Dirsek Acısı/Ağrısı

Çesitlı hastalıklar , sağlık bilgileri , gelişmeler , sağlığımız için her konu.

Moderatör: murat tahan

Zaym1n
Üye
Üye

Dirsek Acısı/Ağrısı

Mesajgönderen Zaym1n » Aralık 26th 2013, 16:51

Merhaba arkadaşlar

Yaklaşık 2 aydır salona gidiyorum, ilk başladığım günden beri triceps çalışırken sağ dirseğimde acı hissediyorum. Acı tam olarak dirsekteki kemiğin üzerinde bulunan gergin ette oluyor sanırım bağ. Sadece triceps çalışırken değil spor yapmadığım günlerde de dokunum biraz bastırdığımda aynı acıyı hissediyorum. Forumda ve internette konulara baktım iltihap olabilir şeklinde cevap verilmiş çoğunda. Sizce direk doktora gitmeli miyim? Yoksa gitmeden önce yapılacak bir şey var mıdır? Dirseklik takmak gibi.

Pikachu
VIP
VIP

Mesajgönderen Pikachu » Aralık 26th 2013, 17:20

Gecmeyen daimi agrilarda doktor kontrolü tavsiye edilir.Yüklenmeye bagli bir agri olsa bikacgünde gecmesi gerekir.

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Aralık 26th 2013, 18:24

Gecmis olsun dostum baglarda sorun olmustur muhtemelen, doktorlarin ilac tedavisi var bununla ilgili, fazla zorlamadan dinlendirmeye birak o bolgeni,Antremandan oncede cok iyi isit tricepsini , ordaki baglar aci vermeye musait..

Zaym1n
Üye
Üye

Mesajgönderen Zaym1n » Aralık 26th 2013, 18:50

Pikachu yazdı:Gecmeyen daimi agrilarda doktor kontrolü tavsiye edilir.Yüklenmeye bagli bir agri olsa bikacgünde gecmesi gerekir.

Servet Dağlı yazdı:Gecmis olsun dostum baglarda sorun olmustur muhtemelen, doktorlarin ilac tedavisi var bununla ilgili, fazla zorlamadan dinlendirmeye birak o bolgeni,Antremandan oncede cok iyi isit tricepsini , ordaki baglar aci vermeye musait..

:/ Anladım, teşekkürler cevabınız için. İlk başta Servet Dağlı'nın söylediği gibi ısıtmayı deneyeceğim yine devam ederse söylediğiniz gibi doktora gidip kısa sürede tedavi edilebilecek bir şey olması için umut edeceğim.

Isıtmak için triceps çalıştığım alette ağırlık olmadan hareketi tekrarlamayı planlıyorum dirseklik alırsam bir faydası olur mu?

Tekrar teşekkürler. :)

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Aralık 26th 2013, 21:40

Dirsekligin faydasi cok olur , adidas neopren dirseklikler var bulabilirsen alabilirsin..
Gecmis olsun

Zaym1n
Üye
Üye

Mesajgönderen Zaym1n » Aralık 26th 2013, 23:02

Servet Dağlı yazdı:Dirsekligin faydasi cok olur , adidas neopren dirseklikler var bulabilirsen alabilirsin..
Gecmis olsun

Baktım en küçük olanlara ancak onlar 29cm den başlıyor benim biceps bölgesi zaten 28cm sanırım sarmak daha mantıklı olacak yeterince genişleyene kadar. ^^

scream4545
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen scream4545 » Ekim 28th 2014, 23:34

bendede dirsegimin iç kısmında bıçak saplanır gibi acı giriyo spor yaparken neden anlamadım spordan sonra hiç acımamış gibi birden acı kesiliyor zorlayınca acısı artmıyo veya azalmıyo ama sürekli acı var

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Kasım 5th 2014, 12:40

triceps çalışmaktadır.. fazla ağır girersen olur hafif ve yavaş tekrar yap

kamerkaygusuz
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Dirsek Acısı/Ağrısı

Mesajgönderen kamerkaygusuz » Şubat 18th 2016, 21:25

Arkadaşlar merhaba herkese bu ilk yazım :). 2 hafta önce bende de bir dirsek ağrısı başladı tahminim barbell close grip bench girerken zorladım tendonları normalde z bar ile yapıyordum o hareketi.Her neyse biraz da soğuktu salon ısınmıştım ama tam ısınamamışım demek ki.sonra geçmedi tam anlamıyla ağrı ama çok da fena ağrı değil.Ağır kaldıramıyorum hem triceps hem de biceps çalışırken çok ağrı oluyor.Biceps çalışırken ağrı biceps üzerinden yükseliyor.Doktora gittim film çekti ağrı kesici merhem verdi ara ver biraz dedi geçmezse 10 gün sonra MRI çekicek.sizce çok ciddi bişey var mı ve de üst ekstremite çalışmayı tamamen bırakmalımıyım yoksa hafif ağırlıklarda 20 tekrar yapsam bi zararı olur mu?
teşekkürler şimdiden :)

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Re: Dirsek Acısı/Ağrısı

Mesajgönderen MettÇK » Şubat 18th 2016, 22:35

Selamlar,

Hafif çalışmak yerine iki hafta ara verip daha sonra kaldığınız yerden devam etmenizi öneririm.

“Sağlığımız” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir