Weider Protein Tozu Ölçek Yardımı

Moderatör: murat tahan

saral41
Yeni Üye
Yeni Üye

Weider Protein Tozu Ölçek Yardımı

Mesajgönderen saral41 » Ekim 22nd 2013, 17:32

Merhaba arkadaşlar.Üni. öğrencisiyim eve dumbell ve kapı barfiks aleti aldım ve kendime detaylı bir program hazırladım. Protein tozu olarak Gold Whey yeni başlangıç ürününü düşünüyorum küçük paketinden. Yalnız ölçek yok pakette büyük versiyonunda da yok. Antrenmandan sonra 2 yemek kaşığını az yağlı süt ile karıştırıp için diyor. Size danışacağım konu ise ben öğrenci olduğum için evi geçindirme sıkıntım olduğu için günde iki öğün yiyebiliyorum biri sabah biri akşam ve sabahları da çok az yiyorum. Öğlenim okulda geçiyo ve bişey yemiyorum. yaş 20 olucak nisan da,boyum 1.86 ve kilom 64. Çok beslenemediğimden dolayı ben bu ürünü sabah kahvaltıdan sonra sütle karıştırıp içsem veya suyla antrenmanımdan sonra da yine süt veya suyla karıştırıp( etkileşimin hızlı olması için) içsem doğru olur mu ? İki yemek kaşığı diyor bu dolu dolu yemek kaşığı mı yoksa az miktarda mıdır? Cevaplarınızı bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
Göksel Demircan
VIP
VIP

Mesajgönderen Göksel Demircan » Ekim 22nd 2013, 17:54

Oncelikle kilo alman gerek. Yani protein degilde gainer senin daha cok isine yarar. He yok aldim diyosan suyla icmen senin daha cok yararina olucaktir. Sutle genelde protein tozlari tam cozulmuyor mixer kullanman gerekiyor.
Icinde muhakkak olcu vardir diplerini kurcala bulursun. Ha baktin bulamadin 2 yemek kasigi dolu bir sekilde koyman yeterli olucaktir.

saral41
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen saral41 » Ekim 22nd 2013, 19:46

Göksel Demircan yazdı:Oncelikle kilo alman gerek. Yani protein degilde gainer senin daha cok isine yarar. He yok aldim diyosan suyla icmen senin daha cok yararina olucaktir. Sutle genelde protein tozlari tam cozulmuyor mixer kullanman gerekiyor.
Icinde muhakkak olcu vardir diplerini kurcala bulursun. Ha baktin bulamadin 2 yemek kasigi dolu bir sekilde koyman yeterli olucaktir.

Daha ürünü almadım,doğru diyorsun gainer kullanabilirim.Weider Crash Weit Gain var araştırdım genelde kullanıcılar memnun zaten onun da içinde protein bulunuyor. Antrenmandan bi saat önce ve yarım saat sonra demiş 75gr olarak. Benim sorum gene aynı. Gece 4 te yatıyorum 1 de kalkıyorum. Kahvaltıdan sonra kullanabilir miyim? Antrenmanım olmadığı günler de iki öğün olarak kullanabilir miyim? Gainerlerı herkes farklı kullanıyo.Günde beş öğün alan var 3 öğün alan var bu yüzden soruyorum.

Kullanıcı avatarı
KiloProblemli
VIP
VIP

Mesajgönderen KiloProblemli » Ekim 22nd 2013, 21:57

Sen ona vercegin 100 tl yi beslenmene ayirsan COK DAHA FAZLA etkisino gorursun

saral41
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen saral41 » Ekim 22nd 2013, 22:32

KiloProblemli yazdı:Sen ona vercegin 100 tl yi beslenmene ayirsan COK DAHA FAZLA etkisino gorursun

100 tl lik beslenmenin onu karşılayacağını sanmıyorum.Bi bütün tavuk alıyorum 10 tl. 100 tl lik alışveriş onun kadar uzun süreli olmayabilir.Bir de ev arkadaşımdan bunlar benim proteinim sporum diye yedirtmiyecek değilim heralde :) Toz olması daha akıllıca gibi

Kullanıcı avatarı
Göksel Demircan
VIP
VIP

Mesajgönderen Göksel Demircan » Ekim 23rd 2013, 04:30

Beslenmenin onemini tabiki anlatmaya gerek yok. Ama konu burada baska. Sahsi gorusum weider degilde baska urunlerde olabilir.
Gaineri ben yemek yedikten 20/30 dk sonra 3olcek olarak iciyorum suan. Tabi ben yogun olarak kullaniyorum ancak kahvaltidan sonra / aksam yemeginden sonra icmen daha mantikli. Asil amac eksik kaloriyi koymak. Ve fazlasini yaratmaksa bu tarz kullanilabilir. Ama protein alicaksan sabah kalktiginda 2 olcek. Spordan sonra 2 olcek seklinde kullanilabilir.

Kullanıcı avatarı
KiloProblemli
VIP
VIP

Mesajgönderen KiloProblemli » Ekim 23rd 2013, 07:41

İlla alcam diyosan goksel abinin dedigi daha mantikli gainer alicaksin para bulursan da 2. Olarak dusun tozu git al 5 kg lik mass gainer :)

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Ekim 23rd 2013, 08:59

bi de maddi durumun kısıtlıysa weider değilde başka markaların ürünlerine bak en pahalı suplementler weider'ın 8-) 8-) 8-)

saral41
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen saral41 » Ekim 23rd 2013, 20:19

Ben güvenilir marka olsun dedim. Eğer sağlıklı ve daha uygun bildiğiniz gain varsa önerebilir misiniz?

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Ekim 24th 2013, 06:42

Weider markalar neredeyse sadece bizim ülkemizde merak edilir :)

“Weider” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir