FORUMUMUZA HAYIRLI OLSUN

Vucutcu.coM ve Forumu hakkında yöneticelerin duyuru, güncelleme ve benzeri konulardaki yazıları.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Murat Vatandaş
VIP
VIP

Mesajgönderen Murat Vatandaş » Temmuz 30th 2011, 23:52

Oh be dedirtecek bir haber. Yeni arkadaşlar Animalize ve Magicarzouz'u tebrik ediyorum.
Ben mod. olduğumda nick yerine gerçek adımı aldım. Böyle bir uygulamaya gidecek misiniz?

Animalize
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen Animalize » Temmuz 31st 2011, 00:30

Murat Vatandaş yazdı:Oh be dedirtecek bir haber. Yeni arkadaşlar Animalize ve Magicarzouz'u tebrik ediyorum.
Ben mod. olduğumda nick yerine gerçek adımı aldım. Böyle bir uygulamaya gidecek misiniz?
Tekrar tesekkur ederiz.Acikca soyleyebilirim ki su an icin 2 mod olarak ortak hareket etme karari almis bulunmaktayiz.Bu kararimiz Edip Bey tarafindan kabul gordugu icin herseyi ilk once kendi aramizda halledip buraya yansitmaya calisacagiz.

Isim degisikligi konusuna gelince ise Edip Bey'le olan toplantida bu konu da gecti,karari bize birakti ve su an icin isim degisikligi durumuna gitmeyecegimizi soylemek istiyorum 2 mod. adina.Anlayisiniz icin simdiden tesekkurler.Iyi forumlar dilerim.

Kullanıcı avatarı
Shotokan
VIP
VIP

Mesajgönderen Shotokan » Temmuz 31st 2011, 00:36

Magicarzouz,teşekkürler. 4. numaralı tavsiyem VİP üyeler için ayrı bir oda açılması idi. Hemen akabinde de VİP olmak için post sayısı değil,admin-moderasyon kontrolü ve VİP olmayı haketmiş birkaç üyenin kefaleti iyi olabilir diyordum.

Forumun gediklileri olarak(VİP leri kastediyorum) bilimsel bir bulgudan yola çıktığımız muhabbetlerin gidişata bağlı olarak,yemek tarifine,hatta çok alakasız konulara geyik muhabbetlerine bile kaydığı oldu :) ama bu gidişatta dahi, keyifli ve eğlenceli,kaliteli muhabbetler çevirebildik. Bu tarz muhabbetleri çevirebilmek ve forumdaki küskün kıdemli ve gediklileri tekrar foruma yönlendirebilmek için VİP (Tecrübeli-kıdemli üyeler) lerin kendi aralarında muhabbet edebilecekleri özel bir kısım bulunması çok iyi olur.Böyle bir kısım aynı zamanda genel forumuda kaliteye teşvik edecektir.

Şahsen ben en acemi hatta en saçma başlıklara dahi yardımcı olma amacı ile elimden gelen yardımı yapmaya çalışıyorum, ama "yatakta bench pres" yapmak konusunda ısrarcı, 2 adet 3 kg lik dambılla nasıl six pack yaparım diye soranlarla forumun kalitesi yerlerde sürünecektir! acemiler için bir acemi odası bulunması en önemli önceliğiniz olursa işlerinizin büyük kısmı hallolur. Forumda en çok şikayet edilen konu acemilerin "dön baba dönelim" tarzı tekrar tekrar sordukları sorulardır.Bu sorulara cevap alacakları bir sayfaya girmeleri gereksiz başlıkları engellemese bile büyük oranda azaltacaktır.

magicarzouz
VIP
VIP

Mesajgönderen magicarzouz » Temmuz 31st 2011, 01:08

Shotakan,

Kesinlikle, senin en saçma başlıkları açanlara bile yardımcı olmaya çalıştığını defalarca gördüm.Hatta çoğu zaman hayret ediyordum, niye böyle kirlilik yaratanlarla uğraşıyor diye.
Acemiler odasıı olarak yeni başlayanlar bölümü var aslında.Oranın asıl görevi bu.Ama başlık amacından sapmış.Çok gereksiz şeyler var.En çok sorulan şeyler için birşeyler yapacağız.Yani yeni başlayan biri, siteye girdiginde sorabileceği şeylerin cevabını görmüş olacak.Eğer cevabı olan birşey için başlık açmakta diretirse gerekeni zaten yaparız.

Yapılacak çok şey var.O yüzden bazen mesajlarınıza erken cevap atamayabiliriz.En azından bir takım şeyleri rayına sokana kadar..Çalışıyoruz, değişim yavaş yavaş kendini hissettirecek.

Kullanıcı avatarı
Shotokan
VIP
VIP

Mesajgönderen Shotokan » Temmuz 31st 2011, 01:34

:) Magicarzouz, sizle ilk tanışmamızda yine forum kirliliği yapan boğaman vasıtası ile olmuştu,özel mesajla haberleşmiştik.

Acemiler odası var,ama giriş mecburi değil,işte demeye çalıştığım budur. Yeni üye olanlar bu odadan başka birşey göremesin ve ilk 1 hafta 10 gün başlık açamasın, yorum yazamasın. Çünkü nasılsa başlık açmak yorum yazmak serbest,bu kadar hoca dururken kim gidecekte arayacak sorusuna cevap bulacak,sorarım daha iyi diye düşünürler.

Forum ana sayfasıda zaten karman çorman. Biz üyeyiz son postları, yeni yazılan mesajları, görebiliyoruz,ama yeni üye olan birisi foruma girince ana sayfayı görüyor. Her başlık altında 8-10 sabit konu var herşey karman çorman durumda Neyi nereye yazacaklarını şaşırıyorlar.Yani saçma sorularda diretenler hariç, diğer yeni gelenleri anlayışla karşılamak lazım. Forum gediklileri olarak bakınca bu arkadaşları forumda kirlilik yaratıyor olarak görüyoruz,ama bu arkadaşlar kirlilikten ziyade bu spor hakkında bilgi almaya geliyorlar. Bilgiler ulaşılabilecek görülebilecek bir yerde olsa sorun çözülür.

İşiniz zor İnşallah yüzünüzün akı ile içinden çıkarsınız.Kolay gelsin.

pilot95
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen pilot95 » Temmuz 31st 2011, 12:02

2009 yılında üye oldum daha 15 mesaj yazmışım ama hemen hemen hergün girip araştırma yapıyorum neden az mesaj yazdım çünkü hem fikir verebilicek kadar bilgili değilim hem de yaşadığım sorunlarla ilgili aklımdaki sorularla ilgili yeterince başlık var onları ve cevapları okuyarak bilgi sahibi olabiliyorum... karşılaştığım sorunlar şunlar belki 10 sayfada öğrenebileceğim birşeyi 100 sayfa okuyarak öğreniyorum neden mi çünkü o kadar çok gereksiz mesaj var ki bazen okurken sıkılıp cevabı öğrenemeden kapatıyorum....umarım bundan sonra daha güzel olacak her zaman pozitif düşünmeye çalışırım ve nasıl düşünürsen öyle olacağına inanırım ve güzel günlerin yakın olduğunu hissedebiliyorum...tüm ilgili ve bilgili arkadaşlara teşekkür ediyorum....saygılarımla

Kullanıcı avatarı
MerTeCH
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen MerTeCH » Temmuz 31st 2011, 16:55

hayırlı olsun, umarım düzen gelir..

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Temmuz 31st 2011, 20:57

Oncelikle murat vatandasi da unutmayalim yani 3 moderator su anda gorevli forumumuzda umuyorumki muratta yeni degisikliklerden sonra katilimci moderator olarak bize faydali olmaya devam edecektir.Moderator olarak 3 sayisnda kalmamiz simdilik yeterli gozukuyor cunku yeni gorevli arkadaslarimiz zamanlarini burda yeteri kadar harcayacaklarini dile getirdiler. Diger tum eski moderatorler forumdan temizlenmistir artik emek vermeyen arkadaslar katilimci olarak aramizda bulunacaktir.

6 ay sonra geldimiz noktada kimlerin emekleri oldiugunu herkesin gormesini istiyorum kesinlikle yonetim bundan sonra dogru ve eksiksiz calisacaktir.

Simdi siz uyelerimizden makale yazan ve buna benzer ugraslar vermekten keyif alanlardan yararlanma vakti geldi aklimda bir kac isim var ama baska konularda yardimci olacak herkese kapim aciktir..

FORUMUN genel yonetimi ni bu arkadaslara biraktim mecbur kalmadikca ben mudahale etmiycem ben diger, kodlamalarla haberlerle yeniliklerle grafiklerle ugracicam kisaca forumumuzun polisi bu arkadaslardir zaten eski mudavim uyelerimizinde mutlaka bu arkadaslara yardimci olacagini umuyorum sorunlarinizi onerilerinizi yazmaya devam edin hicbirini goz ardi etmiycem mutlaka degerlendiricem katilimci uyelerimizin istekleri kesinlikle on planda olacaktir herkese tesekkurler.

Yepyeni bir vucutcu.com olusumu icin hep beraber....

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Temmuz 31st 2011, 21:28

Moderator arkadaslarimizin yetkileri ve yapabildikleri :

banlayabilirler ban acabilirler
her konuyu editleyebilirler
basliklari dogru bolgelere tasiyabilirler
konulari onemli olarak etiketleyebilirler
Mavi kutu yoluyla bildirilmis sikayetleri degerlendirirler
Uyelerimize uyari verebilirler 3 uncu uyari verilen uye sistem tarafindan otomatik banlanir.
basliklari kitleyebilir acabilir veya copluge tasiyabilirler.
kendi insiyatiflerini kullanarak olaylara cozum getirebilirler
kisaca yetkileri tamamen aciktir ve diledikleri gibi forumu sekillendirebilirler

Bu arada uyelerimizde bir diger uyeyi banlayabilir bu nasil olur ?

bir konu sizi rahatsizmi etti konuyu yzan arkadasimizin sag tarafindaki mavi kutuyla sikayet bildirirseniz ve bunu 5 ayri uyemiz yaparsa kisi otomatik banlanir yani sizlerde aaslinda demokratik olarak 5 kisi bir uyeyi banlayabilirsiniz...

Kullanıcı avatarı
protein
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen protein » Temmuz 31st 2011, 22:04

bi hareketlenme mi oldu ne forumda bir heyecan kıpraşma var sanki :)

“Yönetim” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir