vücut geliştirme yapmak saç döker mi?

Çesitlı hastalıklar , sağlık bilgileri , gelişmeler , sağlığımız için her konu.

Moderatör: murat tahan

magicarzouz
VIP
VIP

Mesajgönderen magicarzouz » Nisan 22nd 2011, 15:23

Geçen yıla kadar hiç saç dökülmesi problemim yoktu.Hatta şöyleki saçlarım çok gürdü.(Kuaför hayatımda gördüğüm en gür saç seninki derdi o kadar sıktı yani)
Geçen yıl düzensiz olarak da olsa ağırlık kaldırmaya başladım.Saçlarımın önünde azalma başladı.(Önü olarak kastettiğim ortaya yakın ama tam orta değil öne doğru)
Yanlarda birşey yok gibi gözüküyor.

Bu yıl ise çok daha düzenli yapıyorum.Optimum whey kulanıyorum vs.Şu an tavan yapmş durumda.Bu durum benim canımı çok sıkıyor.

Bugün ekstradan kepek problemim için gittim.Ketoral vs verdi.15 gün sonrada minoxdil vericeğini söyledi.

Ama şunu söylebilirim ki spor yapmaya başladığımdan beri o gür saçlarım da seyrekleşme var.Ne yapmamı önerirsiniz.Aile de ise babam kel, dayım kel değil.Saçlarım renk ve cins olarak dayımınkine benziyor.

magicarzouz
VIP
VIP

Mesajgönderen magicarzouz » Nisan 22nd 2011, 15:31

Doktora gittim, ordan antrenmana gidicem keyfim kaçtı aklımda bu kadar soru işareti varken bugünkü antrenmanı astım.

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Nisan 23rd 2011, 08:05

genetik, yapacak pek birşey tok B vitamini takviyesi biraz durdurur belki

magicarzouz
VIP
VIP

Mesajgönderen magicarzouz » Nisan 25th 2011, 23:37

Ya beni düşündüren vücut geliştirmeye başlamamla beraber azalmanın başlaması..
Çok gür saçlarım varken bir anda kafamın ortasındaki saçlarda azalma var.

Bir gariplik seziyorum.Benzer duruml karşı karşıya kalan var mı.

Saç dökülmesi genetik ama benim saçlarım dayıma benziyor onun saçları bu yaşta yerinde..Ama hiç spor yapmadı.(vg tarzı)

Ne yapacğımı bilmiyorum..

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Nisan 26th 2011, 08:42

kararını ver o zaman sağlıklı vücut mu sağlıklı saç mı :)

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Nisan 26th 2011, 11:45

Benim de genetik olarak alnım ve şakaklardan daire şeklinde içeri saçlarım açılmaya başlamıştı.iyice kelleşmeden saç ektirdim.ilk 1-2 gün sancılı geçti fakat şuan memnunum.Spor yapmaya devam...

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Nisan 26th 2011, 19:08

magicarzouz yazdı:Geçen yıla kadar hiç saç dökülmesi problemim yoktu.Hatta şöyleki saçlarım çok gürdü.(Kuaför hayatımda gördüğüm en gür saç seninki derdi o kadar sıktı yani)
Geçen yıl düzensiz olarak da olsa ağırlık kaldırmaya başladım.Saçlarımın önünde azalma başladı.(Önü olarak kastettiğim ortaya yakın ama tam orta değil öne doğru)
Yanlarda birşey yok gibi gözüküyor.

Bu yıl ise çok daha düzenli yapıyorum.Optimum whey kulanıyorum vs.Şu an tavan yapmş durumda.Bu durum benim canımı çok sıkıyor.

Bugün ekstradan kepek problemim için gittim.Ketoral vs verdi.15 gün sonrada minoxdil vericeğini söyledi.

Ama şunu söylebilirim ki spor yapmaya başladığımdan beri o gür saçlarım da seyrekleşme var.Ne yapmamı önerirsiniz.Aile de ise babam kel, dayım kel değil.Saçlarım renk ve cins olarak dayımınkine benziyor.
Minoxidil bazilarinda cok ise yariyor. Ozellikle de ilk dokulmeye basladiginda kullanirsan (ve sende ise yararsa) butun gidenler geri gelebiliyor. Kotu tarafi masrafi ve gunde iki defa omur boyu bu mereti kafana surmen gerek.

Kepek sampuani kullanmak iyi fikir. Kepek de sac dokulmesine sebep olabiliyor. Doktorun verdigi ketoral (?) bittikten sonra hep kepek sampuani kullanmaya devam et. Selsun veya Head&Shoulders gayet iyi. Her gun sacini yika ve sac kremi kullan.

En cok kiside basari gosteren sac dokulme tedavisi finasterid (propecia veya proscar). Propecia 1mg finasterid ve sac dokulmesi ilaci olarak satiliyor. Proscar 5mg finasterid ve prostat ilaci olarak satiliyor. Benim tavsiyem proscar satin alip tabletleri 4'e bolerek kullanmak. Boylece ayni ilaci cok cok daha ucuza maletmis oluyorsun. Forumda finasterid ve sac dokulmesi hakkinda cok sayida eski baslik var, okumani tavsiye ederim. Yukarida yazdiklarimin hepsi de bu eski muhabbetlerin tekrari zaten.

magicarzouz
VIP
VIP

Mesajgönderen magicarzouz » Nisan 26th 2011, 19:42

Ksiren doktor öyle dedi işte şu kepek problemini çözelim 15 gün sonra da minoxdil önericem dedi.
Yalnız minoxil var minoksidil var minoxidil var bunların hangisi.Hepsi aynı mı falan.Klasik yan sanayi muhabbetleri iyi araştırmak lazım.Senin söylediğin minoxidil abi.Ben de onu denerim heralde.İrandan gelenleri varmış falan.
Bir de herkes masraflı diyor.Bir şisesi 1 ay gitmiyor mu.4 lü kutusu 100tl civarı.

Bu arada nizoralmiş o kepek şampuanının adı.(haftada 2 kere)
Ayrıca advantan diye çözelti verdi
http://www.ilacpedia.com/soru/advantan-s
(deri problemi olanlar kullanıyormuş.Bende de deri problemi olduğuna kanaat getirmiş doktor.Bu da haftada iki kere)

Yalnız geçen hafta cuma günü gitmiştim doktora.Şu an kepek yüzde 70 azaldı diyebilirim.daha 4-5 günde bu derece azaldı.Mucize gibi birşey erken de konuşmak istemiyorum ama kepek azalmış gibi görünüyor.

Selsun'u ilk olarak bana da yaş olarak senin yaşlarında bir abim önermişti.Evet o çok etkiliymiş.Ben de çok aradım, her yerde aradım, internette vs.Ama bulamadım.Stoklarda yok.İthalatçı firmasıyla ilgili sorunlar varmış.Hiçbr eczanein stoğunda yok.Zaten selsunu bulamayınca doktordan randeva almak zorunda kaldım.

magicarzouz
VIP
VIP

Mesajgönderen magicarzouz » Nisan 26th 2011, 19:47

Finasteid propecia ağız yoluyla alınıyor.Bu da yüzde 65 kadar azaltıyormuş senin eski bir mesajında okumuştum galiba.
Bunun minoxidilden farkı saçların dökülmesini durduruyor ya da azaltıyor.Yeni saç çıkarıyor mu peki seyrekleşen yerlerde.Yoksa sadece saçların dökülmesini mi engelliyor.
Çünkü minoxidil için düzenli kullanımda 6 ay kadar falan yavaş yavaş ince ince saçlar çıkartıyormuş.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Nisan 26th 2011, 20:07

Butun ilaclar-tedaviler sadece belli bir % uzerinde etki gosteriyor. Finasterid'de bazilarinda biraz sac cikariyor ama cogunlukta yanlizca dokulmeyi onluyor. Bence dene, baktin yan etkisi yok omur boyu devam et. Hem ilerde olasi prostat problemlerinin de onunu alir :) Ben yillardir kullaniyorum. Minoxidile gore cok daha ucuz ve kullanimi kolay (gunde 1 hap).

Minoxidil kullanacaksan orjinal kullan. Yan sanayi olacaksa da bilinen bir firma degilse alma. Iran'dan gelene hic bulasma. Bu tip urunlerin ucuzlari maalesef genelde hileli oluyor.

Head&Shoulders her yerde satiliyor. Selsun yoksa bunu kullan. Ama kepek gecene kadar degil, hep bunu kullan.

“Sağlığımız” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir