Deri sarkması..

Çesitlı hastalıklar , sağlık bilgileri , gelişmeler , sağlığımız için her konu.

Moderatör: murat tahan

Wehrmacht
Yeni Üye
Yeni Üye

Deri sarkması..

Mesajgönderen Wehrmacht » Mayıs 25th 2011, 17:58

Merhaba arkadaşlar. İsmim Mehmet. Foruma yeni katıldım. Umarım iyi vakit geçirir, güzel bilgiler alırız. Şimdi konuya geçeyim ben. Yaşım 18, kilom 83. Yaklaşık bundan 1 sene önce 130 kilo idim. Evet inanmıcaksınız ama 130 kiloydum.. Diyet + spor ile ( spor salonu :) ) ile yaklaşık olarak 9 ay kadar bir zamanda 47 kilo verdim. Spor salonunda kilo vermek için sadece cardio yapıyordum... Kilolu iken vücudumda çatlaklar oluşmuştu. Çatlakları pek takmıyorum aslında. :) Yaklaşık 47 kilo verdikten sonra vücudumda sarkmalar oldu. Özellikle göbek,göğüs,sırt,bel kısmında. Bu sarkmalardan çok şikayetçiyim ve psikolojim bozuluyor... Hani bol kıyafet giyersiniz de kıyafet çuval gibi durur ya üstünüzde bende aynı o durumdayım :-o Biraz hızlı kilo verdim. İnanmıyacaksınız ama ayda 10 - 12 kilo arası verdiğim zamanlar oldu diyet sürecinde.. 2 hafta önce tekrar spor salonuna başladım. Body yapıp toparlamayı düşünüyorum. Şuan durumum olmadığı için 3 aylık yazılabildim spor salonuna. Sizce body ile sıkılaşıp, sarkmalarımı toparlayabilirmiyim? Bir şey daha sormak istiyorum. Protein tozu ile sıkılaşıp, sarkmalar toparlanır mı ? Protein tozu kullanmalı mıyım sizce? Ve kilo aldırır mı acaba? Tecrübeli abilerimin, kardeşlerimin yardımlarını bekliyorum.. Teşekkür ederim :)

Kullanıcı avatarı
Shotokan
VIP
VIP

Mesajgönderen Shotokan » Mayıs 25th 2011, 19:42

Vücut zaman içerisinde kendi,ni toparlayacaktır. ) ay içerisinde gayet güzel kilo vermişsiniz. Cardioyu azaltıp body çalışmaları yapın. Protein tozu ile der sarkması düzelmez öyle bir bağlantı yoktur. Ama yok ben verdiğim 47 kiloyu geri alıp sarkan deriyi geri dolduracağım diyorsanız protein tozu değil gainer kullanın.

Şaka bir yana dediğim gibi cardioyu bırakıp düzgün bir body antremanına başlayın. Deri kendisini toparlayacaktır. Ne zaman diye sorarsanız vallahi bu metabolizmanızla alakalı. Gerekirse bir doktora danışarak bu konuda daha sağlıklı bilgi alırsınız.

Wehrmacht
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Wehrmacht » Mayıs 25th 2011, 20:42

Shotkan,
Yorumun ve verdiğin fikirler için çok teşekkür ederim. Hayatımda en son kullanacağım şey gainer olur sanırım :) Body antremanlarına başladım. Salondaki hoca bana 5 öğün yemek ye dedi. Yani normal öğün + 2 ara öğün yap dedi :) Metabolizmayı hızlandırmak içinmiş.. Metabolizma ile sarkma arasında nasıl bir orantı var pek anlayamadım. Zahmet olmazsa biraz aydınlatabilir misiniz?

Wehrmacht
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Wehrmacht » Mayıs 25th 2011, 20:42

Wehrmacht yazdı:Shotokan,
Yorumun ve verdiğin fikirler için çok teşekkür ederim. Hayatımda en son kullanacağım şey gainer olur sanırım :) Body antremanlarına başladım. Salondaki hoca bana 5 öğün yemek ye dedi. Yani normal öğün + 2 ara öğün yap dedi :) Metabolizmayı hızlandırmak içinmiş.. Metabolizma ile sarkma arasında nasıl bir orantı var pek anlayamadım. Zahmet olmazsa biraz aydınlatabilir misiniz?

Kullanıcı avatarı
Shotokan
VIP
VIP

Mesajgönderen Shotokan » Mayıs 26th 2011, 08:22

Akşam nete giremediğim için yazınızı yeni görüyorum.

Metabolizmayı hızlandırmak derken deri sarkmasını kastettiklerini sanmıyorum.

Temel sporcu beslenmesi zaten 3 ana 2 ara öğün şeklinde olur. Açlık hissi oluşmasın diye yapılır. Bu konuda forumda çok ayrıntılı ve güzel yazılar mevcut bende işyerinde olduğum için uzun uzun tekrar bahsi geçmiş konulara değinemiyorum. Forumdaki geçmiş konuları şöyle bir dolaşırsanız net ve temiz anlatımlar bulabilirsiniz.

Deri sarkması olayının çözümü ise antremandır. Düzgün bir body antremanına başlayın güzel neticeler alırsınız ancak dediğim gibi zamana yayılacaktır ve acele etmemeniz motivasyonunuzu bozmamanız önemlidir.

Kullanıcı avatarı
jormakka
Moderator
Moderator

Mesajgönderen jormakka » Mayıs 26th 2011, 10:12

Bodybuilding yapmadan sadece Cardio ile bu kadar hizli kilo vermeniz büyük bir hata. Deri sarkmasini önlemek icin deri altinda kaslara ihtiyaciniz var ve yavas kilo vermeye. Simdi yapabileceginiz tek sey kas gelistirmeye yogunlasmak. Bir diyette oldugu gibi %100 temiz beslenirseniz ve saglam BB yaparsaniz kas gelistirmek icin ihtiyaciniz olan kalori fazlasi yag birikimini engelleyecektir. Tavsiyem diyete son vermeniz ve vücudun kas gelistirmesini saglamak icin ortalama 300 Kcal fazlalik olusturmaya calismaniz. Bunu ya daha fazla yiyerek (ki bu benim tavsiyem, cünkü bu metabolizmayi hizli tutacaktir) ya da daha az Cardio ile mümkün.

Sikca alinan kücük ögünler metabolizmayi hizlandirir tezi artik bir mitos. Günde 3 Ögün ile de metabolizma hizli calisir. Metabolizmayi hizlandiran tek faktör saglam antrenman ve bolca yemek. Her Antrenmanda agirliklari arttirmaya calisin ve hep limitte calismalisiniz. Fakat sikca alinan kücük Protein ögünlerinin faydasi Aminoasit emiliminin gün icinde daha iyi olmasini saglar, eger imkaniniz varsa böyle yapin, yoksa o kadar önemli degil.

hipno
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen hipno » Mayıs 26th 2011, 17:11

jormakka yazdı:Bodybuilding yapmadan sadece Cardio ile bu kadar hizli kilo vermeniz büyük bir hata. Deri sarkmasini önlemek icin deri altinda kaslara ihtiyaciniz var ve yavas kilo vermeye. Simdi yapabileceginiz tek sey kas gelistirmeye yogunlasmak. Bir diyette oldugu gibi %100 temiz beslenirseniz ve saglam BB yaparsaniz kas gelistirmek icin ihtiyaciniz olan kalori fazlasi yag birikimini engelleyecektir. Tavsiyem diyete son vermeniz ve vücudun kas gelistirmesini saglamak icin ortalama 300 Kcal fazlalik olusturmaya calismaniz. Bunu ya daha fazla yiyerek (ki bu benim tavsiyem, cünkü bu metabolizmayi hizli tutacaktir) ya da daha az Cardio ile mümkün.

Sikca alinan kücük ögünler metabolizmayi hizlandirir tezi artik bir mitos. Günde 3 Ögün ile de metabolizma hizli calisir. Metabolizmayi hizlandiran tek faktör saglam antrenman ve bolca yemek. Her Antrenmanda agirliklari arttirmaya calisin ve hep limitte calismalisiniz. Fakat sikca alinan kücük Protein ögünlerinin faydasi Aminoasit emiliminin gün icinde daha iyi olmasini saglar, eger imkaniniz varsa böyle yapin, yoksa o kadar önemli degil.
:shock: :shock: :shock:

hipno
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen hipno » Mayıs 26th 2011, 17:13

Bu arada benim bi yakınımda 3 yılda 55 kilo civarı bişi verdi ve derisi sarkdı kalan yağı götüremedi ve liposakşın ile onu aldırdı. ondan sonra ufak bi ameliyat ile deriyi çektirdi tabi bunu söylemek istedim ama belki zamanla deri kendini çeker hiç bi bilgim yok

hipno
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen hipno » Mayıs 26th 2011, 17:16

translate yazdım intihar kavrama yazdı vay anasını harbi şaşırdım :)

hipno
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen hipno » Mayıs 26th 2011, 17:16

[quote="hipno"]translate yazdım intihar kavrama yazdı vay anasını harbi şaşırdım :)[/quote

Çok yanlış yere attım yorumu pardon :)

“Sağlığımız” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir