Tıp Diplomalarını İnternetten İndirip İsmini Yazmış

Çesitlı hastalıklar , sağlık bilgileri , gelişmeler , sağlığımız için her konu.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Tıp Diplomalarını İnternetten İndirip İsmini Yazmış

Mesajgönderen İlter Elmas » Mayıs 10th 2013, 10:46

Bakırköy’deki Güzellik Fabrikası adlı merkezde karnından aldığı yağları yüzüne enjekte ettiği kadını tanınmayacak hale getiren ve başka bir kadın tarafından daha şikâyet edilen Banu Altıntaş, “Tıp diplomalarını internetten indirip üzerlerine ismimi yazdım” itirafında bulundu.

Güzellik merkezinde karnından aldığı yağı yüzüne enjekte ettiği Kıymet Kaya’yı (39) tanınmayacak hale getirdiği iddiasıyla hakkında dava açılan Banu Altıntaş’a bir suçlama daha geldi. Yanlış liposuction (yağ alma) ameliyatında ölümden döndüğünü iddia eden Filiz Ç. de şikâyetçi oldu. Filiz Ç. internetteki bir fırsat sitesi aracılığıyla, Bakırköy’deki Güzellik Fabrikası isimli merkezden cilt bakımı satın aldı. İddiaya göre, Filiz Ç. burada kendisini plastik cerrah olarak tanıtan Banu Altıntaş’la tanıştı. İnönü Üniversitesi’nde başladığı tıp eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamladığını anlatan Altıntaş, Filiz Ç.’yi liposuction ameliyatına ikna etti. Yenibosna’da özel bir hastanede Altıntaş’ın ameliyat yaptığı Filiz Ç., yaşadıklarını şöyle anlattı:

EVDE ÖLECEĞİMİ HİSSETTİM

“Sadece karın yağlarımı alacaktı ama kollarımı ve bacaklarımı da kazıdı. Neden yaptığını sordum. ‘Sana iyilik yaptım’ dedi. Ameliyattan sonra kan değerim tehlike sınırının altına düştü. Beni o şekilde taburcu ettiler. Evde öleceğimi hissettim. Kızım telefonla aradı. Kızıma, ‘Kansız kalmıştır. Ciğer yesin” demiş. Daha da kötüleşince kardeşiyle eve gelip bana kan taktılar. 3 hafta kendime gelemedim. 11 Nisan’da ameliyat olduğum hastaneye gittim. Hastane epikriz (ameliyatta yapılanlar) raporunu vermedi. Banu Hanım da vermek istemeyince savcılığa gideceğimi söyledim. ‘Doktor değilim ben, 3 yıl bir profesörün yanında çalıştım, öğrendim’ dedi. Bana en cok dokunan Banu Altıntaş’ın Fatih’teki özel bir hastanede çalışmaya devam etmesi.”
Filiz Ç.’nin şikâyeti üzerine ifade veren Banu Altıntaş, şunları söyledi: “2007-2010 yılları arasında bir estetik cerrahın yanında hemşirelik yaptım. Ameliyatlarda bazı basit plastik cerrahi uygulamalarını öğrendim. sağlık bakanlığı Uzmanlık Belgesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıp Doktoru diplomasını internetten temin ederek üzerine ismimi yazdım ve işyerime astım. Daha sonra yırtıp attım. Zaten A4 üzerine fotokopi şeklindeydi. Yaptıklarımdan dolayı pişmanım.”
Altıntaş hakkında, Kıymet Kaya’dan liposuction yöntemiyle aldığı yağları yüzüne enjekte ederek kalıcı iz bıraktığı gerekçesiyle, “dolandırıcılık” ve “taksirle yaralama” suçundan 6 yıl hapis istemiyle dava açılmıştı.

Kaynak: hurriyet.com.tr

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Mayıs 10th 2013, 11:03

bu haberi çıkan sadece 2 kişi bu avanaklardan çok var ortalıkta...estetik güzellik uğruna hiç araştırmazlar çok basit operasyon zannederler ucuza kaçarlar hava atabilmek için ama başlarına bunlar gelir...
sahte doktor kafayı çalıştırmış fazlada çalıştırmasınada gerek yok salak çok olunca herşeye inanır...
eskiden bi arkadaşım vardı estetik manyağıydı estetik ameliyatlarından başına gelmedik kalmadı aylarca acı çekti defalarca ameliyat oldu çoğuda hatalı bilinçsiz doktorların ve tabi ucuz yolluydu... bu salak arkadaşım kendi çektiği yetmiyormuş gibi annesine botoks yaptırmak için ısrar etti yine ucuz bilinçsiz bir doktor sahte ilaç ve kadın 5 seneden beri yüzüne bakılamaz halde yüzüne iki saniye bakamazsınız...
salak çok oldukta bu gibi sahtekarlarda bitmez...

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Mayıs 10th 2013, 11:11

Bir ara sahte pilot bile çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

“Sağlığımız” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir