MAHMUT IRMAK - TOLGA MURAT BALIKÇI Yardim Istiyorlar

Turkiyede yapilan yarislar ve vucutcularimizin videolari.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 22nd 2013, 06:40

eng profesyonel vutculardan bahsediyorum bunlarin ilk 10 para yapar gerisi supplement stantlarinda gunlugu 200 dolara calisirlar oda ayda yilda bir expo olunca cok zor sartlar altinda bu sporu yapiyorlar sponsorlardan para yapanlar kaymagini yiyenler basa guresenler gerisi kirintilari topluyorlar sizde gormussunuzdur haberleri bir cok ifbb profesyonel vucutcu steroid satisi yaptiklari icin tutuklanmistir bunun yaninda bir cogunun profesyonel isleri var yani vucutgelistirmeyi profesyonel olarak yapsalar dahi para kazandiklari hayatlarini devam ettirdikleri baska isleri var gelirleri ordan.

Amator yarismalarda yarisanlarin hic bir sanslari yok onlarin sponsor bulma sanslari kayiktan denize top atip suya deydirememek kadar :) bu spor bransi boyle ve bu sporda medyada internettedir hic bir tv kanali yarismalari yayinlamaz .

Ornek vereyim mahmut Irmak Arnold classicte amator bransda gecen yil 75 kiloda birinci oldu bende ordaydim basarisindan gurur duydum , varsayalim mahmut Irmak amerikali, ve gene varsayalim halis mulis anglosakson bir amerikali, mahmut irmagin bu spordan amerikada para yapma sansi sponsor bulma sansi hemen hemen yoktur.Devlet yardimi odul federasyon destegi belediye baskani vali millet vekili barak Obama :) bunlar zaten soz konusu bile olamaz . Cok sansliysa birileri genetigine guvenirse elinde tutup sponsor olup onu profesyonel yapip supplement reklamlarinda kullanir ornek rich gaspari nin flex luis e yaptigi gibi .

Buralarda kimse kimseye gel aslan sen vucut yapiyormusun cok yumurta yiyormussunuz siz al su bir koli yumurtayida demez:)

Turkiyede basarili vucutcular spor salonu acip para kazanabiliyorlar bu sanslarida var burda oda imkansiz ornek benim devam ettigim spor salonu 50 000 000 dolara yapildi uyeligi ayda 69 dolar burda bir sporcunun acabilecegi bir spor salonunun ayakta kalabilmesi bu spor tesisleriyle rekabet edebilmesi mucizedir uye bulamaz.

Bu sporun amerikada seyirciside yoktur bakmayin siz mr olympiaya Arnold classic profesyonel yarislarina onlar en ust duzey iki yarisma orda seyirci ilgi en ust duzeydedir ki Mr. Olympia da bile salon dolu gozuksun diye amerikan askerlerine binlerce bedava bilet verildiginide gordum. amerikada en az 100 kusur profesyonel yaris seyrettim bunlarin hemen hemen hepsinde salonda 200 kisi den fazla seyirci gormedim goremessiniz.Bu nedenledirki bir cok efsane olmus IFBB PROFESYONEL yarisma iptal edilmistir ornek ironman PRO , NIGHT OF CHAMPIONS vb .

Vucut Gelistirme sporunda parayi dergiler supplement firmalari supplement saticilari gym ler federasyonlar steroid saticilari yapar sporcularda onlara para kazanmasi icin yardim ederler belki cok agir gelecek bu yazdiklarim ama ne yazikki durum hemen hemen tum dunyada boyle Turkiyede duruma inanin sukretmek lazim .Egerki bu spordan sporcu olarak para yapacagini dusunen genc arkadaslarimiz varsa ne yazikki gercek bu simit limon satarak cok daha fazla yapabilirsiniz.Hatta limon ve simitten kazandiniz parayida tekrar bu spora yatirirsiniz.

Bu isin tam gobegin olan biri olarak bu bilgileri size aktariyorum amerika ve kanada da 2 federasyonda defalarca hakemlik yaptim , IFBB profesyonel yarismalarina 9 yildir medya kartina sahip ilk ve tek Turk um.Bildiginiz profesyonel ifbb vucutcularinin hemen hemen hepsiyle ya arkadasligim yada tanismisligim var .

Kisaca bu spor amerikada herkesin tahmin ettigi gibi yapilmiyor .

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 22nd 2013, 08:05

murat bardakci arkadasimiz federasyonun 4000 lira verecegini buda onun 10 gunluk vucut gelistirme masrafi oldugunu soyluyor.Ben merak ettim hesapladim

ama bu hesaplamayi yaparken deliler gibi abartarak yaptim alttai liste bir gunde yiyecegim miktardir :)

5 kilo baldo pirinc 20 lira

bir kilo tavuk gogsu 17 lira

30 yumurta 6 lira

bir kutu whey 150 lira

bir kilo kirmizi et 35 lira

sebzeyede 50 lira ayiralim cesit olsun

balikda yiyelim DARDANEL TON LİGHT 3X80GR. 10 lira

fiyatlari http://www.carrefourexpres.com den en pahalilarini secerek aldim

ton baliginini 240 gram komple yedim 55 gram protein ordan aldim
1 kilo kaliteli kirmizi etimden en iyi yerinden 250 gram protein aldim
1 kilo yagsiz sahane bir tavuk gogsu pahalisindan 200 gramda ordan protein aldim

30 yumurtamin hepsini yedim ama sadece beyazlarini sarilari cope attim temiz 90 gram proteinde ordan geldi

whey proteinimin 2 kusur kilo hepsini bir gunde ictim 1600 gram proteinde ordan aldim

5 kilo pirinci hepsini bir gunde yedim oda 150 gram protein

1200gram karbonhidrat yapti

hepsi toplam gunluk 2345 gram protein yapti :) aldigim kaloriyi soylemiycem dudaginiz ucuklar :)

pirinc ve digger urunlerden 2200 kusur gram gunluk karbonhidrat yapti :)

ve bunlarin hepsini bir gunde yedim ictim bitirdim yukardaki listedeki herseyi bir gunde bitiriyorum varsayalim imkansiz ama hadi var sayalim farzedinki ben uzay yolu sisteminde baska bir gezegende bir devim ve dev olarak normal insanlarin 20 kati yemem lazim vucut gelistirme yapmam icin:) devler arasi mr Olympia ya hazirlaniyorum malum :) olmaz demeyin olurmu olur
:)

bunlarin hepsi icin cebimden cikacagi para: gunde 288 lira 30 gunle carpalim 8640 lira 12000 cikaralim hala cebinde 3360 lirasi kaliyor murat arkadasimiz baya baya bir abartmis

abartmayi birakip gercek hayata donersek o parayla sahane bir bicimde minimum 6 vucutcu rahat rahat genis genis beslenebilir.( abartmalari bilerek kasten yaptim malum harcamalarida icine yazmaktan kacindigim icin anlayan anlasin)

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Şubat 22nd 2013, 08:57

abi dun izlerken bende rahatsiz oldum hepsini izleyemedim o soyledigi rakam cok asiri abartili. aslinda direk diyorki steroidlerim karsilansin..on gunluk masrafi 4000 lira ne oluyor yahu.
Oyle sacmaladiki neymis yarismazsa sanki esinin elini yabanci biri tutuyor gibi kiskaniyormus.Para kazanmak icin bu ise girmeseydi keske.yanlios brans secmis

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 22nd 2013, 09:01

kumsuzum biz biliyoruz ve yakaliyoruz bilmeyen gercek sanir bu program ulusal bir kanalda yapilsa tam bir fiyasko teselli ufak tefek kendi halinde bir kanalda yapilmis daha bu programda soylenenlere cok elestiri yaparimda neyse

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 22nd 2013, 09:05

80 000 kusur dolar yapar o rakam ben o paraya iki jay cutler hazirlarim mr Olympia ya birinci jay bir olur ikinci jay 2 inci olur yavv ne sacmaliycami sasirdim bende :) gece gece bana hesap yaptiriyorlar :)

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Şubat 22nd 2013, 09:09

sponsor diye aglayan sporculardan cok rahatsiz oluyorum.bu yola girerken birileri cok para kazanacaksinimiz dedi acaba.ki devletin odul yonetmeligi var.ciddi bir basarin varsa zaten para aliyorsun.3 ikisinin yaristigi yarismadan sonra odul beklemek dogru degil.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 22nd 2013, 09:20

milletvekili vali belediye baskani basbakan meclis isadamlari onlar bunlar sunlar oyle bir gaza gelmislerki yahu arkadasim sen bayragini en tepeye bunlardan yardim almak icinmi cikariyorsun bu yola cikarken sen bayragi cikaracam ama bana para lazim diyemi ciktin simdi diycemki cikarma kalsin kardesim bayragim oldugu yerde diycem olmiycak vallahi sasirdim kaldim bu mantikla canakkaleyi dusmana gecirmeyenler soyle demeli ben burda bayragimi ezdirmedim burdada sehit oldum dusmani iceri sokmadim hadi simdi beni diriltin bunun bir karsiligi olmali????? vatan millet soz konusuysa bayrak bu isin icindeyse kirmizi hilal ordaysa bunu konusurken para diyen birisini ben kaale almam bunlari one surup masraflarinin karsilanmasi icin bagiriyorlar yahu dunyanin hangi ulkesinde boyle bir mantik var inanilir gibi degil

yukardaki yazimda yazdim mahmut amerikada olsa sanki parami yapacakti devlet ona sahipmi cikacakti yok boyle bisey bir televizyon kanalina cikip amerikada Obama baba ben vucutcuyum amerikan bayragini en yukariya cikardim bana yardim deseydi herkes saka programimi bu acaba diye bakar anlam vermeye calisirdi ben cozemedim bu isi arti federasyonun para yardimi yapmasi yol giderlerini vermesi otelllerini odemesi ucak parasini vermesi amerikaya yollamasi devletin odul yonetmeliginde bir odul olmasi vucut gelistirme Adina cok buyuk bir sans cok sanslilar

Bu programda konusulmasi gereken bu isten para yapanlarin sporcularada yardim etmesi olmaliydi Turkiyede tonla supplement satiliyor bu firmalara seslenselerdi yerden goge kadar yanlarinda olurdum sen hangi sektordeysen o sektore derdini anlatacaksin onlara sesini duyurmaya calisacaksin saskinim bu program beni rahatsiz etti

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Şubat 22nd 2013, 09:44

enggg yazdı:Amerika ve Kanada'da bence işin sırrı liberal ekonomik düzen. Orda gerçekten çok büyük sponsor desteği var. Bundan dolayı devletin herhangi bir yardım yapması mantıksız. Zaten bu devletlerin felsefesine ters.

Türkiyede liberal ekonomik model ile yönetiliyor. Avrupa ülkelirindeki ve Amerkadaki liberalizmle arasındaki fark ne dersen; uygula(yama)ma farkı.

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Şubat 22nd 2013, 09:57

Açıkçası merak edip bakmıştım ama alttaki yorumlarda durum güzel bir şekilde özetlenmiş, Edip Hocamın yazdıklarını okuduktan sonra videoyu izlemekten vazgeçtim. Umarım yazdıklarınızı forumdaki çoğu üye okur da gerçekten bilnçlenirler, cidden ülkemizde bu sporla uğraşan birçok insan hayal dünyasında yaşıyor.

Kumsuz'un da dediği gibi ben de bu adamların çıkıp sponsor diye ağlanmasını anlayamıyorum. Özellikle belli bir yaşı geçmiş sporcuların, hadi genç olursun da birileri sana yardım eder vs. ama bu yaştaki adama kim niye destek olsun.

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Şubat 22nd 2013, 10:05

Edip Toçsoy yazdı:eng profesyonel vutculardan bahsediyorum bunlarin ilk 10 para yapar gerisi supplement stantlarinda gunlugu 200 dolara calisirlar oda ayda yilda bir expo olunca cok zor sartlar altinda bu sporu yapiyorlar sponsorlardan para yapanlar kaymagini yiyenler basa guresenler gerisi kirintilari topluyorlar sizde gormussunuzdur haberleri bir cok ifbb profesyonel vucutcu steroid satisi yaptiklari icin tutuklanmistir bunun yaninda bir cogunun profesyonel isleri var yani vucutgelistirmeyi profesyonel olarak yapsalar dahi para kazandiklari hayatlarini devam ettirdikleri baska isleri var gelirleri ordan.

Amator yarismalarda yarisanlarin hic bir sanslari yok onlarin sponsor bulma sanslari kayiktan denize top atip suya deydirememek kadar :) bu spor bransi boyle ve bu sporda medyada internettedir hic bir tv kanali yarismalari yayinlamaz .

Ornek vereyim mahmut Irmak Arnold classicte amator bransda gecen yil 75 kiloda birinci oldu bende ordaydim basarisindan gurur duydum , varsayalim mahmut Irmak amerikali, ve gene varsayalim halis mulis anglosakson bir amerikali, mahmut irmagin bu spordan amerikada para yapma sansi sponsor bulma sansi hemen hemen yoktur.Devlet yardimi odul federasyon destegi belediye baskani vali millet vekili barak Obama :) bunlar zaten soz konusu bile olamaz . Cok sansliysa birileri genetigine guvenirse elinde tutup sponsor olup onu profesyonel yapip supplement reklamlarinda kullanir ornek rich gaspari nin flex luis e yaptigi gibi .

Buralarda kimse kimseye gel aslan sen vucut yapiyormusun cok yumurta yiyormussunuz siz al su bir koli yumurtayida demez:)

Turkiyede basarili vucutcular spor salonu acip para kazanabiliyorlar bu sanslarida var burda oda imkansiz ornek benim devam ettigim spor salonu 50 000 000 dolara yapildi uyeligi ayda 69 dolar burda bir sporcunun acabilecegi bir spor salonunun ayakta kalabilmesi bu spor tesisleriyle rekabet edebilmesi mucizedir uye bulamaz.

Bu sporun amerikada seyirciside yoktur bakmayin siz mr olympiaya Arnold classic profesyonel yarislarina onlar en ust duzey iki yarisma orda seyirci ilgi en ust duzeydedir ki Mr. Olympia da bile salon dolu gozuksun diye amerikan askerlerine binlerce bedava bilet verildiginide gordum. amerikada en az 100 kusur profesyonel yaris seyrettim bunlarin hemen hemen hepsinde salonda 200 kisi den fazla seyirci gormedim goremessiniz.Bu nedenledirki bir cok efsane olmus IFBB PROFESYONEL yarisma iptal edilmistir ornek ironman PRO , NIGHT OF CHAMPIONS vb .

Vucut Gelistirme sporunda parayi dergiler supplement firmalari supplement saticilari gym ler federasyonlar steroid saticilari yapar sporcularda onlara para kazanmasi icin yardim ederler belki cok agir gelecek bu yazdiklarim ama ne yazikki durum hemen hemen tum dunyada boyle Turkiyede duruma inanin sukretmek lazim .Egerki bu spordan sporcu olarak para yapacagini dusunen genc arkadaslarimiz varsa ne yazikki gercek bu simit limon satarak cok daha fazla yapabilirsiniz.Hatta limon ve simitten kazandiniz parayida tekrar bu spora yatirirsiniz.

Bu isin tam gobegin olan biri olarak bu bilgileri size aktariyorum amerika ve kanada da 2 federasyonda defalarca hakemlik yaptim , IFBB profesyonel yarismalarina 9 yildir medya kartina sahip ilk ve tek Turk um.Bildiginiz profesyonel ifbb vucutcularinin hemen hemen hepsiyle ya arkadasligim yada tanismisligim var .

bu nedenlerden dolayı hobi olarak yaptımya bu yarışmaları.... :)

hamdullahın sponsor bulamadığı bir spor dalından bahsediyoruz haddimi bilirim... :)
Kisaca bu spor amerikada herkesin tahmin ettigi gibi yapilmiyor .

“Türk Vücutçu ların videoları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir