biceps ve ön kol

Vücut geliştirme sporun dan tamamen ilgisiz diğer konuları burada yazabilirsiniz.

Moderatör: murat tahan

van_damme91
Yeni Üye
Yeni Üye

biceps ve ön kol

Mesajgönderen van_damme91 » Şubat 4th 2011, 18:08

arkadaşlar benim sorunum şu barbell curl veya dambıl curl hareketlerinde biceps çalışmıyor bicepsten ziyade ön kollarım yoruluyor nerde yanlış yapıyorum bir türlü bulamadım. hareket bicepse vurmuyor herkesin söyledigi gibi dirkeslerimide oynatmıyorum en nizami şekilde yapmaya özen gösteriyorum ama bi çıkar yol bulamadım önerileriniz tecrubelerinizden yararlanmak isterim.

srht dmrs
VIP
VIP

Mesajgönderen srht dmrs » Şubat 4th 2011, 18:12

Sorun dirseklerinde değil bileklerinde :) bileklerini curl yaparken öyle bükmeye devam edersen günün birinde daha büyük problemlerle karşılaşabilirsin sakatlık geçirirsen zaten bükemezsin ...

van_damme91
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen van_damme91 » Şubat 4th 2011, 18:22

bileklerimi bükmüyorum hocam
agırlıgı biceps çekmiyor yük ön kola biniyor. bilmiyorum bunu bir tek ben mi yaşıyorum bileklerimden kaynaklanan bi durum olmadıgını söyliyebilirim.

srht dmrs
VIP
VIP

Mesajgönderen srht dmrs » Şubat 4th 2011, 18:25

Sen öyle sanıyorsundur. Bileklerin kımıldamasın ona dikkat et hatta curl çalışırken bileklerine bak daha da akılda kalıcı olur.

van_damme91
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen van_damme91 » Şubat 4th 2011, 18:36

teşekkür ederim cevaplarınız için ama bu barbell curl hareketinde okadar çok verimsiz antrenmanım olduki artık yapmaktan korkar hale geldim.
mesela scoot curl makina preacher curl çalışmalarında bicepsin çalıştıgını hissediyorum. biceps programımda antrenmana
makina preacher curl ile başlasam sonrasında düz ve z bar ile scoot curl yapsam antrenmanın en sonunada hammer curl hareketini eklesem biceps gelişiminde bana yararı olur mu. ayakta bar curl ve dambıl curl çalışmaları yapmıyım bu söyledigim program ile çalışsam yararını görürmüyüm.

Kullanıcı avatarı
Centurion
Üye
Üye

Mesajgönderen Centurion » Şubat 4th 2011, 18:56

Ağırlığı yukarı kaldırırken belinden destek alma vücut sürekli dik olsun . Sadece kollardan güç al , yani ağırlığı belden atarak hile yapıyosun ve verim alamıyorsun .

van_damme91
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen van_damme91 » Şubat 4th 2011, 21:22

yok hocam hile filanda yapmıyorum

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Şubat 4th 2011, 22:04

az ağırlıkla yavaş yavaş kaldır ve indir

Kullanıcı avatarı
çaylak15
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen çaylak15 » Şubat 4th 2011, 22:48

van damme abi temiz biridir hile yapmaz.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Şubat 5th 2011, 12:55

2 fikir;
1-normal curl yerine drag (surtunme) curl yap. Barbell'i normal tut, yukari kaldirirken-asagi indirirken bar hep vucudunun on kismina degecek sekilde tekrarlari kalsin (surtunme-drag ismi buradan geliyor zaten). Bar yukari ciktikca dirseklerin vucudunun arkasina dogru gidecek. Bu sekilde calisirsan ve tekrarlari da yavas yaparsan set boyunca bicepsin uzerinde devamli direnc olacak.
2-her curl hareketinde bileklerini disari dogru bukuk tut. Bilekler bu pozisyondayken on kol ise cok karisamiyor. Dolayisiyla kullandigin agirligi biraz azaltman gerekebilir.

“Serbest” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir