Forumda Yenilik

Vucutcu.coM ve Forumu hakkında yöneticelerin duyuru, güncelleme ve benzeri konulardaki yazıları.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Tuna » Mart 21st 2013, 21:43

Gayet iyi..

Kullanıcı avatarı
CagKah
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen CagKah » Mart 21st 2013, 21:44

bende de sıkıntı yok :)

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Mart 21st 2013, 23:31

Bence daha kötü, mesela mesajların tamamı eskiden kaydırmadan görünüyordu ama şimdi sağa kaydırmak lazım sayfayı.
Ctrl ve - ile ufalttım tam otursun diye o zaman da çok ufalıyor.

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Mart 21st 2013, 23:53

Bende normal gözüküyor.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Mart 22nd 2013, 00:42

umur35 yazdı:Bence daha kötü, mesela mesajların tamamı eskiden kaydırmadan görünüyordu ama şimdi sağa kaydırmak lazım sayfayı.
Ctrl ve - ile ufalttım tam otursun diye o zaman da çok ufalıyor.

UMUR sanirim cok kucuk bir ekran kullaniyorsun boyutu nedir ekraninin birdiger sorunda ekran cozunurlulugun 100 yuz olmali daha yuksek bir cozunurluk kullaniyorsan buda neden olabilir.

19 ekranda sorun yasamadim
iphone da sorunsuz
android telefonlarda sorunsuz
Tabletlerde sorunsuz

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Mart 22nd 2013, 00:51

1366*768lik hd çözünürlüğe sahip 15.6 laptop ekranı abi, google chrome kullanıyorum ctrl ve + tuşları ile zum yapıyorum yüzde 100 çok çok ufak yüzde 125 tam oturuyor ama eskisinden ufak yüzde 150 yapınca ise büyük geliyor azcık uzun mesajlar olunca sağa kaydırmam gerekiyor.

Eskiden şu an gördüğüm yazı boyutu varken ekran tam oturacak şekildeydi ama şimdi enden büyümüş vaziyette sağ doğru.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Mart 22nd 2013, 00:55

125 kullanmamalisin yuzde yuz herzaman en iyisidir arti yuzde yuzde grafikleri orjinal haliyle gorursun senin problemin bu anlasildi.

bende asus g73 laptop var oda yuzde yuzde cozunurlukte dev gibi laptop ekraninda siteleri ufacik goruyor bende aynen onda buyutuyordum buda her sitede problem cikariyordu ekranini 16.9 degistirdim hersey duzeldi ne yazikki umur senin problemin ayni benim yaptigim gibi yanlis ekran secimi yapicak bisey yok

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Mart 22nd 2013, 01:11

Edip Toçsoy yazdı:125 kullanmamalisin yuzde yuz herzaman en iyisidir arti yuzde yuzde grafikleri orjinal haliyle gorursun senin problemin bu anlasildi.

bende asus g73 laptop var oda yuzde yuzde cozunurlukte dev gibi laptop ekraninda siteleri ufacik goruyor bende aynen onda buyutuyordum buda her sitede problem cikariyordu ekranini 16.9 degistirdim hersey duzeldi ne yazikki umur senin problemin ayni benim yaptigim gibi yanlis ekran secimi yapicak bisey yok

Abi yüzde yüzde kullanamam, dediğin gibi yüzde yüzde ufacık gözüküyor okunacak durumda değil mecburen arttırıyorum ama diğer sitelerde sorun yaşamıyorum diğerleri olması gerektiği gibi, ekran da 16.9 zaten şu an.

Eskiden de hep yüzde 150deydi chrome'da bu forum, o zaman tam oturuyordu ekrana.
Şimdi sanki hani eni geniş foto ekleyince sağa doğru büyür ya forumun çerçevesi o durum var.
Cümleler uzun olunca satır uzun olduğu için sağa kaydırmadan okuyamıyorum.

Ben sorun ne anlamadım hala ama tek bende böyleyse de kaydırmaya alışacağım demektir.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Mart 22nd 2013, 01:28

problemini yazdim sana yukarda hic bir zaman yuzde yuz cozunurlukte iyi sonuc alamadiniz bilgisayar ekranlarini almayin boyle lap toplar varsa bu tarz ekran kulanan onlardanda uzakdurun amaciniz oyun oynamak hd filim seyretmekse anlarim ama internette web sitelerinde zaman geciriyorsaniz ekraninizi secerken dikkat edin

Ama son yapilan hd ekranlarda sanirim bu sorun yok web istelerine girince 16.9 moduna geciyor filim veya oyun oynarken 1080 p moduna geciyor .

diger sitelerin cogunda sorun yasamassin dogrudur cunku bir cogu her ekran da iyi sonuc alinsin diye sitelerini sola yapistirirlar ortalanan her sitede boyle sorunlar yasaman olasidir ama.

Bir web sitesini yuzde yuz cozunurluk ayarinda gorememek bozuk gozlu birinin gozluk takmadan okumasi gibidir hic birseyi orjinal haliyle goremez.

16.9 bahsederken bu 16.9 senin ekranin gercek cozunurlugu uyan boyut olmali sonradan sen ayarladiginda olan 16.9 gene sorun cikarir

http://www.flexonline.com/

burdada buyuk ihtimal ayni sorunu yasiycaksindir

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Mart 22nd 2013, 12:29

Yok abi flex'de on numara oturuyor bu konuda anlatamadım derdimi ben sana;
Bu forumdan başka hiç bir sitede sorun yok, burada da yoktu 2 gün öncesine kadar.

%100 çözünürlükte her sitede en iyi sonucu alıyorum, burada da tek sorunum bu ekrana tam oturmama olayı %100-125te ufak %150de büyük geliyor ekrana.

“Yönetim” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir