Markus Ruhl Made in Germany

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Markus Ruhl Made in Germany

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 5th 2008, 20:57

[video width=460 height=388]mms://webcast.globalfibre.tv/shredded-tv/gmv-ads/A-1076-ads.wmv[/video]
En son Vucutor3 tarafından Şubat 14th 2008, 07:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

ssenginss
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ssenginss » Şubat 8th 2008, 21:04

You Tube de bir video seyrettim, şuanda linkini veremeyeceğim ama bu videoda Ronnie, Jay ve Markusun bi gösterisi var, Markusun yanında jay ve Ron gerçekten çok küçük kalıyor. Neden 2000 senesinde markus bu müthiş kütlesine göre sadece 8. olabildi ? Bu konuda bilgisi olan var mı? Mr. Olympia yarışmaları Amerkikalıların veya orda ikamet edenlerin tekelindemi

Starcan
VIP
VIP

Mesajgönderen Starcan » Şubat 8th 2008, 21:14

Mr.Olimpia hyada diğer profesyonel yarışmalarda konu hacim değildir. Hacimli olmanın avantajı vardır fakat yarışmada genel kas formu, definasyon, show, kaslarını yeterince hakemlere yansıtabilme, simetrik görünüm gibi özellikler mevcuttur. Ronnie Coleman ya da jay cutlerden daha fazla hacim alan sporcu onlardan daha iyidir demek yanlış olur. O zaman Dexter Jackson sporcu oldukça hacimsiz kalacağından ilk 10 sıraya girmemesi gerekirdi. Yarışmanın asıl kurallarıu ve durumunu bilirsen sanırım cevabı kendin vereceksindir.
yarışmaya katılan en az 12 sporcuların hepsi dünyanın en iyileridir. Böyle bir yarışmada hakemler detaylarla uğraşırlar. Bu ise çok hassas konudur ve o hakemler bir günde tespit edemezler. 3 gününü sporculara adamışlardır. farkındaysan ve araştırdıysan Mr.Olimpia yarışması bazı yarışmalar gibi 2 saatte olup bitmiyor. hakemler bütün sporcuların eski ve yeni formlarını bile inceliyorlar. Yani eski formundan biraz düşüş varsa o zaman en az 3 sıra sporcu geriler. Ronnie Coleman'ın 5. sırada yer almasıda buna bağlıdır ve hatta 6. sırada yer alması doğru karardı.

Bu konuları araştıra araştıra zaman geçtikçe daha iyi anlayacaksındır.

ssenginss
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ssenginss » Şubat 8th 2008, 22:53

Açıklamalar için çok teşekkür ederim öncelikle sporcuların nasıl değerlendirildiğinide bilmiyorum oda doğru ama size göndereceğim linkte Markusun ezici bir üstünlüğü yokmu ? Hem kas yoğunlu hemde definasyon açısından. Sunu çok merak ediyorum bu görüntüde Markus hangi kas grubu yüzünden kaybetmiş olabilir ? Aydınlatırsanız çok sevinirim teşekkür ederim

http://www.youtube.com/watch?v=tTXTnYPBYEg

TERMİBODY
Üye
Üye

Mesajgönderen TERMİBODY » Şubat 28th 2008, 09:53

markus rühl gibi vücutçu çıkacağına inanmıyorum
adamın hakkı yendi bence, o omuzlar kimde var o kalıp

made in germany

sorsanız en iyi vücutçu markus derim jay cutler vücutu şekilsiz kısa boylu ronni jayden iyidir jayi abarttılar bence görüntü olarak markusa estetik yok deniyor o vücutta estetik yoksa bişey diyemiyorum

her almanı nazi sempatizanı sanıyorlar o yüzden kaybetmiştir yani aslında yoruma bile gerek yok bence tabikide herkesin görüşü değişiktir saygı duymak lazım benimkide bu doğrultuda

savasaktulum
VIP
VIP

Mesajgönderen savasaktulum » Şubat 28th 2008, 14:44

termi body sana gore estetik var am amr olympia kriterterlerrine gore estetik yok orası Türkiye değil kimsenin hakkını yiyemeler ronnie ve ve jay hem estetik hem hacimli adamlar şimdi markus u 1. yapıp onlarımı 5.6. yapalım olmaz tabiki o kritelre uygun en iyi onlar demekki 1. oluyorlar

turkish_arnold
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen turkish_arnold » Temmuz 19th 2008, 10:46

bencede estetik değil

TERMİBODY
Üye
Üye

Mesajgönderen TERMİBODY » Temmuz 19th 2008, 16:13

savasaktulum yazdı:termi body sana gore estetik var am amr olympia kriterterlerrine gore estetik yok orası Türkiye değil kimsenin hakkını yiyemeler ronnie ve ve jay hem estetik hem hacimli adamlar şimdi markus u 1. yapıp onlarımı 5.6. yapalım olmaz tabiki o kritelre uygun en iyi onlar demekki 1. oluyorlar

yurtdışı dahi olsa heryerde hak yenilebilinir istenerek veya istemeyerek.oralar özgürlükler veya haklar cenneti değil .bunu bir kere göz ardı etmeyelim.

ssenginss arkdaşın verdiği linke çok kez baktım. markus diğerlerin hacim definasyon herşekilde önde siz diğer sporcuların nerelerine bakıyorsunuz bi söleseniz hangisinin hangi bölgesi markus tan daha iyi o yarışmada jay cutlarin kasları bile markusnu kasları kadar define değil 3 boyutlu gözlük takınya nediyim artık göremiyorsanız arkdaşlar

hakemler derseniz hak yemişler başka bişey değil .videoyu tkrar tekrar izleyin derim ben .bu konuda başka bişey söylemicem zaten anlatmama gerek yok anlayan anlayabilir. anlıyabilende çok az çıkıyor ne yazıkki.

genclik20
Üye
Üye

Mesajgönderen genclik20 » Temmuz 20th 2008, 08:51

markus ruhl derim başka bişey demem. adam panzer gibi. hem digerlerine göre daha define hemde daha iri. tabi hakemlerin neye bakarak karar verdigini bilemiyorum ama markus gerçekten örnek alınabilecek bir vücuda sahip.

savasaktulum
VIP
VIP

Mesajgönderen savasaktulum » Temmuz 20th 2008, 13:18

markusunun ön koluna bak bide jaj ala ronie ye bak bicepslere dikat herşey omuz değildir bnde gerçekten bana isim ver edrsem bnde ronne ve markus astasyım ama farklar var dostum

“Vücut Geliştirme Antrenman Videoları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir