SPİNNİNG

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

SPİNNİNG

Mesajgönderen cuneytust » Şubat 11th 2013, 10:05

Resim

Spinning Nedir?

“1990'ların en önemli yeni fitness trendi” olmayı hak edecek bir fitness kategorisi olsaydı bu kesinlikle spinning olurdu. Karizmatik, rekabetçi bir bisikletçi olan Johnny G’nin buluşu olan spinning, sağlık merkezi endüstrisini hızla ele geçirdi. Spinning ülke çapındaki spor salonlarındaki kategoriler arasında en popüler olanıdır ve bu tema üzerine bir varyasyon ordusunun, özellikle fitness gurusu Karen Voight tarafından geliştirilen grup bisikletçiliği kategorisinin oluşmasına sebep olmuştur.

Spinning hakkında bilmeniz gerekenler işte burada: bir zamanlar yalnız başına yapılan bir aktivite olan sabit bisikletçilik, standart sağlık merkezlerindeki bisikletlerle birçok açıdan farklılık gösteren, özel olarak tasarlanmış bisikletler üzerinde grup halinde yapılır.

İlk olarak, pedalı geri çeviremezsiniz - ki buna alışmak biraz zaman gerektiriyor: iyi bir hızda gidiyorsanız ve bir ara vermek isterseniz bunu yapamazsınız. Pedallar dönmeye devam eder ve ayaklarınız harekete devam etmeye zorlanır.

İkinci olarak, gidon, egzersizin bir parçası olan üst vücut çalışması için ağırlığınızı desteklemeye yetecek kadar güçlüdür.

Üçüncü olarak bunlar – bazı fiyakalı sabit bisikletlerde trend olan yüksek teknolojili, programlanmış egzersizden farklı olarak - bilgisayara bağlı makineler değildir, “siz ve makine” hissini uyandırmak üzere tasarlanmışlardır.

Dördüncü ve muhtemelen en önemli açı ise bu türün tamamen zor bir egzersiz olmasının yanı sıra aynı zamanda güdümlü bir meditasyon da olmasıdır. Tepeleri hayal edersiniz ve onları harekete geçirmek için direnci arttırırsınız. Bir dağın tepesine ulaştığınızı ve havayı içinize çektiğinizde manzarayı gördüğünüzü hayal edersiniz ve makinedeki direnci azaltırsınız. Işıklar azalır ve atmosfer değişir.

Tüm bu çalışma bir yolculuğa dönüşür ve katılan birçok insan başka hiçbir makinede veya hiçbir grup egzersiz çalışmasında teksir edilmesi mümkün olmayan bir duygu yaşadıklarını söylüyor. Eninde sonunda spinning, egzersiz bağımlılarının ruhsal ve düşünceli dessertleri ile zor, terli, kalori yakıcı çalışmalarını birleştirecekleri bir zihin-beden ilişkisidir.

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Şubat 11th 2013, 10:13

Resim

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Şubat 11th 2013, 11:19

Spinning'in normal bisiklet çevirmeye göre ne farkı vardır? Daha fazlamı kalori yaktırır? Amaç nedir?

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Şubat 11th 2013, 11:42

Muhammet SONMEZ yazdı:Spinning'in normal bisiklet çevirmeye göre ne farkı vardır? Daha fazlamı kalori yaktırır? Amaç nedir?

Bunu ben de merak ediyorum.

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Şubat 11th 2013, 11:45

İlk olarak, pedalı geri çeviremezsiniz - ki buna alışmak biraz zaman gerektiriyor: iyi bir hızda gidiyorsanız ve bir ara vermek isterseniz bunu yapamazsınız. Pedallar dönmeye devam eder ve ayaklarınız harekete devam etmeye zorlanır.

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Şubat 11th 2013, 11:47

Ben ilk kez spin bikeye bindiğimde hızlı giderken aniden durmaya kalkmıştım, neredeyse sakatlanıyordum ama bu durum için beni kimse uyarmamıştı.

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Şubat 11th 2013, 11:52

Daha eğlenceli olduğu için seçiliyor galiba. Yetenek sizsiniz yarışmasındada bir grup bu aletlerle dans karışık show yapmıştı.

http://cyclingtr.com/blogs/bisiklet-ant ... -rlar.aspx

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Şubat 11th 2013, 12:06

haftaya spinning dersleri vermeye başlıyorum bodrumda...burdan videoları paylaşırım...

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 11th 2013, 15:42

bir kez denedim hosuma gidenler kaliteli guncel muzik esliginde keyifli bir yoneticiyle grup halinde eglenceli bir egzersiz ancak hemen hatirlatiyim YORUCU hemde cok yorucu bu kismi bir daha yapmamama neden oldu. iNsanlarla ic ice yapilan muziklerle cosulan hocanizin mikrofonla motive ettigi mutlak denenmesi gereken sistemli bir tempoyla yuksek kardio egzersizi siddetle tavsiye olur....

mj23
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen mj23 » Şubat 11th 2013, 15:44

ben yapıyorum haftada 2 gün spinning cardio. kosu bantları bacaktaki eklemlerde kireç yaptığı için tavsiye edilmiyor.

ancak spining yaparken öne doğru eğilmek zorundasın hızlı sürmek için, bu bende biraz bel ağırısı yapıyor.

“Diğer Sporlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir