kolum kırıldı acil yardım.

Çesitlı hastalıklar , sağlık bilgileri , gelişmeler , sağlığımız için her konu.

Moderatör: murat tahan

Sub-Zero00
Üye
Üye

Mesajgönderen Sub-Zero00 » Temmuz 13th 2012, 17:21

kırılan kemik humerus diye geçiyor. çok zor kaynayan bi kemikmiş bu kemikle yıllarca uğraşan insanlar var. ilk aylar çok önemliymiş kaynadı kaynadı kaynamazsa ameliyatla platin takıyorlar.

Sub-Zero00
Üye
Üye

Mesajgönderen Sub-Zero00 » Temmuz 13th 2012, 19:39

en çokta vg yapamayağım için üzülüyorum yarın salona gidip hocanın fikrini alayım. iyileştikten sonra özel programla tekrar çalışabilirim. dumbell kullanmak tehlikeli olabilir gibime geliyor sırta çekiş göğüs itme göğüs açma bu hareketleri dumbellle değilde makinalarda yapmak daha iyi. bu kırık mekik çekmeme yada bacak çalışmama sorun yaratmaz. zaten hafif kilolarla deneme yaptığım zamalar ağrı yapan hareketlerden uzak dururum.

Kullanıcı avatarı
Ottomantwo
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Ottomantwo » Temmuz 13th 2012, 19:45

Çok geçmiş olsun.Hem anlattığından hem de videodan sonra bilek güreşinden uzak durmaya karar verdim.Arada öyle heyecanlı arkadaşlar gelip başımın etini yiyordu,yenip yolluyordum.Ama bundan sonra mümkün değil.Tekrar çok geçmiş olsun.

Eğer kaynadıktan sonra kotarma şansın varsa crossfit'i araştırmanı öneririm.Bildiğim kadarıyla daha az dumbell kullanılıyor.İzole hareketlerden çok,çoklu kas grupları uyarılıyor.

Sub-Zero00
Üye
Üye

Mesajgönderen Sub-Zero00 » Temmuz 13th 2012, 20:11

otoomantwo tşk ederm. crssfiti araştırdım ama bulunduğum şehirde antreman porogamının tamımı uygulamam zor olur. vg kadarda rahat olmaz. crosfit progımda şunlar yazıyor: 100 barfiks
100 şınav
100 mekik
100 squat
Candy (5 raund zaman karşı)
20 barfiks
40 şınav
60 squat
Fight Gone Bad (zaman karşı)
50 wall ball (9 kg’lık sağlık topu ile)
50 sumo deadlift hig pull (35 kg’lık bar ile)
50 Box Jump
50 push press (35 kg’lık bar ile)
Kürek (50 kalori yakıncaya kadar)

kollarım barfix çekecek kadar sağlam olursa zaten vgdede sorun yaşamam. bu arada benim kolumun kırlışı videodakinden kötü oldu aynı onun gibi fakat eklem yerim sanki bicepstimdeymiş gibi kolum 2 ye ayrıldı. herşeyi zaman gösterecek artık belki işlev kaybı bile olablr kolumda.

Yiğit Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Yiğit Doğan » Temmuz 14th 2012, 00:27

Belkide sapasağlam olursun eskisi gibi. buradan bakmak lazım birazda. İnsanın kendini motive edebilmesi cok önemli bir şeydir. Homeopati diye bir yöntem var. hastalıgı rahatsızlıgı reddetme yok sayma. ve cok başarılı bir sistem her hastalıkta kullanılabiliyor baş ağrısından tut, kansere kadar.

Kullanıcı avatarı
Kerem Kalkan
VIP
VIP

Mesajgönderen Kerem Kalkan » Temmuz 14th 2012, 03:08

Benim dizimde tendonlar yırtıldı zamanında ben üstüne gidip çalışarak güçlendirdim. Şimdi doktorun yapamazsın dediği her şeyi eskisinden daha iyi yapabiliyorum.

Kullanıcı avatarı
Alper Tunç
VIP
VIP

Mesajgönderen Alper Tunç » Temmuz 14th 2012, 14:05

Dostum benimde kolum kırıldı 1 sene önce.seninle aynı yer kırılmıştı hatta.hemde body de en formda dönemimdeydim.1 ay alçıda kaldı.alçıdan çıktıktan sonra koşa koşa bodye gittim.fakat kırılan kolum pek izin vermedi.kırılan kolum ağırlık kaldırdıkça acıyordu zorlamadım 10 gün daha dinlendim.

Sonra salona gittim ve ağrının geçtiğini gördüm.formda olduğum dönemden biraz az kaldırabiliyordum ama pek fark yoktu.10 gün sonrada en formda dönemime geri döndüm.Yani anlayacağın alçıdan çıktıktan sonra eski haline dönmen 1 ayını almıyor.Gerçi bu spor geçmişinlede alakalı ama ortalama 1 ayda eski haline kavuşursun.

Kemiği kırılan bir insanın kesinlikle yapmaması gereken birşey var.Sigara içmemek.sakın sigara içme.sigara içen bir insanın kemiği kaynamaz.Haberin olsun.İnşallah bir an önce sağlığına kavuşursun.

Sub-Zero00
Üye
Üye

Mesajgönderen Sub-Zero00 » Temmuz 14th 2012, 16:20

gooner teşekkürler dostum. rontgendeki film pek iç açıcı görünmesede inşallah geride kalacak. bugun salon hocamın yanına gittim. salona girince tutamadım kendimi ağladım benimde en formda olduğum dönemdi 1 yıldır çalışıyordum tam bişeyler yaptım dediğim anda bu olay geldi başıma hocam takma kafana dinlenmiş olursun dedi hocamında bileği kırıkmış hiç bi sorun yaşamıyoırmuş. benim korkum iyileştikten sonra ağırlık çalışırken tekrar kırılması, bunuda hocama sordum ağırlıkta kolunu kıran kimseyi duymamış şuana kadar. alçı çıkar çıkmaz soluğu salonda alırım. kol izin vermesede 1 ay kadar mekik ve bacakla idare ederim. artık zaman gösterecek. siagara içiordum önceleri gunde 1 pakette yakın hatta kırıldığından beri 2-3 tane içtim bugunden itibaren hiç bir şekilde ağzıma koymam dediğin gibi kemiğin kaynamasındaki en büyük engel sigaraymış. birde 3 ayda sizce alçılı kolum ne kadar incelir sizce fit 35 cmydi.

Sub-Zero00
Üye
Üye

Mesajgönderen Sub-Zero00 » Temmuz 14th 2012, 16:24

kırdığım yer eklem yada bilek değil biceps ve arka kolun oradaki kemik bu kemiğe bence fazla yük binmiyor ağırlık idmanlarında. yük eklemlere ve bileğe daha çok biniyor gibi ne dersiniz?

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Temmuz 14th 2012, 16:55

Kemik kaynadıktan sonra aynı yerden kırılması eskisine göre daha zor. Kaynayan yer kemiğin en sağlam kısmı oluyor zaten. Gooner'in dediği gibi eski kütle ve gücüne çok kısa zamanda dönersin. Kas hafızası sağolsun.

Şu anda iyi beslenmek bol protein almak iyi fikir. Kalsiyum, vıtamin D ve glukosamin almak iyi olabilir. Doktorun vereceği fizyoterapiyi de aksatma. Kaynadıktan sonra ağırlık çalışmaya başlayınca asla ağrıya sebep olan hareketlerı yapma ama bölgeyi hep aktif tut.

“Sağlığımız” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir