Amerikan Futbolu ve Vücut Geliştirme

Moderatör: murat tahan

silenceee
Yeni Üye
Yeni Üye

Amerikan Futbolu ve Vücut Geliştirme

Mesajgönderen silenceee » Nisan 4th 2013, 18:06

Öncelikle iyi forumlar , kendimi tanıtıyım 16 yaşındayım ve Amerikan Futbolu oynuyorum tabi bunun yanında vücut çalışıyorum vücudum toplu ve düzgün kas yapısı açısından ama neden daha fazlası olmasın dedim ve;

WEIDER marka amino asit , protein tozu ve kilo almak için weight gain aldım
eve hepsinin şuan faydaları dokundu (3 antremandır kullanıyorum öncesinde 10 ile 15 arası amino asit kullanmıştım)

- Sorunum şu : bugün kemik yaşı ölçümü için hastaneye gittim fakat ölçülemedi ve baya detaylı olduğunu söyliyerek doktor gerekmediğini ve 18 - 19 yaşına kadar Bench press e yatma ve aynı şekilde boyunu engelliyecek hareketler yapma dedi bende buna uygun beni cidden terleticek ve yorucak bi
program arıyorum vücudumdaki bütün kasları çalıştırmak için alet açısından sorunum yok (Spor salonunda çalışıyorum) hedeflerim yüksek ve beni ileriye taşıyacak bir program lütfen .. BU ARADA OKUDUĞUN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM :)

Kullanıcı avatarı
body37
Üye
Üye

Mesajgönderen body37 » Nisan 4th 2013, 22:02

Açıkçası ben 20 yaş altı arkadaşlar için vg önermiyorum,ille de gidecem diyorsa,yarışmacı olacam demiyorsa toz muş,aminoymuş kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Bana daha 6 aylık bebeğe biberonla süt vermek yada mama yedirmek gibi birşey geliyor bu durum.Önce bir gelişimini tamamla,vücut yapın otursun,hormonların,hücrelerin çoğalmaya,değişmeye ve gelişmeye devam etsin.

Bence sadece çoğu vg'cinin de uygun gördüğü gibi doğal beslenme yap,gainer belki ok. ama diğerlerini kesinlikle tavsiye etmiyorum.Ağır antrenman yapmanıda hiç uygun görmüyorum, hafif tempoda biceps/triceps,cardio vs.bi süre uğraşsan,ilerisi için daha iyi olacak gibime geliyor.

Büyük konuşmiyim ama benim çocugum olsa 16 yaşında vg'ye asla göndermem.

Programla ilgili hiçbirşey söyleyemeceğim çünkü resmin yok,beslenmen nasıl bilgi vermemişsin.??

Kullanıcı avatarı
body37
Üye
Üye

Mesajgönderen body37 » Nisan 4th 2013, 22:05

6 aylık derken yani prematüre bebeğe demek istedim :)
Gelişimini tamamlamamış babında :)

9 aydan sonra doğup,6 aylık olmuş bebeğe değil yani :P

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Nisan 4th 2013, 22:26

13 yasindan itibaren vucut gelstirme antrenmanlarina baslayabilirsin ancak 13 yasindaki bir spocunun vucut gelistirme antrenmani cok ozel programlanmalidir bir cok hareket uygulanmamalidir bu konuda profesyonel destek varsa yardim alabilecek baslanabilir yoksa baslanmamasi en dogrusu olacaktir.16 yasindan sonraysa gene bazi hareketleri kisitliyarak profesyonel hazirlanmis vucut gelistirme antrenmanlari rahatlikla yapilabilir .Kural koyucak olursak 16 yas ve oncesi eger vucut gelistirme yapilacaksa mutlaka profesyonel bir yardimla bu uygulanmalidir bu yardim alinamiyorsa en ideal vucut gelistirme baslangici gencler icin yuzme olacaktir.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Nisan 5th 2013, 00:47

Gelişme çağında ağırlık çalışmakla ilgili bir başlık. Sağlam bilimsel kaynaklarla da destekli..

http://www.vucutcu.com/forum3/viewtopic.php?t=21151

“Diğer Sporlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir