Weider ürünlerinin acaip yüksek fiyatları NEDEN ?

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 26th 2013, 16:04

Bu arada hemen sunu belirtiyim weider kotu bir marka degil onu karalamak gibi bir niyetimde yok bir cok bilindik markadan farksiz ama fyatlari Turkiye de cok pahali buyuk fiyat farki var zaten urunu kotulemek isteseydim vucutcu.com 2012 odullerinde bir kac dalda birincilik alan weider urunlerini aciklamazdim benim amacim bu kadar buyuk fiyat farki niye bunu arastirmak ve bilincli tuketiciyi aydinlatmak

Kullanıcı avatarı
Emrah DEDE
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen Emrah DEDE » Şubat 26th 2013, 16:08

bazen markaya değil de işleve bakmamız gerektiğini düşünüyorum weider optimum ve muscletech kullandım hiç bir fark görmedim şimdi bsn mp gaspari eas vs markalar deniyecem eminimki onlardan da bi fark görmiycem weider in bu kadar popüler olması bence içindekileri değil fiyatı bizim insanımız uçuk fiyatlı ürünleri sever hep akıllarında şu vardır ''fiyatı pahalı etki eder etkisini görürüm veya kaliteli'' weider kendi çapında takılsın ona ihtiyacım yok daha başarılı markalar var üstelik uygun fiyat.

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Şubat 26th 2013, 16:11

Edip Toçsoy yazdı:
Muhammet SONMEZ yazdı:Hocam en iyi marka değil peki neden bu popülerite?

muhammet bunun cevabini bende ariyorum o bahsettigin popularite amerika ve kanada da yok turkiyeye mahsus bir durum bu burda kimse ben weider aliyim en iyisi falan demiyor ve burda bulmak cok guc cunku alan yok bulursanda fiyati cok dusuk cok ucuza weider alirsin burda

al buda kaniti burda tartismasiz en cok supplement satan site www.bodybuilding.com dur linki incele

http://www.bodybuilding.com/store/weid/weid.htm

al buda kanadada en cok supplement satan site weider satmiyorlar bile :) unutmadan joe weider kanada lidir

http://www.supplementscanada.com/

ortada garip bir durum var burda degisik bir durum var turkiye de degisik burda satmayan satamayan urunleri satmadigi icin fiyatlari cok ucuz olan weider turkiye de digger dunya devleri arasinda muhtesem bir piyasa bulmus ve anormalde pahali satiyor.Sosyal bir durum incelemek lazim

Aynı taraftayız hocam.Onun için zaten aradaki fiyat farkını markaya veriyorsunuz dedim.Ama ortada olan bir gerçek Weider TR'de çok pohpohlanmış bence. Hangi salona gittiysem bütün ürünler kıyaslamaları Weider ile yapılıyor.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Şubat 26th 2013, 16:13

İngiltere'de de weider pek satılmıyor. İspanya'da her yerde var ama. Demek ki bazı ülkelerde distribusyonu iyi kurmuşlar.

Demek ki İngilizce konuşulan ülkelerde weider gibi kendini yenilemeyen ürünler piyasada tutunamıyor. EAS ve Metrx eskiden çok büyüktü ama neredeyse silinip gittiler artık.. Daha iyi ürünler çıktıkça bu eskiler sizlere ömür. Ama hala bazı ülkelerde tutunabiliyorlar azıcık..

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 26th 2013, 16:17

weider ayari ve weider dan daha iyi markalar arasinda 100 tl bazen 100 tl den daha fazla fiyat farki var Turkiye de bu cok anlamsiz gore gore paranizi sokaga atmak urun pahali diye en iyisi olmuyor icerik onemli GDO VARMI URETIMDE MISIR OZU PREZERVATIFLER RENKLENDIRICILER ASPARTAM vb katki maddeleri varmi raf omru uzatilsin diye ne basmislar icine kullanilan asil hammadde whey nerden cin denmi yeni zelandadanmi nerden ? asil bir urunu iyi yapan ozellikler bunlardir secim yaparken bunlara dikkat edilmeli
En son Vucutor3 tarafından Şubat 26th 2013, 16:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 26th 2013, 16:23

ksiren yazdı:İngiltere'de de weider pek satılmıyor. İspanya'da her yerde var ama. Demek ki bazı ülkelerde distribusyonu iyi kurmuşlar.

Demek ki İngilizce konuşulan ülkelerde weider gibi kendini yenilemeyen ürünler piyasada tutunamıyor. EAS ve Metrx eskiden çok büyüktü ama neredeyse silinip gittiler artık.. Daha iyi ürünler çıktıkça bu eskiler sizlere ömür. Ama hala bazı ülkelerde tutunabiliyorlar azıcık..
ve prolab ne kadar buyuk markaydi cok sayabiliriz buna ornek zaten weider in problemi bu yakinda yok olucak nedense urunlerini yenilemiyor reklamini artik hic yapmiyor expolarda stant acmiyor dergilerde reklami yok vesaire sanki markayi bir sekilde yok olmaya biraktilar gel gelelim sahibi joe weider olunca konu iyice garip joe weider bu sektorde tum reklam birimlerini elinde tutuyor ama nedense weider markasini supplement sektorunde disa itti garip amerikada kanada da bu marka yok olmaya yuz tuttu wall marta dustu daha ne olsun :) ama avrupadaki bazi ulkeler suanda weider markasini ayakta tutuyor bunlardan biriside Turkiye

Kullanıcı avatarı
Göksel Demircan
VIP
VIP

Mesajgönderen Göksel Demircan » Şubat 26th 2013, 18:06

Edip Toçsoy yazdı:YURDUM INSANI ne guzelde akisa uymussunuz :) bmw wolksvagen gibi ha hatta gokselde icerigi daha iyi demis yani bu regal reklamina dondu isin garibi weider da en iyi marka falanda degil :) bu iki yorumu yapanda forumumuzun gedikli uyeleri birde hic bilgisi olmayanlari dusunudukce ? bu arada 2012 odulu anketinde neden weider lar var sorumada sanirim cevap oldu bu baslik ok bunu tartisalim guzel baslik ...

[flash width=400 height=250]http://www.youtube.com/v/AEbKTqved3Q[/flash]

Edip abi bu zamana kadar hic bir sekilde weider urunu kullanmadim. Ben iceriginin diger markalara yaklasamayacaginida biliyorum. Mantik olarak subu dusunerek soyledim. Bir populerlik soz konusu weider bir cok kurulusa sponsor oluyor ve suplementlerinib pahali olmasi gerektigini dusunuyor. Cunki su zamanda para konusuyor. Bir urun alindiginda pantolon ayakkabi gibi insanlar markasindan bile pahali oldugunu anlayabiliyor.
Weiderin yapmak istedigide bu ben ismimi uuza satmam havasinda oluginsan dolayi kullanmis oldugu stratejiyi olumlu goruyorum. Bu tabi sup. Iyi oldugunu gostermez ki bizlerde hangi urunlerin oldugunu gayet iyi biliyoruz. Pahaliligi bu yonden bence.
Sunuda belirteyim almanyada kimsenin weider kullandigini gormedim satisi bile pek fazla yok ama normal suplara bakisla fiyati 20 - 30€ arasinda daha pahali. Buda benim dedigimi dpgrular gibi.

ajkl89
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen ajkl89 » Mart 20th 2013, 23:13

nedeni çok basit,pahalı olan şey iyidir mantığı özellikle de türkiyede.az çok eline dambıl almış,10 kişiyi sokaktan çevir 8 i en iyi marka weider der.nedenini sorsan cevaplayamaz en pahalı o der.içerik olarak çok daha iyi ürünler var.180 tl ye dymatize,140 tl ye gaspari,130 tl ye eas varken ben neden 250 tl bayılıp weider alayım.bu şartlarda ha weidere para vermissin ha parayı sokağa atmıssın aynı şey.

not:weideri kötüleyen yok gayetde başarılı ürün.yorumlarım fiyat-performans içindir

“Weider” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir