 DİLEK CİVCİ
2. 147 GİZEM DAVARCI ADANA
3. 233 BUSE BECER YALOVA
4. 148 FATMA YILMAZ MERSİN
5. 387 GÜLSEREN GÖKASLAN HATAY
6. 359 MELİS BAŞAR İSTANBUL
Kategori ; JUNIOR WOMEN’S BIKINI FITNESS +1.63
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 146 YAĞMUR ŞENLİK ANKARA
2. 317 YAREN GÜLDİKEN İZMİR
3. 186 İLAYDA PAKSOY İSTANBUL
Kategori ; WOMEN’S BIKINI FITNESS 1.63
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 149 MERVE KARAKAYA YALOVA
2. 90 G.HASRET KÜPÇÜ İSTANBUL
3. 212 NEZAKET TEMİRCİ İSTANBUL
4. 84 PINAR KARAOĞLAN İSTANBUL
5. 174 MERYEM KESGİN İSTANBUL
6. 127 FİKRİYE ÖZANT HATAY
Kategori ; WOMEN’S BIKINI FITNESS -1.69 
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 159 CEYLAN DELİKTAŞ İSTANBUL
2. 305 MELDA AZAZOĞLU HATAY
Kategori ; WOMEN’S BIKINI FITNESS +1.69 
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 189 ALYA GÜMÜŞ MERSİN
2. 276 DENİZ EKE İSTANBUL
3. 80 BİRSEN ENGİN ANKARA
4. 93 ANDZHELİNA ÖZTÜRK ADANA
5. 143 NUR JANSET EYİGÜN EDİRNE
Kategori ; MASTER’S BIKINI FITNESS
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 189 ŞENAY GÜNAY İSTANBUL
2. 276 ATİYE KIZILKAYA ANTALYA
3. 80 FUNDA BRANT SİNOP
MEN’S PHYSIQUE
Kategori ; JUNIOR MEN’S PHYSIQUE -1.75
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 202 K.ERHAN YILMAZ İSTANBUL
2. 129 BURAK AKKUŞ İSTANBUL
3. 128 AHMET KÖSE İSTANBUL
4. 170 SERDAR ANLIKIZIL KIRŞEHİR
5. 168 MERTCAN AKSOY ANKARA
6. 260 MERT GÜRLER İSTANBUL
7. 95 AHMET GÜNEŞ AKSARAY
8. 88 AYBERK YANDIMATA İSTANBUL
9. 179 VEYSEL AYANOĞLU ANTALYA
10. 196 HALİL PESEN İSTANBUL
11. 141 HÜSEYİN ERENLER İSTANBUL
12. 167 ÇAĞATAY GÖREN MERSİN
13. 110 ZAFER ÖZGÜÇ İZMİR
14. 136 ADEM GÜREL AYDIN
15. 109 KEMAL ARSLAN YALOVA
Kategori ; JUNIOR MEN’S PHYSIQUE +1.75
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 172 İSA CAN AKHAN YALOVA
2. 177 A.FAHRİ GEZİCİ MUĞLA
3. 113 K.YUNUS TEKİN İSTANBUL
4. 92 ALİ ŞENOL İZMİR
5. 126 MERTHAN KAYMAK HATAY
6. 248 CİHAN KALENDER YALOVA
7. 175 AHMET KOÇ İSTANBUL
8. 193 O.NURAL ÖNDER YALOVA
9. 91 UTKU YILMAZ ANTALYA
10. 144 ALAATTİN YILMAZ YALOVA
11. 241 KEMAL ASLAN YALOVA
12. 105 A.OKAN MERİÇ İSTANBUL
13. 97 SALİH ŞAHİN MUĞLA
14. 220 ERDİ ÇORAPÇIOĞLU İSTANBUL
15. 87 OZAN ACAR ANKARA
Kategori ; MEN’S PHYSIQUE – 1.70
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 153 ENGİN AYMAZ İSTANBUL
2. 142 EMRE YILMAZ İSTANBUL
3. 102 SEYDİ ALİ TUNCA ANKARA
4. 107 ALİ PALA YALOVA
5. 117 TEOMAN DEMİR IĞDIR
6. 112 BARIŞ AYAZMA BALIKESİR
7. 124 HALİL DEMİR İSTANBUL
Kategori ; MEN’S PHYSIQUE – 1.78
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 83 YASİN ŞAHİN ANKARA
2. 140 CANDEĞER DOĞRU YALOVA
3. 131 YASİN KARAKOÇ KÜTAHYA
4. 132 FERDİ TAYFUN YALOVA
5. 161 VURAL ÇELİK KKTC
6. 191 ENGİN KARATAŞ ANTALYA
7. 188 ONUR ŞENCAN İSTANBUL
8. 103 O.SERKAN SUSURLUK İZMİR
9. 158 ÇAĞDAŞ PSİLİ YALOVA
10. 135 AHMET SEVDAN YALOVA
11. 281 D.ERDİ KURTULDU İSTANBUL
12. 47 H.ALPTEKİN SÜSLÜ ANKARA
13. 162 KADİR ŞENOL HATAY
14. 151 CİHANGİR KARA KÜTAHYA
15. 181 FERDİ MAZGAL YALOVA
Kategori ; MEN’S PHYSIQUE + 1.78
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 187 SAMİ HAMİDİ KKTC
2. 192 İLKER DURAL İSTANBUL
3. 100 BAHATTİN CEMALİ YALOVA
4. 198 ÇAĞRI DURAN SİNOP
5. 114 GÖKHAN KUDEN EDİRNE
6. 200 F.TAYFUN UYAR İSTANBUL
7. 115 VOLKAN URAY İSTANBUL
8. 120 MERT ALİ AK BALIKESİR
9. 85 UMUT ERCAN ANKARA
10. 218 İBRAHİM DEMİREL İSTANBUL
11. 160 UĞUR TATLI YALOVA
12. 94 BURAK BUDİNLİ HATAY
13. 134 MÜSLÜM TİRYAKİ BARTIN
14. 119 SERKAN KEPEZLİOĞLU ANTALYA
15. 195 SERAT ÇAĞLAR EDİRNE
Kategori ; WOMEN’S PHYSIQUE – 1.63
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 213 A.SENEM SERHATLI İSTANBUL
2. 355 FİGEN CENGİZ İSTANBUL
FITNESS
Kategori ; JUNİOR MEN’S FITNESS (AÇIK)
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 353 HÜSEYİN C. TURGUTOĞLU İZMİR
2. 322 İ. BERK ÇAVUŞOĞLU ANKARA
3. 238 İSMAİL BAYRAM SİVAS
4. 215 UĞUR BARIŞ ÖZGÜR İSTANBUL
5. 106 İLKER YILLI İSTANBUL
6. 250 EGEHAN ACAR ÇANKIRI
Kategori ;  MEN’S FITNESS  OPEN
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 208 CAN GÖKDOĞAN İSTANBUL
2. 283 ADAMJAN KOZHANAZAR ADANA
3. 389 YUSUF OZKAN YALOVA
4. 244 SEDAT KAHYA SİVAS
5. 209 H.SEDAT KÖKSOY EDİRNE
Kategori ;  JUNIOR WOMEN’S FITNESS  OPEN
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 361 ÖZGE D. TURGUTOĞLU İZMİR
2. 339 MERVE  ARATEMUR İZMİR
3. 373 S.İLAYDA ÇETİN İSTANBUL
4. 206 MERVE RENÇBERLİ ADANA
5. 240 DİLEK İNAL ANTAKYA
CLASSIC BODYBUILDING
Kategori ; JUNIOR MEN’S CLASSIC BODYBUILDING OPEN  
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 201 NADİR POLATÇI İSTANBUL
2. 388 EMRE ÖZKARAM KKTC
3. 228 EBUBEKİR YÜCEL MERSİN
4. 351 BİLAL BULUT GOP AYDIN
5. 385 ÖMER ÖZÇITAK İSTANBUL
6. 58 İLHAN YER SİVAS
7. 311 YİĞİTCAN ERYİĞİT BARTIN
8. 331 GÜRBÜZ  ALBAYRAK İSTANBUL
9. 371 UFUK KAVAK ANKARA
10. 263 KORAY SATIR İSTANBUL
11. 376 ÜMİT UMAR ADANA
12. 309 OZAN DURUM ANTALYA
13. 382 OSMAN KOŞAR İZMİR
14. 374 YUNUS KARA SAMSUN
15. 236 CAN TANRIVER ADANA
BÜYÜKLER CLASSIC BODYBUILDING
Kategori ; MEN’S  CLASSIC BODYBUILDING  -1.68 cm 
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 270 H. CEM ATEŞ ANKARA
2. 262 SELEHATTİN  ŞİMŞEK İSTANBUL
3. 251 SEFA SALMAN MUĞLA
4. 203 İBRAHİM ÜNAL ANKARA
5. 253 A.AYHAN GÖZÜKIZIL İSTANBUL
6. 394 ÖNER KOÇAK İSTANBUL
7. 199 FUAT DEMİRCİ İSTANBUL
8. 255 ALİ M ÜNÜKLÜ İSTANBUL
9. 362 EMİN DURSUN ANTALYA
10. 366 İSMAİL DOĞAN KIRKLARELİ
Kategori ; MEN’S  CLASSIC BODYBUILDING  -1.71 cm
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 7 SUAT AKYOL ANTALYA
2. 328 SİNAN BABA SAMSUN
3. 246 ADEM KESER ANTALYA
4. 265 SEDAT TOHUMOĞLU G.ANETP
5. 318 METİN DİREKTÖR DİYARBAKIR
6. 395 DAVUT BULUT DENİZLİ
Kategori ; MEN’S  CLASSIC BODYBUILDING  -1.75 cm
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 234 İLKAY BEYGA YALOVA
2. 231 İSKENDER C. POLAT YALOVA
3. 375 METİN ÇAYCI ŞANLIURFA
4. 284 UFUK DEMİRPENÇE MERSİN
5. 247 MUSTAFA AKSU İSTANBUL
6. 312 BESİM SABIROĞLU İSTANBUL
Kategori ; MEN’S  CLASSIC BODYBUILDING  +1.80 cm
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 137 HÜSAMETTİN CABİROĞLU ANTAKYA
2. 316 MET BEKTAŞ KASTAMONU
 MASTER’S CLASSIC BODYBUILDING
Kategori ; MASTER  MEN’S  BODYBUILDING 40 YAŞ ÜZERİ OPEN 
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 242 LEVENT ŞENOL MERSİN
2. 280 AYHAN ÇİFTÇİ ANTALYA
3. 333 SALİH KEKİZADE DİYARBAKIR
4. 121 ALİ AKKUŞ İSTANBUL
BODYBUILGING
Kategori ; JUNIOR MEN’S  BODYBUILDING     -75 KĞ
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 254 ALİ DEMİRBEK ANKARA
2. 298 KADİR UZUN GİRESUN
3. 314 ENES YAPICI İZMİR
4. 226 EFE ÜÇTEPE İSTANBUL
5. 360 ALİ KAZAK YALOVA
6. 222 SİNAN KUNUKCU İSTANBUL
7. 229 EREN MÜNÜKLÜ İSTANBUL
8. 271 ÖMER ÖZGÖZ YALOVA
9. 227 BATUHAN TEKİN MERSİN
10. 224 FURKAN OKUŞ İSTANBUL
11. 279 Y.CAN ŞERGUN MERSİN
12. 310 EYÜP KESKİN İSTANBUL
13. 357 T.MUSTAFA GÜNAL BALIKESİR
14. 293 İBRAHİM ÖZYILDIZ MERSİN
15. 294 ORHAN CEBECİ KOCAELİ
Kategori ; JUNIOR MEN’S  BODYBUILDING     +75 KĞ
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 372 BARIŞ KIVRAKDAL İZMİR
2. 239 E.KUBİLAY KÖLMÜK BURSA
3. 291 ZİYA SESİGÜZEL YALOVA
4. 325 BEŞİR ERTAKGÖZ İSTANBUL
5. 340 N. GÜRKAN RKAN AKTEPE ANKARA
6. 337 MUSTAFA ERDOĞAN MERSİN
Kategori ; MEN’S  BODYBUILDING     -65 KĞ
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 321 CEMAL KOCATÜRK İZMİR
2. 289 MUSTAFA ÇAMDİBİ MERSİN
3. 275 FATİH KARASU İZMİR
4. 297 M.RAŞİT ALATAŞ YOZGAT
5. 225 MAAS BOZBOĞA DİYARBAKIR
6. 258 İSMAİL KILIÇ KOCAELİ
7. 269 ESAT KÖKEL BURSA
8. 320 MURAT BURKUT MERSİN
9. 230 ABDULLAH GÜNEŞ ERZURUM
Kategori ; MEN’S  BODYBUILDING     -70 KĞ
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 345 İSA KAYA GEBZE
2. 367 HALİL. İ.  YİĞİT İSTANBUL
3. 257 CENGİZ GÜZEL İSTANBUL
4. 308 HÜSEYİN YARAR YALOVA
Kategori ; MEN’S  BODYBUILDING     75 KĞ
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 211 YETİŞ AKÇÖLTEKİN YALOVA
2. 219 GÜRKAN ALKILIÇ İZMİR
3. 294 ORHAN CEBECİ KOCAELİ
4. 286 ALEN HALLAÇOĞLU İSTANBUL
5. 391 ALİ KARALI İSTANBUL
6. 323 ŞAHİN BEYAZ İZMİR
Kategori ; MEN’S  BODYBUILDING     -80 KĞ
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 267 SERHAT ŞAHİN İSTANBUL
2. 378 SİNAN AYDEMİR İZMİR
3. 306 VEDAT SAATÇİOĞLU İSTANBUL
4. 285 ERDİNÇ AŞKIN ADANA
5. 295 FİKRET TÜMER ANTALYA
6. 313 UĞUR OKUR İSTANBUL
Kategori ; MEN’S  BODYBUILDING     -85 KĞ
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 214 CENK PELVANOĞLU BANDIRMA
2. 256 ALİ ÖZT ÖZTÜRK ADANA
3. 243 VEYSEL TEKER İSTANBUL
4. 326 BATUĞHAN BAYRAKTAR BALIKESİR
5. 368 İSMAİL TUMBULOĞLU ŞANLIURFA
Kategori ; MEN’S  BODYBUILDING     -90 KĞ
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 352 MEHMET BÜKTE ORDU
2. 272 MANSUR BEBEKOĞLU ANTALYA
3. 277 SERKAN ABEŞHATEM İSTANBUL
Kategori ; MEN’S  BODYBUILDING     -95 KĞ
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 249 SERKAN KAYA İZMİR
2. 259 MUSTAFA ÖZTÜRK ANTALYA
Kategori ; MEN’S  BODYBUILDING     +100 KĞ
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 334 ATA ARDA SİPAHİ İSTANBUL
Kategori ; MEN’S  BODYBUILDING   OVERALL
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 321 CEMAL KOCATÜRK İZMİR
2. 352 MEHMET BÜKTE ORDU
3. 249 SERKAN KAYA İZMİR
4. 211 YETİŞ AKÇÖLTEKİN YALOVA
5. 345 İSA KAYA GEBZE
6. 267 SERHAT ŞAHİN İSTANBUL
Kategori ; MEN’S  MASTER BODYBUILDING  40/49 YAŞ  -70 KĞ
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 273 MURAT KARATEKİN MERSİN
2. 210 ERGÜN ÇOLAK İSTANBUL
3. 252 TURGUT DEMET İSTANBUL
Kategori ; MEN’S  MASTER BODYBUILDING  40/49 YAŞ  -80 KĞ
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 217 RAMİZ AKKURT İSTANBUL
2. 301 ALPARSLAN K. YILDIRIM İSTANBUL
3. 274 MEHMET DURDU İZMİR
Kategori ; MEN’S  MASTER BODYBUILDING  40/49 YAŞ  -90 KĞ
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 319 YURDAER AKMEŞE BALIKESİR
2. 346 BAHATTİN YÜCEL İSTANBUL
Kategori ; MEN’S  MASTER BODYBUILDING  50/59 YAŞ  -80 KĞ
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 290 İSMAİL YILDIZEL ANTALYA
2. 287 SACİT ŞEVKATLIOĞLU BURSA
3. 204 MEHMET DİDİN İSTANBUL
4. 266 MUSTAFA ÖNEN ANKARA
5. 386 NİYAZİ CANBAZ ANTEP
Kategori ; MEN’S  MASTER BODYBUILDING  50/59 YAŞ  +80 KĞ
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 302 HAKAN AŞAR İSTANBUL
2. 381 İ.HALİL DEMİRKIRAN BALIKESİR
3. 461 ZAFER UZUN İSTANBUL
4. 264 YUSUF IŞIK MUĞLA
Kategori ; MEN’S  MASTER BODYBUILDING  60 YAŞ ÜZERİ AÇIK  
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 223 YAŞAR GÜNDÜZ İSTANBUL
2. 268 AZİZ UKŞAL YALOVA
3. 205 ORAL ÖZKAYA ANTAKYA
4. 235 KENAN TARHANCI ADANA
5. 20 ENVER ABAKUŞ İSTANBUL
6. 396 MEHMET TOKOĞLU BALIKESİR
Kategori ; MIXED  BODYBUILDING OPEN
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 66 VEYSEL AYANOĞLU ANTALYA
2. 66 ATİYE KIZILKAYA ANTALYA
Kategori ;  MEN’S WHEELCHIR  BODYBUILDING
FİNAL SIRASI MAYO NO ADI SOYADI İLİ
1. 299 M.ALİ BULGAY AĞRI
2. 261 ÖMER ÇEÇEN AĞRI

Bu sayfadaki Resimler Serkan Budakda tarafından çekilmiştir

2014 Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası, Milli Takım Dünya Şampiyonası Resimler