testis ağrısı

Çesitlı hastalıklar , sağlık bilgileri , gelişmeler , sağlığımız için her konu.

Moderatör: murat tahan

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Temmuz 12th 2013, 22:02

Bir arkadaş diyor ki oda deadlift yaparken testis değilde apış arası bölgesi işaret ettiği yer bacaklarının iç ve en en üst bitim yeri komple ağrıyormuş ancak şöyle yırtılacak gibi garip ağrıymış dedi..Birde deatlifti yaparken bacakları normalden açıkmış...uzun zamandır sporcu falanda değil..

Sizce bunun sebebi ne olabilir..

Kullanıcı avatarı
-Skrillex-
Üye
Üye

Mesajgönderen -Skrillex- » Temmuz 12th 2013, 23:32

Benimkilerde arada bir agriyor yav durduk yere.. Kesin varikosel var :/ Tum belirtileri mevcut bende..

korkusuz
Üye
Üye

Mesajgönderen korkusuz » Temmuz 13th 2013, 02:27

ben testis ultrasonu çektirdim rahatım bi üroloji uzmanına muayene olmanızı tavsiye ederim

sanırım bu sporu yaparken doğru nefes alıp vermeyenlerde oluyor hastalık

Kullanıcı avatarı
-Skrillex-
Üye
Üye

Mesajgönderen -Skrillex- » Temmuz 13th 2013, 17:15

Benimki çok sporla alakalı değil.. Öncedende vardı. Bende olan hastalıkları size yazsam inanmazsınız :)

hasan1013
Üye
Üye

Mesajgönderen hasan1013 » Temmuz 26th 2013, 09:53

arkadaşlar spor yapmaya devam ediyorum fakat ağrının biraz daha arttıgını damarların da bezelye büyüklüğüne yaklaştıgını farketttim.bu sporu bırakmak istemiyorum ama şu an bile ağrıdan duramıyorum.nasıl bir yol tavsiye edersiniz?

Kullanıcı avatarı
KiloProblemli
VIP
VIP

Mesajgönderen KiloProblemli » Ekim 29th 2013, 15:50

O değilde böyle insanları nasıl doktor yapıyolar? Direk iyi puan almış bundan doktor olur tarzındamı? İnternetten araştır ne demek ya :) :) :) Benim gittiğim doktorda bölgesel yağ yakımından bahsetti gülmemek için bacağımı falan sıkıyodum :)

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Ekim 31st 2013, 01:02

hasan1013 yazdı:arkadaşlar spor yapmaya devam ediyorum fakat ağrının biraz daha arttıgını damarların da bezelye büyüklüğüne yaklaştıgını farketttim.bu sporu bırakmak istemiyorum ama şu an bile ağrıdan duramıyorum.nasıl bir yol tavsiye edersiniz?

İyi bir cerrah bul, işinin ehli olduğunu 3-5 kaynaktan birden duymadan tek kişinin lafıyla da iyi cerrahmış diye gitme.

Önce hem devlet hastanesinde hem ayrıca imkan varsa özelde muayene ol ve detaylı şekilde konuş durumu, ağrılarının dayanılmaz olduğunu aktar gerekirse sperm testi de iste onun sonuçları iyi gelirse ameliyata yanaşmazlar o zaman ağrılarının şiddetini vurgularsan ameliyat seçeneği öne çıkar.

Basit bir ameliyat başarı şansı yüksek ama yüzde yüz değil, ayrıca ameliyattan sonra da konunun başında yazdığım noktaların hepsine uyman gerekecek ameliyat oldum geçti bitti yok.

Ameliyatla o genişleyen damarı iptal ediyorlar basit mantıkla, vücut yeni bir damar yaratıyor kendisine.
Kan akışı normale dönüyor ağrılar bitiyor sıcaklık normale dönüyor sağlık geri geliyor.

Son olarak tekrar söyleyeyim ameliyat olacaksan iyi bir cerrah bul.

korkusuz
Üye
Üye

Mesajgönderen korkusuz » Ekim 31st 2013, 09:29

umur35 merhaba

benimde sol tarafta varikosel var ama sağ tarafta ağrı oluyor sağ taraftaki testiste taş ve kireçlenme varmış

özel hastanede damar genişliği 2.5 mm devlet(üniversite)hastanesinde 2mm çıktı özel hastane hemen ameliyat edelim derken devlet hastanesi sperm testi istedi ve test sonucunun çok iyi gelmesi sonucu ameliyat etmedi

sizce ne yapmalıyım ?

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Ekim 31st 2013, 14:41

Dediğim gibi sonuçlar iyi gelirse ameliyata yanaşmıyorlar, bu durumda ağrıların şiddeti ve sıklığı senin ameliyat olma kararını belirleyecek.

Genelde sol tarafta olur varikosel, sağdaki ağrının nedeni demekki taş ve kireçlenme ama taş ve kireçlenme hakkında bilgim yok açıkçası.

Geçmiş olsun.

korkusuz
Üye
Üye

Mesajgönderen korkusuz » Ekim 31st 2013, 23:10

teşekkür taş ve kireçlenme ağrı yapmaz bi zararı yok dediler ama ağrılar azaldı artık

“Sağlığımız” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir