Boyun Şahdamar / Spor esnasında kasılma

Çesitlı hastalıklar , sağlık bilgileri , gelişmeler , sağlığımız için her konu.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Boyun Şahdamar / Spor esnasında kasılma

Mesajgönderen muscledude » Temmuz 10th 2013, 10:32

Merhaba sayın forum arkadaşlarım ,

Dun aksam saat 8 gibi gogus idmanimi yapar iken son hareketim olan pullover sehpasina tam yattigim anda boynumun sol tarafinda bir kasilma oldu sanki damarin icerisinden birsey geciyormus gibi.

Ve bu suan boynumu kastigim zamanda hafif oluyor hissediyorum , ve spor yaparken boynuma soguk su bidonu tuttum 5 dakika boyunca ve sonraki bolgem olan biceps gectim idmani bitirdim ,

Eve gidince ben-gay surdum ve oyle yattim. Suan pek bi etkisi yok ama yinede boynumu cevirirken hafif kasilma hissediyorum.

Sizin onerileriniz nelerdir bu konuda

Tesekkurlerimi sunarim

Pikachu
VIP
VIP

Mesajgönderen Pikachu » Temmuz 10th 2013, 19:25

Ağırlığı kaldırırken,kendini çok kastığın için boyun kısmından geçen beyne giden iki ana damarda(şah damarı)kasılma olmuş ve çok kısa süreli kan akışı sekteye uğramıştır.24 saat ile 48 saat içersinde geçer.bu süre zarfında çok ağır çalışıp kasılmalar yapma,boyun kısmını oynatma ve çevirmede zorlanıyor olmalısın sadece bekle en fazla 24 saat,geçmezse mutlaka doktora görün,bu tip hazırlıksız kasılmalarda omur ilik bile hasar görebilir.
Geçmiş olsun!!

Pikachu
VIP
VIP

Mesajgönderen Pikachu » Temmuz 10th 2013, 19:27

Ha bişiy daha işte bu sebepten,böyle sakatlıklara meydan vermemek amaçlı ağırlık kaldırırken nefes veriyoruz ve vücuttaki kasılmayı en aza indirgiyoruz.

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Temmuz 10th 2013, 20:15

Pikachu yazdı:Ağırlığı kaldırırken,kendini çok kastığın için boyun kısmından geçen beyne giden iki ana damarda(şah damarı)kasılma olmuş ve çok kısa süreli kan akışı sekteye uğramıştır.24 saat ile 48 saat içersinde geçer.bu süre zarfında çok ağır çalışıp kasılmalar yapma,boyun kısmını oynatma ve çevirmede zorlanıyor olmalısın sadece bekle en fazla 24 saat,geçmezse mutlaka doktora görün,bu tip hazırlıksız kasılmalarda omur ilik bile hasar görebilir.
Geçmiş olsun!!

Sayın Pikachu yorumunuz için teşekkür ederim ,

Kafamı çok rahat döndürüyorum ve bazen kıtlatıyorum , yarın sırt ve tricep idmanım var size gitmelimiyim ? ,

Şuan sanki orda damar atıyormuş gibi hissediyorum yani damarın olduğu bölgede bi sıcaklık mevcut

Pikachu
VIP
VIP

Mesajgönderen Pikachu » Temmuz 10th 2013, 22:30

Tabiiki sana antremmana git yada gitme diye bisiy diyemem buna sen kendi durumuna göre karar vericeksin,benim yorumum ne olabilecegi konusunda bir fikirdi.inanki bunu yasayan sadece sen diilsin.Dikkatli ol acele atme derim,yada dinlendir o bölgeni bacak gir yarin mesela yanliz unutma bu agri kas agrisi diil bu bir tür kramp yani bu bacak calisirkende olabilir gögüs calisirkende nefesini iyi kontrol et agirlik kaldirirken.
Tekrar gecmis olsun.

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Temmuz 10th 2013, 22:38

Pikachu yazdı:Tabiiki sana antremmana git yada gitme diye bisiy diyemem buna sen kendi durumuna göre karar vericeksin,benim yorumum ne olabilecegi konusunda bir fikirdi.inanki bunu yasayan sadece sen diilsin.Dikkatli ol acele atme derim,yada dinlendir o bölgeni bacak gir yarin mesela yanliz unutma bu agri kas agrisi diil bu bir tür kramp yani bu bacak calisirkende olabilir gögüs calisirkende nefesini iyi kontrol et agirlik kaldirirken.
Tekrar gecmis olsun.

İsminizi bilmiyorum kusura bakmayın pikaçu diyorum :) ,

Şimdi nefes alıp vermekte biraz düzensiz kalıyorum yani biraz sesli nefes alıp veriyorum çevremdekiler bana bakıyor bende utanıyorum ve düzensiz ses verip alıyorum kendi problemimi biliyorum burada ama çekingenlik var işte biraz :) , dediğiniz gibi yapıcam.

Ama korkuyorum şimdi ya yarın gidince birşey olursa :) , neyse ben yatayım en iyisi bi ben gay sürüp.

Size hayırlı günler , zevkli antremanlar kolay gelsin kendinize iyi bakın :)

Pikachu
VIP
VIP

Mesajgönderen Pikachu » Temmuz 10th 2013, 23:03

muscledude yazdı:
Pikachu yazdı:Tabiiki sana antremmana git yada gitme diye bisiy diyemem buna sen kendi durumuna göre karar vericeksin,benim yorumum ne olabilecegi konusunda bir fikirdi.inanki bunu yasayan sadece sen diilsin.Dikkatli ol acele atme derim,yada dinlendir o bölgeni bacak gir yarin mesela yanliz unutma bu agri kas agrisi diil bu bir tür kramp yani bu bacak calisirkende olabilir gögüs calisirkende nefesini iyi kontrol et agirlik kaldirirken.
Tekrar gecmis olsun.

İsminizi bilmiyorum kusura bakmayın pikaçu diyorum :) ,

Şimdi nefes alıp vermekte biraz düzensiz kalıyorum yani biraz sesli nefes alıp veriyorum çevremdekiler bana bakıyor bende utanıyorum ve düzensiz ses verip alıyorum kendi problemimi biliyorum burada ama çekingenlik var işte biraz :) , dediğiniz gibi yapıcam.

Ama korkuyorum şimdi ya yarın gidince birşey olursa :) , neyse ben yatayım en iyisi bi ben gay sürüp.

Size hayırlı günler , zevkli antremanlar kolay gelsin kendinize iyi bakın :)

Bu su anda söylediklerinin(nefes, hirilti v.s)benim yukarda yazdiklarimla bir alakasi yok,bir doktora görünmeni tavsiye ediyorum.Antremmani felan bosver emin olmadanda agirliklara elini sürme bu son yazdiklarin farkli seyler kramp la olucak seyler diil.

Pikachu
VIP
VIP

Mesajgönderen Pikachu » Temmuz 10th 2013, 23:05

Cok resim koydun oraya buraya nazar deyirdin kendine :) :) :) :) nazardir o nazaaar :) :) (saka yapiyorum yukarda yazdiklarimi dikkate al)

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Temmuz 10th 2013, 23:14

Pikachu yazdı:Cok resim koydun oraya buraya nazar deyirdin kendine :) :) :) :) nazardir o nazaaar :) :) (saka yapiyorum yukarda yazdiklarimi dikkate al)

Ben hiç rahat olamayan bir insanım benim iki hayalim var birincisi doktor olmak iki bu sporda iyi biryerlere gelmek , ama spor benim için her zaman bir adım daha önde yani birazdaha konuyu açmak istiyorum.

Ben bir ailenin tek çocuğuyum ailem tatar göçmeni boyum ve kilom allahıma çok şükürler olsun 1.92 boyundayım 93.600 gr kilo mevcut ama işin kötü noktası bu sporda 6.ayım ve ben korkuyorum ileriye dönük nedenlerden dolayı ya genetiğim kötü ise ya gelişemezsem ya birşeyler ters giderse diye bunları düşünmeden edemiyorum gerçekten bunlar insanı etkileyen konular :) yani beni rahatladan kimsem yok :(

Pikachu
VIP
VIP

Mesajgönderen Pikachu » Temmuz 10th 2013, 23:25

Zevkle sporunu yapmani ve doktor olarakda diplomani almani tavsiye ederim bir abin olarak.Sadece genetiginin iyi olmasi bu sporda zirve yapabilmen icin yeterli olmucaktir.
Forumda simdi bilemiyorum tam olarak nerde fakat ustalarimizdan ve bu sporu profesyonel olarak yapanlardan bikac yerde bu sporun para kazanmak icin ideal bir spor olmadigini okumustum.Tabiiki herkezin kendi hayati fakat hayatda cok zorluklarla dolu mantikli düsünüp gelecegin i yönlerdirmelisin.Doktor olarakta pekala bu sporu icra edebilirsin ha hastalarin korkularindan gelmez onu bilemem. :) :) sonucta kimse 1.92 lik kapi gibi bir doktora muayene olmak istemez :) :)

“Sağlığımız” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir