Güreş olimpiyatlardan çıkarıldı..

Moderatör: murat tahan

gustavtol
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen gustavtol » Şubat 16th 2013, 19:55

Çıkarılmalı kesinlikle ve çıkarılmış . Sıkıcı kuralları boğucu, hakemleri sıkıntılı seyircisi olmayan aptal bir spora döndü bunun yerine MMA alınmalı onda her spor var seyri keyfi tartışılmaz .

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 16th 2013, 20:19

gustavtol yazdı:Çıkarılmalı kesinlikle ve çıkarılmış . Sıkıcı kuralları boğucu, hakemleri sıkıntılı seyircisi olmayan aptal bir spora döndü bunun yerine MMA alınmalı onda her spor var seyri keyfi tartışılmaz .

Bu acidan bakacak olursak hicde haksiz sayilmassin

korkusuz
Üye
Üye

Mesajgönderen korkusuz » Şubat 16th 2013, 21:27

ama ata sporumuz değil mi her ne kadar başarısızlıkla dolu olsada.....

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Şubat 16th 2013, 21:42

Arkadaşlar sizde hepiniz çıkarılsın demişsiniz ama kurallar değişseydi o zaman daha dinamik seyir zevki olan bir sistem oluşturulamazmıydı, bu kadar tarihsel kökeni olan bir dal..

Gustavol sende hakaret etme aptal spormuş yapta görelim bakalımi biri senin yaptığın şeye aptal spor dese vay efendim emeğime hakaret etti dersiniz, biraz duyarlı olun, bir sürü sorun yaşayacak üzülen sporcu insan var, azda olsa seven gönül vermiş bir kitle var ama banane çoğunluk beğenmiyor çıksın, bu anlayışsızlıktır..

MMA'ın amatör kısmı yok, yani profesyonel boks olimpatlarda olsa ne güzel olur gibi olur olmaz..

İleride bjj, muay thai, karate neden olmasın..

Artık mma gelişirse güreşçilerimizden geçişler yüksek olurdu ama oda yok ki ülkemizde herşey 10-20 yıl sonra geliyor..

Kullanıcı avatarı
vct_glstrm27
VIP
VIP

Mesajgönderen vct_glstrm27 » Şubat 16th 2013, 22:19

sebastian yazdı:Arkadaşlar sizde hepiniz çıkarılsın demişsiniz ama kurallar değişseydi o zaman daha dinamik seyir zevki olan bir sistem oluşturulamazmıydı, bu kadar tarihsel kökeni olan bir dal..

Gustavol sende hakaret etme aptal spormuş yapta görelim bakalımi biri senin yaptığın şeye aptal spor dese vay efendim emeğime hakaret etti dersiniz, biraz duyarlı olun, bir sürü sorun yaşayacak üzülen sporcu insan var, azda olsa seven gönül vermiş bir kitle var ama banane çoğunluk beğenmiyor çıksın, bu anlayışsızlıktır..

MMA'ın amatör kısmı yok, yani profesyonel boks olimpatlarda olsa ne güzel olur gibi olur olmaz..

İleride bjj, muay thai, karate neden olmasın..

Artık mma gelişirse güreşçilerimizden geçişler yüksek olurdu ama oda yok ki ülkemizde herşey 10-20 yıl sonra geliyor..

Burada insanlar mevcut durum için yorum yapıyorlar şu anki mevcut durum abuk subuk kuralları olan güçsüzün yenme şansının olduğu sıkıcı bir oyun.
Kuralları değiştirselerdi eski haline dönseydi zaten olimpiyatlardan çıkarılmazdı.
Ata sporu izlemek istiyorsan Kırkpınar yeter yağlı mağlı zorluksa üst düzeyde oyun(teknik) yapma açısından zevkli haa ona da bu yıllarda bazı kurallar geldi ama en azından olimpiyatlardakinden daha zevkli.
Dakikalarca ezik olan defans yapsın ihtar yok yat yere demek yok kura çek güçlü yatsın yere olmadı yine defans yap sonra bir kura daha al bakalım yine yat yere sıra yok bir şey yok şanslı olan kazanır oyunu olmuş çıkmış.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 16th 2013, 22:25

sebastian

gustavtol burda gurese aptal dememis gures sporuna getirilen sacma kurallar yonetimi vesaire elestirerek aptallastirdilar demis ki bencede cok dogru 20 yil oncesiyle su anki gures cok farkli dahada geriye gidersek cok cok daha farkli hangimiz bir Turk gurescinin olmadigi bir musabakayi zevkle seyrediyoruz veya aman kacirmayalim gures maci var sunla bunla arasinda su tarihde diye yok boyle bisey ben duymadim bu da kaniti ilgi sifira dusdu cunku cok sikici kurallar ile bu sporu mahvettiler uluslar arasi gures federasyonuysa sacma sapan cekismelere girdi olimpiyat komitesiyle onlarda ok bye dedi konu kisaca bu ... En azindan konuya benim bakisim bu ...

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Şubat 17th 2013, 01:37

Edip hocam yeni farkettim haklısınız gustacol kusura bakma farkedemedim benim dikkatsizliğim..

Şu konuyuda es geçmeyin çağımızda atletler üst düzey oluyor ve güç dengesi çok yakın oluyor, nerede eski mma güçlünün güçsüzü ezdiği birbirine bodoslama dalındğı, mma, nerede şimdiki üst düzey atletlerin kapıştığı tekniğin, zekanında ön olanda olduğu zayıfın bile dev gibi adamı yenebildiği mma...Yanlız haliyle mma sıkıcılaştı ve bazı önlemler alındı bir ara mma tamamen güreşe ve jijitsuya dönemey başlamıştı, tamamen yerde geçen maçta sıkıcı oluyordu, bence 30 saniye yer kuralı olabilir mesela..yada roundu 3 dakika yapıp daha dinamik bir dövüş yaşatılabilir çünkü 5 dakika olunca strateji çok daha fazla devreye giriyor..

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Şubat 18th 2013, 12:00

vücut geliştirme en azından gösteri sporu olARAK konulmalı olimpiyatlara...

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Nisan 24th 2013, 23:35

Güreş geri gelecek diyenelr çok fazla..

İnşallah yepyeni kurallarla yeniden getirilir..olimiyat deyince aklına güreş gelmeyen yok..

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Nisan 25th 2013, 03:54

yani yunanlilar bu olimpiyatlari ilk yaptiginda sanirim 7 daldan biri guresti cikarilmasi uzucu ama bu dunya gures federasyonun sacmaliklari sonucu bu hale geldi ben boyle bakiyorum olaya

“Diğer Sporlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir