+ 90 Ömer Döğer & Timuçin Canel 6 Ekim 2007 Video

Turkiyede yapilan yarislar ve vucutcularimizin videolari.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
murat tahan
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen murat tahan » Ekim 15th 2007, 07:48

moonstar bu kadar derin miş gibi olayı ele almayalım zorlaştırmayalım bu spor basit kurallar üzerine inşa edilmiştir.Benim burda dikkate alıcağım iki nokta var birincisi sporcunun diyetten bitkin düşmüş haliyle podyumda olması ikincisi seyirciye karşı podyumda rahat durabilmesi bu iki etken heralde tüm podyum yapmış arkadaşlar tarafından kabul edilecektir.
Şu pozu verirken şunu düşünücen böyle yapıcan gibi akıl vermeler bana göre tersler sporcunun iki saydığım etkeni inanınki daha çok etkiliyor pozların akıcılığını.

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Ekim 15th 2007, 08:36

podyum kondisyonun düşük ise çıktığın podyumda ayakta durmak çok zorlaşır...müsabık olmayıpda seyredenler işin çok kolay olduğunu sanırlar ama sadece arkada kontrollü önden duruş bile inanılmaz acı verir sporcuya en ağır antremanlarız bir hiçtir podyumda poz vermenin yanında...

Starcan
VIP
VIP

Mesajgönderen Starcan » Ekim 15th 2007, 08:57

Olayın zorlaştırılması sağlansaydı farklı konular üzerinden konuşurduk. Biz yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bakın bu konuların daha ince detayını avrupa forumlarda anlatabiliyor iken burada genelde tepki alıyoruz. Sporcu arkadaşlara daha yakın ve daha canlı eleştirisel fayda sağlamak adına bu tür yazıların olmasını destekleyebiliriz. Elbette ki dışarıdan sadece yazarak bazen okuyan insana sert üslüpda önyargılı eleştirme yada kötü niyetle bu yazıları aktarma gibi bir izlenime girilebiliyor. Eğer yazan kişileri iyi anlayabilirsek ve amacın ne olduğunu bilirsek bence bu desteklenmelidir.
Bu spor basit kurallar üzerine inşa edildi cümlesi çok yanlış anlaşılabilecek bir cümledir. Diğer spor dallarına baktığımızdada aynı şeyleri rahatça söyleyebiliyoruz. Çünkü birçok sporda kurallar ve metodlar aynıdır zor değildir. bana kalırsa vücutgeliştirme en çok komplekli spor dalıdır. Çünkü vücutgeliştirmeci beslenme/ moral motivasyon / Disiplinli program / İdmanların akışı / saatlik yaşam tarzı / Özel takviyelerin mecburi alınması gibi birçok şartların benimsenilmesi gerekiyor. Diğer birçok spor dallarında mesela beslenme hiç bir zaman ön plana alınmaz iken özellikle vücutgeliştirmenin temel noktası konumunda işlem görülüyor. poz vermek - heyecan - maraton sonucu gelen psikolojik anlayış - maraton sonucu bedenin tamamen takattan kesilmiş olması gibi durumlar sporcuyu tamamen etkileyebiliyor. Hatta insan bildiklerini de o sahnede sergileyemiyor. Tabi bunu anlamak için olayın içinde olmak gerekir. Bundan dolayı yarışmacı sporcu arkadaşlarımın bildiği bu konuları tekrarlamak istemiyorum. Anlatmak istediğim konu sporcu kardeşlerimize yardımcı olmaktır. Başka bir gayesi yoktur ve bu sporun gerçekten de o kadar basit olduğunu düşünmeyelim. Eğer böyle olmuş olsaydı bugün ZJay Cutler planını degiştirmez yada Günther Schlierkampf 2 kere antrenör değiştirmez hatta Orville Burke ve Melvin Athony gibi sporcularda özel poz verme dersleri almazdı ve tabiki motivasyon dersleri.

hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

hsd
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen hsd » Ekim 18th 2007, 15:48

gerçekten güzel video ömer hocam yolun açık olsun çok sağlamsın timuçin ebide daha 2.yarışması ilk yarışından dünya 2.liği var eskiler bilirler tüluğ hoca hazırlamıştı yeni federasyonda hoşuma giden tek şey antrenör tüluğ hoca yuppiii

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Tuna » Ekim 18th 2007, 20:25

Yalnız sporcular+video+müzik inanılmaz uyuşmuş. zevkle 2 kere durmadan izledim. Kamera arada titriyor falan müzik eşliğinde yapılmış efekt gibi : )

Aslında iki sporcuda çok güzeller. İkisini de zevkle izlemiştim. Gelişmeye ve daha iyisini yapmak için çabalamaya dewam edeceklerine inanıyorum..

“Türk Vücutçu ların videoları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir