Universal nutrition %100 Beef aminos

Moderatör: murat tahan

srht dmrs
VIP
VIP

Mesajgönderen srht dmrs » Ekim 26th 2010, 10:02

Wrath19 yazdı:Serhat hocam herkes senın gıbı beslenmeye dıkkat etmıyor yada benım gıbı gunde 14 ogun tavuk yemıyor :D

Ben 2 aydır ruhsal bunalımdayım...
Ne yedim - ne içtim hiçbirşey umrumda değil. Eskisi gibi beslenme yok.

Bacaklar ufaldı. Kol 43 cm e düştü.

Kullanıcı avatarı
Kerem Kalkan
VIP
VIP

Mesajgönderen Kerem Kalkan » Ekim 27th 2010, 08:59

SRHT DMRTŞ yazdı:
Wrath19 yazdı:Serhat hocam herkes senın gıbı beslenmeye dıkkat etmıyor yada benım gıbı gunde 14 ogun tavuk yemıyor :D

Ben 2 aydır ruhsal bunalımdayım...
Ne yedim - ne içtim hiçbirşey umrumda değil. Eskisi gibi beslenme yok.

Bacaklar ufaldı. Kol 43 cm e düştü.

serhat al benden de o kadar çok saldım bu ara

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Ekim 27th 2010, 09:26

steroid kullanmayı bıraktığınız içindir :)

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Ekim 27th 2010, 10:14

SRHT DMRTŞ yazdı:Aşırı sinirlilik hali ve VG sporuna aşırı düşkünlük ( hayal kurma, endişe, korku, iş sorunu, vücutta tik gibi semptomlarla şikayetimi beyan ettim.

Babamla aramızdaki problemleri sen zaten biliyorsun Hocam.
Benim bunalıma girmeme sebep olan babamdır.
Babasiyla problemi olmayan insan yok. Herhalde insan baba olunca mutasyon gecirip "naapsam da cocuklarla problem yaratsam" moduna giriyor. Insanlari degistirmek mumkun degil maalesef, oldugu gibi kabul etmek lazim. Bazi seyleri de ciddiye almamak hatta umursamamak gerekli. Soylemesi kolay tabii.

Kullanıcı avatarı
Serhat Kucuk
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen Serhat Kucuk » Ekim 27th 2010, 11:01

SRHT DMRTŞ adlı kullanıcı bir yalancıdır. Ufaldığı falan yoktur. Bizzat gözümle görmüşümdür. Eğer o kanatların ufalmış haliyse o, büyükken nasıl oluyorlar merak ederim işte :)

kaaneroz
BB FAN
BB FAN
İletişim:

Mesajgönderen kaaneroz » Ekim 27th 2010, 13:08

Enzim aktivitesini arttırmadan alınan hiç bir supplement vucuda etki etmez. Enzimlerin aktivitesini arttırmak için düzenli spor yapan biri olmak gerekiyor buda ortalam 5-6 aylık bi çalışmadan sonra yapılabilecek şeyler. ATP deki Kreatin Kinaz enzim aktivitesi fazla olmadığı sürece kreatin kullanmanında bi yararı olmaz sadece psikolojik olarak bunu içtim daha iyi olcam düşüncesi olabilir. En önemli şey beslenmedir.

Kullanıcı avatarı
Serhat Kucuk
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen Serhat Kucuk » Ekim 27th 2010, 15:21

Hangi spesifik enzimden bahsediyorsun? Enzim diye vücuttaki bütün enzimleri genelleyemezsin.
Supplement diyede bütün supplementleri genelleyemezsin.
Supplement kullanmak için 5-6 ay'lık bir geçmişe sahip olmak gerekli diye bir kaide yok, nerden çıkmış bu? Dünya kadar farklı şekillerde çalışan "supplement" var. Her supplement sadece kas geliştirmek için kullanılmıyor.

Creatine'e gelince;
Düzenli, spor yapmış biri creatine gibi ek besinlerden daha çok etki alır denebilir (daha fazla kas kütlesi=daha fazla creatine'in kas hücresine girişi) ancak spora yeni başlamıl biride bundan gayet fayda sağlayabilir.

Kaldı ki konuda creatine soran veya konuşan yok, konuyu açan "universal %100 beef aminos ile twinlab protein tozu" demiş. Bunların creatine ürünüyle alakası olmadığını bilmemenden belli zaten konuya olan hakimiyetin.

Kullanıcı avatarı
Serhat Kucuk
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen Serhat Kucuk » Ekim 27th 2010, 15:24

"Ayrıca her supplement sadece kas geliştirmek için kullanılmıyor. " olacak

kaaneroz
BB FAN
BB FAN
İletişim:

Mesajgönderen kaaneroz » Ekim 27th 2010, 17:59

BBBeast yazdı:"Ayrıca her supplement sadece kas geliştirmek için kullanılmıyor. " olacak

Supplement derken evet genel bi anlam ama benim demek istediğim creatin ve protein tozu anlamındaydı. Dediğim gibi enzim aktivitesi olmadığı sürece ek besinin çok fazla etkisi yoktur 5-6 ay dedim çünkü ortlama bi rakam 1 sene de olur 2 senede 8 ayda olabilir. Enzimin aktivitesini arttırmayınca nasıl bir reaksiyon sağlıyacak o dısardan alınan protein nasıl sentezlencek , direk dışarı atılacak ve böbreklerde ilerleyen dönemlerde rahatsızlıklara sebep olacak, Bir kaç bilimadaımın önermesi creatin ve whry proteinin faydalı olduğunu ıspatlamaz Bu çok büyük bir endüstri bilimadamları para karşılığında bazı ürünleri önermek zorunda bu yüzden ek besin alabilmek için belli bir spor geçmişi ve antrenman geçmişi olması gerekiyor setander biriyle sporcunun metabolik, fiziksel özellikleri aynı değildir. Beden eğitimi mezunuyum 2 profesörden ders gördüm ve bu profesörler Amerikadaki sempozyumlarda konferanslada konusan ve makalelleri olan profesörlerdir. Bize öğrettikelri bunlardır, Türkiye 3. dünya ülkesi olduğu için her duyduğumuza göredüğümüze inanırız bu işi Amerikada da gördüm yaptım, Onlar inanılmaz düzenli besleniyorlar ve ek besini sadece gerektiği zaman alıyorlar normal bir günlük öğünleri zaten hemen hemen yeterli yağ , karbonhidra ve protein içeriyor ek besinleri antrenman öncesi ve sonrası acil enerji ve protein ihtiacı için kullanıyorlar bizde ise tam tersi sanki o ekbesin bizibirden şişirip kas yığını yapcakmış gibi zannediyoruz :) Biz burda tavuk göğsü yiyoruz onlar beef, hindi,tavuk, ton balığı, somon balığı tüketiyorlar onlara zaten yetiyor. Kulaktan duyma şeylerle supplementlerı desteklemenize geek yok supplemen gerekli ama zorunlu değil !!! Çok cahil var ülkede sözüm meclisten dışarı Biyokimya ve Fizyoloji bilmeden bence yorum da yapılmamalı Bilim adamlarının %50 firmanın para karşılığında reklamını yaparlar . L Carnitin için de geçerli ama uzun konu o ona girmicem. Bu sektörde Amerikada inanılmaz para var o yüzden herşeye inanmak saçmalık. Ordakilerin hepsi Steroid alıyorlar

Kullanıcı avatarı
Serhat Kucuk
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen Serhat Kucuk » Ekim 27th 2010, 18:29

Vücut proteinin supplement veya tavuk göğüsü olduğunu ayırmaz. Gerekiyorsa kullanır, gerekmiyorsa atar. Tavuk göğüsünden proteinide ihtiyaç duymazsa atar, whey proteinide Örneğin whey protein'i vitamin hapları gibi taklit bir ürün değildir başlı başına bir protein kaynağıdır.
"Enzim aktivitesi, enzim aktivitesi" diyorsun. Hangi enzimleri söylüyorsun? Vücutta dünya kadar enzim iş görür.
Vücut protein sentezi için 1 sene 2 sene 3 sene beklemez, bu mekanizma sağlıklı bir bireyde hergün çalışır haldedir.Vücut geliştirme yapılsın, yapılmasın.
Endüstri, bilim adamları, Türkiye şartları, reklaklam sektörü, steroidler...konuyla alakasız bir dolu şey diziyorsun

Jay Cutler'ın cell-tech'le MR.O olmadığını bilen birtek sen değilsin, merak etme :)

“Universal Nutrition” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir