MAHMUT IRMAK - TOLGA MURAT BALIKÇI Yardim Istiyorlar

Turkiyede yapilan yarislar ve vucutcularimizin videolari.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
murat tahan
forumdostu
forumdostu
İletişim:

MAHMUT IRMAK - TOLGA MURAT BALIKÇI Yardim Istiyorlar

Mesajgönderen murat tahan » Şubat 22nd 2013, 01:41

[video width=560 height=315]http://www.youtube.com/v/qrk7-5-paQU[/video]

Kullanıcı avatarı
murat tahan
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen murat tahan » Şubat 22nd 2013, 02:02

video yeni devletin hiç yardım etmediği için yakınıyor mahmut ırmak ta murat bardak balıkçı da buraya kadar bişey yok

devlet yardım etse iyi olur tabiki

fakat yanlış yönlendirme var ikiside sanki başka ülkeler vücut geliştirmeyi destekliyormuş havasındalar ve öyle empoze ediyorlar bu spor dünyanın hiç bir yerinde devletler tarafından destek görmez benim bildiğim budur.

Kullanıcı avatarı
murat tahan
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen murat tahan » Şubat 22nd 2013, 02:08

Bir noktada Arnold classic yarışması dunya şampiyonası falan değildir özel bir yarışmadır orda amatör vücut geliştirmede birinci olan sporcunun ülke bayrağı falan yukarı çekilmez milli marşda okunmaz ben anlamadım neden bu kadar yanlış bilgilendiriyorlar insanları bunu seyredenler inanırda.Oraya giden sporcu özel bir yarışmada yarışır ünvanıda sadece ARNOLD CLASSİC AMATOR 75 KG BİRİNCİSİDİR O KADAR .

Kullanıcı avatarı
murat tahan
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen murat tahan » Şubat 22nd 2013, 02:10

tolga murat balıkçıya gelince asla küçümsemiyorum kendisini alkışlıyorum ama çoğu yarışmada 2 kişi arasında dünya şampiyonu oldu işlerine geleni anlatıyorlar gelmeyeni anlatmıyorlar

Kullanıcı avatarı
murat tahan
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen murat tahan » Şubat 22nd 2013, 02:12

63 ülke var 700 sporcu var birisi karşıma çıkamıyor diyor murat balıkçı zaten bir kişi çıkıyor ondada sen bir o iki oluyor birazda gerçekleri söyleyin

enggg
Üye
Üye

Mesajgönderen enggg » Şubat 22nd 2013, 04:53

Dünyada özellikle Amerika'da bu işler sponsorluklarla yürüyor. Fakat ülkemizde sponsorluklar o kadar gelişmiş düzeyde değil. Artı olarak olimpiyatlarda görmedik mi devletin yardım ettiği sporların halini? Bu insanlar dünya şampiyonu. Dünyada vücut geliştirmeyi takip eden insanlar Mahmut Irmak'ın kim olduğunu ve nasıl başarıları olduğunu biliyor. Kendilerine destek verilse eminim başarılarını katlarlar.

enggg
Üye
Üye

Mesajgönderen enggg » Şubat 22nd 2013, 04:56

Artı olarak hayata küsmeyip gerçekten yaptığı sporun hakkını veren Tolga Murat Balıkçı'yı küçümsememek gerekir. Küçümsemiyorum diyorsunuz ama pek öyle yazmamışsınız.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 22nd 2013, 05:08

Araplar bu konuda biraz iyiler petrol seyhleri vucutculara destek oluyorlar ama avrupada bizden daha kotu durumdalar tamamen kendi imkanlariyla yarisiyorlar devletten alabilecekleir hic bir odul yonetmeligide yok bildigim kadariyla.Bizde IFBB dunya ve avrupa sampiyonuysan sikletinde 12 ulkeden insanla carpisip aldiysan madalyayi devlet odulleri veriyor.

Amerikada ve kanada da ise hicde sizlerin tahmin ettigi gibi degil bu isler sporcular hic bir sekilde devletten destek alamazlar ne sampiyon olduklarinda nede yaparken hic bir sekilde devletin bu konuda bir odul yonetmeligi falan yoktur ustune ustuk birakin yarisma hazirlik donemi harcamalarini yarismaya girmek icin bile para verirler .

Hadi amatorleri gecelim profesyonel vucutcularda bile boyle bisey yok odul modul devlet yardimi vali yardimi belediye baskani yardimi falan hic bisey yok sadece sponsorlarla donuyor bu is onlarda ilk 10 ifbb pro vucutcusuna para verirler gerisi actir cogunun bir arabasi dahi yoktur .Durum bu bizim ulkemizde gene de beyensekde beyenmesekde bir odul yonetmeligi mevcut .

Turkiyede bir federasyon var yarisma yapiyor sanirim kayit ucreti almiyor basarili sporculara para veriyor milli sporculari secip masrafini ustlenip yabanci ulekelere goturuyor amerikadaki ozel yarismalara yolluyor bunlar diger ulkelerle karsilastirdimizda nerdeyse nimet .Bravo Turkiye vucut gelistirme federasyonuna.

Tolga murat bardakci bir basari oykusudur cogumuz kicimizi kaldirip salona zor giderken engelli arkadasimiz madalyalar kazaniyor ama 2 kisiyle yarisiyor ama 3 ama 5 farketmez onunki cok farkli bir olay bravo demek ve sapka cikarmaktan baska bir diycegim yok bu konuda.

Basarili Turk sporcular yuzlerini Turkiyede dev gibi buyuyen supplement firmalarina cevirIp onlarla sponsorluk anlasmasi yapmalilar Tek mantikli gelir kaynagi ancak burdan gelir vucutculara ve yada tum dunyada oldugu gibi bu sporun amator bir ugras oldugu gercegini Kabul edip gercek islerinin yanind a bu isi yapacaklar tum dunyada hemen hemen durum bu

Devletin bu spor bransina daha fazla yardimci olmasi beklentisi biraz gercek disi bu gercegi kabullenmek zorunda vucutcularimiz ve tekrar yaziyorum odul yonetmeligiyle kazanma sanslari olduklari bir odulde var bu 200 kusur ulkede sanirim 3 veya 5 ulkesinde vardir gelismis ulkelerin hic birinde yok benim bildigim bilgisi olan varsa paylassin bizle

Garip bir konu olmus ama guzel konu
En son Vucutor3 tarafından Şubat 22nd 2013, 05:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

enggg
Üye
Üye

Mesajgönderen enggg » Şubat 22nd 2013, 05:27

Amerika ve Kanada'da bence işin sırrı liberal ekonomik düzen. Orda gerçekten çok büyük sponsor desteği var. Bundan dolayı devletin herhangi bir yardım yapması mantıksız. Zaten bu devletlerin felsefesine ters.

enggg
Üye
Üye

Mesajgönderen enggg » Şubat 22nd 2013, 05:40

Siz bu işin bizzat içinden geliyorsunuz ve gözlemleriniz büyük ihtimalle yaşadıklarınız olaylardır. Doğrudur ne diyelim :)

“Türk Vücutçu ların videoları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir