Sizce bırakmalımıyım?

Çesitlı hastalıklar , sağlık bilgileri , gelişmeler , sağlığımız için her konu.

Moderatör: murat tahan

hasan1013
Üye
Üye

Sizce bırakmalımıyım?

Mesajgönderen hasan1013 » Ekim 6th 2013, 18:23

merhaba arkadaşlar.spor yapmaya başlayalı tam 1 sene oldu fakat bu spordan dolayı başıma gelebilecek ne varsa çoğu geldi.

Açtığım konularda mevcut olmak üzere 3.ayımda kalp ritmi düzensizliği,8.ayımda varikosel.10.ayda aşırı testosteron miktarı ve şimdi de 12.ayımda basur olmuş bulunmaktayım..

Başıma gelen tüm bu hastalıklarda üzüldüm fakat bu spora aşık oldugum için bırakmadım bırakamadım.Bu spor adeta benim için beslenmesiyle idmanımla hayatım oldu.Bana kattıkları da oldu benden götürdükleri de ama hele şu basur'den sonra iyice nefret ettim.Ben öğrenciyim 8-5 arası sürekli zaten oturuyorum basur oturanlar için nefret veren birşey ya..

Çevremdeki herkes bırak diyor fakat ben yine bi de size danışayım dedim.Belki de bırakamayacagım zaten ama yine de sizlerin yorumu benim için çok önemli...

Çok uzun oldu okuyup vakit ayıranlara teşekkür ederim.İyi ya da kötü herkesten bir yorum rica ediyorum.Kalın sağlıcakla..

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Ekim 6th 2013, 20:50

Walla ben bişey anlamadım abileri çağırıyoruzzzz.

Kullanıcı avatarı
KiloProblemli
VIP
VIP

Mesajgönderen KiloProblemli » Ekim 6th 2013, 21:57

Peki bu spordan olduguna nasi kanaat getirdin?

Kullanıcı avatarı
I Will Be Back
forumdostu
forumdostu

Re: Sizce bırakmalımıyım?

Mesajgönderen I Will Be Back » Ekim 6th 2013, 22:34

hasan1013 yazdı:merhaba arkadaşlar.spor yapmaya başlayalı tam 1 sene oldu fakat bu spordan dolayı başıma gelebilecek ne varsa çoğu geldi.

Açtığım konularda mevcut olmak üzere 3.ayımda kalp ritmi düzensizliği,8.ayımda varikosel.10.ayda aşırı testosteron miktarı ve şimdi de 12.ayımda basur olmuş bulunmaktayım..

Başıma gelen tüm bu hastalıklarda üzüldüm fakat bu spora aşık oldugum için bırakmadım bırakamadım.Bu spor adeta benim için beslenmesiyle idmanımla hayatım oldu.Bana kattıkları da oldu benden götürdükleri de ama hele şu basur'den sonra iyice nefret ettim.Ben öğrenciyim 8-5 arası sürekli zaten oturuyorum basur oturanlar için nefret veren birşey ya..

Çevremdeki herkes bırak diyor fakat ben yine bi de size danışayım dedim.Belki de bırakamayacagım zaten ama yine de sizlerin yorumu benim için çok önemli...

Çok uzun oldu okuyup vakit ayıranlara teşekkür ederim.İyi ya da kötü herkesten bir yorum rica ediyorum.Kalın sağlıcakla..

Yazdığın bütün rahatsızlıklar vücut geliştirmeyle alakasız rahatsızlıklar bu saydığın hastalıklar sende zaten mevcut zamanla çıkacak olan rahatsızlıklar vücut geliştirme sadece bunları görünür kılmış mesela kalp ritmindeki bozukluk zaten mevcuttur yani vücut geliştirmeden önce vardır ve kalp ritminde sorun varsa zaten bu sporu yapman intihar gibi bir şey basur dediğin rahatsızlık beslenme alışkanlığıyla hareketsizlikle alakalı bir durum vücut geliştirmeyle alakalı bir şey değil.Varikosel ilk kez vücut geliştirmeden varikosel olan birini duydum aşırı testesteronla ilgili bir şey diyemiyorum ama bence biraz abartıyorsun elinde don var mı ktor raporu falan var mı ne diyor?

Kullanıcı avatarı
asilcenk
Üye
Üye

Mesajgönderen asilcenk » Ekim 7th 2013, 08:13

Bence sporu değil hırslarını bırak. Bağsurun en büyük tetikçisi fazla ıkınmaktır. Eğer ağır kaldıracan diye kendini fazla zorlar isen bağsurun dışarı fırtlar.

Testesteron arttırmak için bir şey kullandın mı?

Bence limitleri zorlamayı bırak ve sakin sakin sporunu yap...

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Ekim 7th 2013, 11:10

bu şeyler bir senede olacak şeyler değil, orada tehlikeli olan aritmi...
doktora onu sor bence de..

Kullanıcı avatarı
KiloProblemli
VIP
VIP

Mesajgönderen KiloProblemli » Ekim 7th 2013, 14:01

Hayir yani bu spor metabolizmayi hizlandirir 1 ,2 bagisikligi guclendirir ,belki bunlar sende cok daha agir cikicakti bu spor sayesinde hafif atlattin bu yonlerinide dusun

hasan1013
Üye
Üye

Re: Sizce bırakmalımıyım?

Mesajgönderen hasan1013 » Ekim 7th 2013, 14:46

I Will Be Back yazdı:
hasan1013 yazdı:merhaba arkadaşlar.spor yapmaya başlayalı tam 1 sene oldu fakat bu spordan dolayı başıma gelebilecek ne varsa çoğu geldi.

Yazdığın bütün rahatsızlıklar vücut geliştirmeyle alakasız rahatsızlıklar bu saydığın hastalıklar sende zaten mevcut zamanla çıkacak olan rahatsızlıklar vücut geliştirme sadece bunları görünür kılmış mesela kalp ritmindeki bozukluk zaten mevcuttur yani vücut geliştirmeden önce vardır ve kalp ritminde sorun varsa zaten bu sporu yapman intihar gibi bir şey basur dediğin rahatsızlık beslenme alışkanlığıyla hareketsizlikle alakalı bir durum vücut geliştirmeyle alakalı bir şey değil.Varikosel ilk kez vücut geliştirmeden varikosel olan birini duydum aşırı testesteronla ilgili bir şey diyemiyorum ama bence biraz abartıyorsun elinde don var mı ktor raporu falan var mı ne diyor?

öncelikle yorum için teşekkürler.varikosel ve vücut geliştirme diye google'da aratırsan bir sürü sonuç bulacağına eminim doktorlar da bu sporun varikosel oluşturabileceğini söylüyorlar.''Yazdığın bütün rahatsızlıklar vücut geliştirmeyle alakasız rahatsızlıklar''bu cümlenizi gerçekten anlayamadım zaten bu forumda tüm hastalıklar başıma geldiğinde konu açtım bakabilirsiniz yani.Ve saydıgım tüm rahatsızlıkların da bu sporla ilgisi var.Sporu kötülemiyorum aksine çok seviyorum benim hayatım oldu fakat bunların hepsi neden başıma geldi bir türlü anlayamıyorum.

hasan1013
Üye
Üye

Mesajgönderen hasan1013 » Ekim 7th 2013, 14:49

asilcenk yazdı:Bence sporu değil hırslarını bırak. Bağsurun en büyük tetikçisi fazla ıkınmaktır. Eğer ağır kaldıracan diye kendini fazla zorlar isen bağsurun dışarı fırtlar.

Testesteron arttırmak için bir şey kullandın mı?

Bence limitleri zorlamayı bırak ve sakin sakin sporunu yap...

yorumunz için teşekkürler.hayır kullanmadım hiçbirşey testo oranım referans aralığı 20-70 iken benim sonucum 945. sağlık bölümünde açtığım konu var resim mevcut zaten.Kendimi fazla zorlarım ama hiç ıkınmam nefesim gayet nizamidir.

hasan1013
Üye
Üye

Mesajgönderen hasan1013 » Ekim 7th 2013, 14:51

TRUST yazdı:bu şeyler bir senede olacak şeyler değil, orada tehlikeli olan aritmi...
doktora onu sor bence de..

Yorumunuz için teşekkürler.Saydıgım tüm rahatsızlıklar raporlu tarihli ve doktorların ağırlık kaldırmanın etken oldugunu söylediği rahatsızlıklar.

“Sağlığımız” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir