Optimum Whey protein tozu aldım.2nci ay

Moderatör: murat tahan

OnurChi
Üye
Üye

Optimum Whey protein tozu aldım.2nci ay

Mesajgönderen OnurChi » Nisan 26th 2013, 10:39

Evet başlıkta da belirttiğim gibi Optimum Gold Standart Whey double rich chocolate aldım 1 gün önce.

Hayatımda ilk defa protein tozu deneyeceğim için heyecanlıydım.İlk önce tam 1 ölçek içmedim tadını denemek için.Su ile içtim.Çikolota tadının yoğun olarak geleceğini düşünmüştüm ama zaten az dozaj katmıştım.

Neyse tadı fena değil tam 1 ölçek olarak kullandığımda.

Kullanımım şu şekilde olacak ; Antremandan hemen sonra Su ile protein tozu.Bir de yemek yiyemediğim,öğün atladığım zamanlarda Süt ile karıştırıp kullanmayı düşünüyorum.

Şimdi ben 72 kiloyum ve boy 182 cm. Zayıf bir görüntüm var hafiften de olsa göbek var.

Amacım 76 77 kg olup fit bir vücuda kavuşmak olduğu için gainer falan almayı düşünmedim.Zaten 72 kiloyum.Üstüne kas inşa ederek 76 kilo olmam daha mantıklı geldi.

Antreman programımı düzgün bir şekilde uyguluyorum.Yorucu geçiyor.Sizce bu şekilde devam edersem protein tozu bitince kas olarak iyi bir gelişme kaydedermiyim ? Bu arada toz 2,273 G

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Nisan 26th 2013, 10:43

Protein tozları mucizevi ürünler değildir sadece takviye besindir. Yani 1 kutu kullansam şu olur, 2 kutu kullansam kutu bitince bu olur gibi yorum yapmak yanlış olur.

OnurChi
Üye
Üye

Mesajgönderen OnurChi » Nisan 26th 2013, 10:53

İlter Elmas yazdı:Protein tozları mucizevi ürünler değildir sadece takviye besindir. Yani 1 kutu kullansam şu olur, 2 kutu kullansam kutu bitince bu olur gibi yorum yapmak yanlış olur.

Elbette anlıyorum zaten demek istediğinizi.Ama burdaki deneyimli olan kişilerin başından geçenleri de dinlemek isterim.Mesela kutuyu bitirdiğinizde sizde nasıl bir değişim vardı kullanmaya başlamadan önceki halinize nazaran ?

Kullanıcı avatarı
asilcenk
Üye
Üye

Mesajgönderen asilcenk » Nisan 26th 2013, 11:16

Gecen yıl 6 pack çıkartayım diye başladım protein tozuna, o zaman bu kadar ağırlık ile haşır neşir değildim. Mekil vb hareketler yapıyordum. Tatlı niyetine içtim durdum. Hemde weider almıştım :( ... Tadı güzeldi ama pahalıydı.

Bu yıl kasımdan beri yoğun ağırlıklı spor yapıyorum Amacım fit bir vucuda sahip olmak tı. Şu an istediğim vucuda sahibim. 4 Kutu falan On whey bitirdim. Yanında Bcaa ve Glutamine tabiki. Şimdi Nitrotechin son çıkan whey ini aldım onu kullanıyorum.

Ama iş protein tozunda falan değil iş yapılan sporda ve özenli beslenmede. Protein tozu ve diğerleri sadece senin diyetine takviye gibi bir şey. Bu söylediğimden supplementlerin faydası yok diye anlaşılmasın vurgulamak istediğim tek başına supplementten herşeyi beklememek lazım...

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Nisan 26th 2013, 11:18

asilcenk yazdı:Gecen yıl 6 pack çıkartayım diye başladım protein tozuna, o zaman bu kadar ağırlık ile haşır neşir değildim. Mekil vb hareketler yapıyordum. Tatlı niyetine içtim durdum. Hemde weider almıştım :( ... Tadı güzeldi ama pahalıydı.

Bu yıl kasımdan beri yoğun ağırlıklı spor yapıyorum Amacım fit bir vucuda sahip olmak tı. Şu an istediğim vucuda sahibim. 4 Kutu falan On whey bitirdim. Yanında Bcaa ve Glutamine tabiki. Şimdi Nitrotechin son çıkan whey ini aldım onu kullanıyorum.

Ama iş protein tozunda falan değil iş yapılan sporda ve özenli beslenmede. Protein tozu ve diğerleri sadece senin diyetine takviye gibi bir şey. Bu söylediğimden supplementlerin faydası yok diye anlaşılmasın vurgulamak istediğim tek başına supplementten herşeyi beklememek lazım...

Gayet güzel özetlemişsin durumu. Tek başına supplementlerden mucize beklememek lazım.

Kullanıcı avatarı
Rambo Dildo
Üye
Üye

Mesajgönderen Rambo Dildo » Nisan 26th 2013, 12:14

Kafalara gel. Adam bir kutu protein tozu içip 5kg adele kazanacağını sanıyor.

OnurChi
Üye
Üye

Mesajgönderen OnurChi » Nisan 27th 2013, 15:56

Rambo Dildo yazdı:Kafalara gel. Adam bir kutu protein tozu içip 5kg adele kazanacağını sanıyor.

Ne alakası var arkadaşım.Yazımı okumadan 5kg falan yazmışsın.Sayı belirtmedim dikkat ettiysen.

Neyse seviyesiz yorum yapacaksan lütfen bu Topic'e uğrama arkadaşım.

Gelelim asıl konuya.Benim supplementlerden çok beklentim yok ama kas inşasında az da olsa yardımcı olduğunu hepimiz biliyoruz.

Beslenmemde güzel gidiyor şimdilik.Sorun yok.Sadece burdakilerin kutuyu bitirdikten sonraki halini merak ettim.

ergunoguzhan
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ergunoguzhan » Nisan 27th 2013, 16:08

Arkadaşım vücut geliştirmede kutuyu 'bitirmeden öncesi' 'bitirdikten sonrası' gibi durumlar yok ne yazık ki. Keşke olsa da protein tozunu alıp kullansak hemen 'lök' diye eklesek görüntümüze kası :) Yazından anladığım kadarıyla fit bir vücuda sahip olmak istiyorsun fakat fazla hacim istemiyorsun. Benim sana tavsiyem ise fazlaca hacim kazanman çünkü zayıf gözüktüğünü söyledin bu durumda senin parçalı bir vücudun olsa bile üstüne bir tişört giydiğin zaman yanında bodybuildingle hiç ilgilenmemiş adamlar senden daha hacimli duracaklar bu senin moralini bozacaktır. Bu yüzden öncelikle 'bulking' dediğimiz dönemi geçirmeni ardından da definasyon yapmanı tavsiye ediyorum. böylece hacimli vücudun ve parçalı kasların ile güzel bir vücuda kavuşabilirsin.

Kullanıcı avatarı
AscensioN
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen AscensioN » Nisan 27th 2013, 16:59

İlla iyi yönden etkisi oluyodur.Protein tozunun sen devam et yemeklerinide ye bu işler yavaş olur.

OnurChi
Üye
Üye

Mesajgönderen OnurChi » Nisan 29th 2013, 00:15

ergunoguzhan yazdı:Arkadaşım vücut geliştirmede kutuyu 'bitirmeden öncesi' 'bitirdikten sonrası' gibi durumlar yok ne yazık ki. Keşke olsa da protein tozunu alıp kullansak hemen 'lök' diye eklesek görüntümüze kası :) Yazından anladığım kadarıyla fit bir vücuda sahip olmak istiyorsun fakat fazla hacim istemiyorsun. Benim sana tavsiyem ise fazlaca hacim kazanman çünkü zayıf gözüktüğünü söyledin bu durumda senin parçalı bir vücudun olsa bile üstüne bir tişört giydiğin zaman yanında bodybuildingle hiç ilgilenmemiş adamlar senden daha hacimli duracaklar bu senin moralini bozacaktır. Bu yüzden öncelikle 'bulking' dediğimiz dönemi geçirmeni ardından da definasyon yapmanı tavsiye ediyorum. böylece hacimli vücudun ve parçalı kasların ile güzel bir vücuda kavuşabilirsin.

Arkadaşım dediklerimi yanlış anlamakta ısrar ediyorsunuz :)) ben diyorum ki burdakilerin kutuyu bitirdikten sonraki kendilerinde gördüğü değişim nedir diye siz anlıyorsunuz ki kutuyu bitirdikten sonra konuyu açan kişi Herkül olacağını sanıyor.

Önce bir düzgün okuyun.

Zayıf bir görüntüm var evet.Zaten Bulking döneminde olduğumu bir önceki başlıkta belirttim.Ama şu anda amacım 85 kilo değil 76 77 kilo.

Şuanki kilom 72 olduğundan protein tozunu alınabilecek supplementler arasında ilk sıraya koydum.Karbonhidrat da alabilirdim ama kilomun ideal kilonun 4 5 kilo aşağısında olduğum için Protein tozu daha mantıklı geldi.

Umarım başarılı bir sonuca kavuşurum azimle ve sabırla diyorum.

“Optimum Nutrition” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir