vücut geliştirme yapmak saç döker mi?

Çesitlı hastalıklar , sağlık bilgileri , gelişmeler , sağlığımız için her konu.

Moderatör: murat tahan

KaraKartal06
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen KaraKartal06 » Kasım 12th 2012, 16:05

Merhaba arkadaşlar bende 21 yaşındayım genetik olarak saç dökülmesi yaşıyorum. Yaklaşık 1.5 aydır da vücut geliştirme yapıyorum. 1 aydır falan saçlarımdaki dökülme artmaya başladı. Ama 3 haftadır da minoxil kullanmaya başladım. Minoxilin yan etkilerinde ilk 1 ay yan etki olarak saçları döker sonra saçınıza hacim kazandırır diyor. Bende anlamadım neden saçlarımın döküldüğünü? Ben vg yaptığım için mi saçlarım dökülüyor yoksa minoxilin ilk 1 aylık yan etkisi sonucu mu saçlar gidiyor? Sizce gönül rahatlığı ile spora devam edebilir miyim? vg saçları döker diye kesin bir araştırma sonucu bulundu mu? Bİr de saçlar protein eksikliğinden de dökülür diyorlar sizce spor yaparken Whey protein alsam kaslara faydasınn yanında saçlara da yararı mı olur yoksa daha da dökülme artar mı? Ciddi ciddi bu vg işinden şüphelenmeye başladım. Çünkü ne kadar vücutcu varsa saçları genelde kel.

Deniz Karlı
VIP
VIP

Mesajgönderen Deniz Karlı » Kasım 12th 2012, 16:28

hayatımda hiç böyle birşey duymadım vücut geliştirme saç döker diye yoksa hepsi kel olurdu vücutçuların huh? bir saniye zaten çoğu kel değil mi ? ama onlar kendileri kazıtıyorlar sannırım ? :)

ihsan fikircioglu
VIP
VIP

Mesajgönderen ihsan fikircioglu » Kasım 12th 2012, 18:48

yanıldığınız noktalar var.
1.si vücut geliştirme saç dökmez.
2.si hepsi saçsız değil.
3.sü saçların dökülmesi biraz da hormonlarla alakalıdır.
son maddeye dayalı olarak da; vücudunuzun hormon dengesiyle oynarsanız saçlarınızın dökülmesi tabii ki mümkün olacaktır. profesyonel sporcular ile karşılaştırma yapmanız anlamsız olur.

spor yapmak saçları dökmez. sizin başka bir sıkıntınız sonucudur bu dökülme siz vgye bağlıyorsunuzdur.

ermood
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ermood » Mayıs 14th 2013, 13:31

herkese merhaba.
kafama takılan bir durum hakkında sizden yardımcı olmanızı isteyeceğim.
3 aydır finasterid(proscar 1/5) ve 5-6 aydır minoxil kullanıyorum.
Bunun dışında 20 gündür günlük 30 mg stanozolol(stromba) tablet ve bu hafta başlamış olduğum haftalık 200 mg testesteron propinat kürü var.
Erkek tipi ırsi saç dökülmem var.Bunların etkileşimi ne olur?Finasterid kullanmam steroid kullanmamdan doğan saç dökülmesini engeller mi?

Teşekkürler arkadaşlar..

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Mayıs 14th 2013, 13:33

doping hakkında soru sorulmaz banlandın...

“Sağlığımız” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir