Antremandan Sonra Boyun Ağrısı

Çesitlı hastalıklar , sağlık bilgileri , gelişmeler , sağlığımız için her konu.

Moderatör: murat tahan

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Antremandan Sonra Boyun Ağrısı

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Kasım 9th 2013, 19:43

Başlıkta belirtiğim gibi antremandan sonra boynum ağrıyor. Her idmandan önce boyunu iyice ısıtıyorum esnetiyorum fakat yine aynısı oluyor. Özel trapez hareketi yapıyorum. Sizdede bu ağrılar oluyor mu nelere dikkat etmeliyim ?

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Kasım 10th 2013, 10:35

her antrenmandan sonra ağrıyosa boynunda belkide ciddi bi sıkıntı olabilir bi röntgen çektirmeni öneririm bel ve boyun ihmale gelmez...

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Kasım 11th 2013, 11:54

Bi kaç harekette ağır girimce oluyor. Acaba boynumu yanlış mı tutarak zorluyormuyum buna nasıl dikkat edebilirim ? Mesela harekette boyuna az yüklenmek için ne yapabilirim

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Kasım 11th 2013, 12:38

İşte bu yüzden diyorum boynunda sıkıntı olabilir diye mesela ben omuza ağır girince ağrı yapıyodu doktora baktırdım incinme olmuş. kimbilir seninde boynunda ne sıkıntı var... dediğim gibi bi doktora görün sorun neymiş öğrenelim ondan sonra hareketleri ne şekilde yapacağını söyleyebiliriz...

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Kasım 12th 2013, 13:38

Duruş bozukluğu olabilir. Eğer boynun hep ileride duruyorsa antrenman sırasında zorlanıyordur. Eğer sorun buysa duruş bozukluğunu düzeltmek lazım. Çok basit egzersizleri var.

Antrenmanda farkında olmadan boyun kaslarını kullanıyor olabilirsin. Mesela bench press yaparken başını sehpaya bastırarak güç alıyormusun? Eğer sorun buysa hafif kilolarla çalışarak bu alışkanlığı düzeltebilirsin.

Kulunç olabilir. Kürek kemiğinin üst veya iç kısmında yer alan bazı küçük kaslar antrenmandan sonra spazmlı kalabiliyorlar. Sapzmın manası daimi kasılı kalmak. Bu bölgedeki spazmların ağrısı genelde boyunda hissediliyor. Boyun tutulması denilen meret. Nazın geçen birisine kürek kemiğinin etrafına parmak uçlarıyla masaj yaptır. Eğer kulunç varsa zaten bunu hissedecek (sert kas lifleri). Sen de kuluncun üzerine bastırılınca şiddetli ağrı hissedeceksin. Parmak uçlarıyla şiddetli masaja devam. Birkaç masaj sonra kulunç açılacak ve senin ağrı da geçecek.

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Kasım 12th 2013, 14:59

Kemal Abi hareketleri yapaken baktım pek bir sorun yok nizami yapıyorum. Fakat sol kürekte uzun süredir olan bir kulunç var ondan kaynaklanıyor olabilir çünkü boş ağırlıkta enseye çekiş hareketini yaparken sol kürek kemiğini harekt ettirince kütür kütür sesler geliyor. Sırt çalışılırken o bölgeye ağırlık versem düzelir mi ?

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Kasım 12th 2013, 17:17

kulunçun tek çözümü masaj

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Kasım 12th 2013, 19:32

Sağol abi

“Sağlığımız” sayfasına dön