Ön Kol Ağrısı

Çesitlı hastalıklar , sağlık bilgileri , gelişmeler , sağlığımız için her konu.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Ocak 14th 2014, 15:31

Arkadaşlar olayı kılıç yarasına çevirmeye gerek yok...

Kolunu bacağını ağrıtan vatandaş gider görünür doktora istirahat gerekirse istirahat eder.

O bölgeyi güçlendirmek için idman yapması gerekiyorsa; çalışır...

Hiçbişey yoksa ''mantık'' denilen bişey var... Ne gerekiyorsa o yapılacak işte...

Kullanıcı avatarı
Tuğrul Atıcı
Üye
Üye

Mesajgönderen Tuğrul Atıcı » Ocak 14th 2014, 15:55

MettÇK yazdı:Arkadaşlar olayı kılıç yarasına çevirmeye gerek yok...

Kolunu bacağını ağrıtan vatandaş gider görünür doktora istirahat gerekirse istirahat eder.

O bölgeyi güçlendirmek için idman yapması gerekiyorsa; çalışır...

Hiçbişey yoksa ''mantık'' denilen bişey var... Ne gerekiyorsa o yapılacak işte...

Mehmet vakıf olduğun bir konu ve derdini yaşadığın bir durum değil. Benim başka rahatsızlıklarım var bu sporu yeterince erteledim. Bu yüzden yine ertelemek beni sinirlendiriyor ve haliyle çözüm arıyoruz. Dinlenince geçmeyen insanlar var hatta çoğu böyle. Ki bu ağrıyı bu sporu yapan herkes çekiyor senin daha başına gelmemiş. Bir forumda okuduğum şeyde adamın aynı bizim gibi kolları ağrıyormuş doktora gitmiş aynı durumlar. Dinlendirmiş bilmem ne ağrı tekrar başlamış. Çocuk şimdi 6 aydır antrenman yapamıyor omuza kadar vurmuş gece uyuyamıyormuş. Bu spora lanet ediyor nerden başladım diyor. Bu kas incinmesi olsa veya senin dediğin gibi KILIÇ YARASI olsa geçeceğini bilirsin bir gün. Ama bu tarz eklem ağrıları zor kronikleşip ömrü zindan ediyor. Bizde fikir alışverişinde bulunuyoruz. Forumun ve konunun amacı bu. Eğer burda ki endişelerimiz sana "mantıksız" geliyorsa okumayıp cevap da yazmayabilirsin sevgili dostum.

Kullanıcı avatarı
Tuğrul Atıcı
Üye
Üye

Mesajgönderen Tuğrul Atıcı » Ocak 14th 2014, 16:02

Ascargon yazdı:
Bana da aynı şeyi söyledi doktor 7 gündür antrenman yapmıyorum, önümüzdeki pazar başlama niyetindeydim ama bugun oldu hala arada bir ağrıyor durup dururken, üstüne gitmek mi lazım bilemedim? Dinlenip geçse bile antrenman da yine olmayacağı kesin mi bilmiyorum. İşin garip tarafı kimse bu rahatsızlığın geçtiğine dair birşey söylememiş herkes ağrıdan muzdarip konuyu açmış sonra kayıp

Aynı şey benim de aklımda Tuğrul. İnternette birkaç yabancı body building sitesinde de aynı problemle alakalı forum postlar okudum. Bazıları hatta uzun bir süredir body building yaptıklarını ve bu ağrının hep orada olduğunu hiçbir zaman da kaybolmadığını yazmış. Aynı durumun bizde olması da muhtemel tabii. Barbell çalışmalarını bir süre programdan çıkarıp sadece dumbbell ile çalışmak da bir seçenek olabilir ama doğru bir seçenek mi bunlar onu da bilmiyorum :)

Dumbell çalışmasıyla bir mantığı yok ki olayın. Tamamen o eline aldığın ağırlık ile alakalı bence. Ben çok hızlı kilo alıp çok hızlı ağırlık artışı yaptım. Kanaat getirdiğim şey tendonların o kadar ağır girmeye hazır olmadığı. Bu sporu 2 yıldır iyi kötü düzenli düzensiz yapıyordum o zamanlar da çok zorladığım olurdu ama bilek hiç sıkıntı vermedi. Tahmin ediyorum hafif ağırlıklarla 2 3 ay çalıştıktan sonra bilek antrenmanları ile birlikte bu sorunu atlatacağız. Birde kaç kilosun kaç kilo ile dumbell curl yapıyorsun merak ettim?

Ascargon
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Ascargon » Ocak 14th 2014, 17:30

Dumbbell dememin nedeni, barbell ile çalıştığımda bu ağrı başladı ve barbell ile her çalıştığımda da artıyor. Dumbbell curl yaparken öyle ciddi bir ağrı olmuyor. Ben de senin gibiyim. Yaklaşık 1.5 yıldır düzensiz de olsa yapıyorum bu sporu. Barbell curl yaparken bar hariç 20 kg ile giriyordum(10 ---- 10). Dumbbell ile de 12,5 kg'lik dumbbell'larla giriyordum.

Kullanıcı avatarı
Tuğrul Atıcı
Üye
Üye

Mesajgönderen Tuğrul Atıcı » Ocak 14th 2014, 18:05

Başladığımdan beri dumblell curl yapmışlığım yoktur. Bir iki kere elime aldım kasın çalıştığını dahi hissetmedim. Sadece hummer curlde dumbell kullanıyorum. Ama antrenmanlara başladığımda dumbell ile deneyeceğim iyi oldu bunu söylediğin. Bende bar harici 25 kg takıyorum daha da artacağına inanıyorum ama bilekten dolayı buna fırsat yaratamadım 4 aydır aynı ağırlıklar. Ama dumbell aklımda söylediğin iyi oldu farklı ağırlıklar ile deneyeceğim.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Ocak 15th 2014, 14:47

Tenisçi dirseği ve golfçü dirseği problemleriyle ilgili şu başlığa bakmakta fayda olabilir;

http://www.vucutcu.com/forum3/viewtopic ... highlight=

Ascargon
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Ascargon » Eylül 18th 2014, 22:50

Konuyu hortlatıcam ama ileride benzer problemi yaşayabilecek insanlar için kendi uyguladığım çözümü paylaşmak istedim. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine biceps ve triceps antrenmanları öncesinde ön kol ısıtma hareketleri yapmaya başladım. Bölgedeki ağrı neredeyse tamamen geçti.

Başladığımdan beri dumblell curl yapmışlığım yoktur. Bir iki kere elime aldım kasın çalıştığını dahi hissetmedim. Sadece hummer curlde dumbell kullanıyorum. Ama antrenmanlara başladığımda dumbell ile deneyeceğim iyi oldu bunu söylediğin. Bende bar harici 25 kg takıyorum daha da artacağına inanıyorum ama bilekten dolayı buna fırsat yaratamadım 4 aydır aynı ağırlıklar. Ama dumbell aklımda söylediğin iyi oldu farklı ağırlıklar ile deneyeceğim.

@Tuğrul dostum senin de geçmiştir umarım ağrıların.

Tenisçi dirseği ve golfçü dirseği problemleriyle ilgili şu başlığa bakmakta fayda olabilir;

http://www.vucutcu.com/forum3/viewtopic ... highlight=

@Kemal hocam link için teşekkürler.

“Sağlığımız” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir