Milli Güreşçi Rıza Kayaalp ve Söylemleri

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
L.Dean
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen L.Dean » Haziran 10th 2013, 18:10

Kemal Siren yazdı:Şöyle bir hikaye var;

Adamın birine at miras kalmış, komşusu buna "ne şanslı adamsın" deyince adam "dur, daha karar verme" demiş.

Adamın oğlu o attan düşüp bacağını kırmış. Bu sefer komşu "ne büyük şanssızlık" deyince adam "dur, daha karar verme" demiş.

Seferberlik olmuş, köye gelip gençleri askere almışlar. Oğlanın bacağı kırık olduğu için gitmemiş. Komşu "ne büyük şans" der demez adam "dur, daha karar verme" demiş.

Askerlik yapmadığı için oğlana sevdiği kızı vermemişler. Komşu "talihsizliğe bak" demiş, adam "dur daha karar verme"...

Kızın fettan olduğu ortaya çıkınca komşu.......

Hikayeyi hatırlattığın için sağol Kemal abi :) ,hayırlısı ne ise o olsun İnşallah :)

sellim
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen sellim » Haziran 13th 2013, 09:00

Biraz geç olacak ama ben de bir şeyler yazmak istedim...
Bu herifin yazdıkları görüş falan değil sadece kepazelik...
Üstüne üstlük de cehaletten geçilmiyor...
Meydanı Ermeni'lere bırakmışsınız lafı tam bir ırkçıya yakışan nitelikte söz olup şimdi orada polis olmak vardı lafı da nasıl saldırgan bir herif olduğunu göstergesidir...
Ayrıca sen kim oluyorsun da Mehmet Okur'a vatan haini (onun türkçesiyle hayini) diyorsun be adam???Haddine mi lan senin.
Ne gezi parkındaki çocukların ne de Mehmet Okur'un tırnağı olamazsın...
Hepsi için söylemem mümkün değil ama bu güreş ve boks tayfasının çoğunun cahil cühela ve yobaz tayfadan oluşuyor olması tesadüf değil herhalde.

Kullanıcı avatarı
ozncmr
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ozncmr » Haziran 13th 2013, 09:05

Milli bir sporcuya hiç yakışmayan bir hareket... gezi parkı direnişi vb. görüşleri benimsemese bile yorum yapmaması gerekiyordu bence çünkü çok karışık bir durum... ermeni demesi ayrı bir olgu çünkü tamamiyle ırkçı bir söylem çok büyük saygısızlık artık bazı şeylerin aşıldığını düşünüyorum..

not: kendisini çok yakından takip eden bir kişiyim kötülemiyorum çok başarılı bir sporcu.. saygılar..

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Haziran 13th 2013, 12:25

sellim yazdı:Biraz geç olacak ama ben de bir şeyler yazmak istedim...
Meydanı Ermeni'lere bırakmışsınız lafı tam bir ırkçıya yakışan nitelikte söz olup şimdi orada polis olmak vardı lafı da nasıl saldırgan bir herif olduğunu göstergesidir...
Ayrıca sen kim oluyorsun da Mehmet Okur'a vatan haini (onun türkçesiyle hayini) diyorsun be adam???Haddine mi lan senin.
Hepsi için söylemem mümkün değil ama bu güreş ve boks tayfasının çoğunun cahil cühela ve yobaz tayfadan oluşuyor olması tesadüf değil herhalde.
Ülkemiz çok kritik bir durumda. Farklı dünya görüşü de olsa herkes bu ülkede yaşıyor sonuçta. Bir şekilde birlikte varolmalıyız. Bugünkü durum devam ettikçe korkunç sonucu olacak gelişmelerin olasılığı artıyor. Türkiyeyi gerçekten mahvetmek isteyen bir mercek şu anda çok rahat iç savaş bile çıkarabilir.

Bence birinci maksat bugünkü durumun son bulması olmalı. "Ama" demeden, karşı taraftan beklemeden, kazanmayı falan boşvererek. Ülkeyi kim daha çok seviyorsa ilk adımı, hatta bütün adımları o atmalı.

Karşılıklı bir çok yalanlar söylendi, hakaretler edildi ve akla hayale sığmayacak hatalar yapıldı. Hepsinin iyi ve kötü etkileri olacak ve bunları hep beraber göreceğiz. Bence şu anda artık asayiş en önemli problem.

Yine bence, herkes iğneyi biraz kendine batırmalı. Eğer ben, bana yapılan haksızlıkları ve hakaretleri eleştiriyorsam, benim (ya da benim desteklediğim grubun) yaptığı haksızlıkları ve hakaretleri de eleştirebilmeliyim. Karşıdakine kişisel saldırı değil, yaptıklarının yanlışlığını göstermeliyiz. Aynı yanlışları biz yapmayarak işe başlamak en doğrusu.

Birkaç fikir,

- "onlar" ın doğrularıyla "biz" im yanlışlarımızın üstünü kapatmayalım. Karşı taraf ne yaparsa yapsın "biz" doğru olanı yapalım. Bırakalım "onlar" yanlış yapmaya devam etsin. "Biz" onlara örnek olalım, "onlar"ın yanlışlarını tekrar edersek "onlar"dan bir farkımız kalmaz.

- "onlar"ı anlamaya çalışalım. Anlamak bizim gibi düşünenlerle "onlar" hakkında konuşmakla olmuyor. Bizzat onların dediklerini dinleyelim, yazdıklarını okuyalım. Bu ülkeyi paylaştığımız insanları tanıyalım.

- Ne yaparsak yapalım, lütfen yalan söylemeyelim. Her 2 taraf da çok fazla yalan söylüyor. Bu olaylarda 2 taraf da bir çok uydurma haber yaydı, iftiralar attı. Bazen yalan söylemediler ama imalı konuşarak ve olanları abartarak yine dürüst olmayan şekilde birbirlerine saldırmaya çalıştılar. Birbirimizi tanımak ve anlamak sadece dürüst olursak mümkün.

- Kırıcı olmayalım. Karşı tarafı 1 kalıba sokup hepsi şöyledir-böyledir demeyelim. Ama yaptıkları kanıtlı hataları tabii ki açıkça söyleyebiliriz. Bir şey çaldığı kanıtlı olan insana "hırsız" demek hakaret değil. Ama kanıtlı ise değil.

"Biz" ve "Onlar" herkes için farklı elbette

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Haziran 13th 2013, 15:03

Kemal Siren yazdı:
sellim yazdı:Biraz geç olacak ama ben de bir şeyler yazmak istedim...
Ülkemiz çok kritik bir durumda. Farklı dünya görüşü de olsa herkes bu ülkede yaşıyor sonuçta. Bir şekilde birlikte varolmalıyız. Bugünkü durum devam ettikçe korkunç sonucu olacak gelişmelerin olasılığı artıyor. Türkiyeyi gerçekten mahvetmek isteyen bir mercek şu anda çok rahat iç savaş bile çıkarabilir.

Bence birinci maksat bugünkü durumun son bulması olmalı. "Ama" demeden, karşı taraftan beklemeden, kazanmayı falan boşvererek. Ülkeyi kim daha çok seviyorsa ilk adımı, hatta bütün adımları o atmalı.

Karşılıklı bir çok yalanlar söylendi, hakaretler edildi ve akla hayale sığmayacak hatalar yapıldı. Hepsinin iyi ve kötü etkileri olacak ve bunları hep beraber göreceğiz. Bence şu anda artık asayiş en önemli problem.

Yine bence, herkes iğneyi biraz kendine batırmalı. Eğer ben, bana yapılan haksızlıkları ve hakaretleri eleştiriyorsam, benim (ya da benim desteklediğim grubun) yaptığı haksızlıkları ve hakaretleri de eleştirebilmeliyim. Karşıdakine kişisel saldırı değil, yaptıklarının yanlışlığını göstermeliyiz. Aynı yanlışları biz yapmayarak işe başlamak en doğrusu.

Birkaç fikir,

- "onlar" ın doğrularıyla "biz" im yanlışlarımızın üstünü kapatmayalım. Karşı taraf ne yaparsa yapsın "biz" doğru olanı yapalım. Bırakalım "onlar" yanlış yapmaya devam etsin. "Biz" onlara örnek olalım, "onlar"ın yanlışlarını tekrar edersek "onlar"dan bir farkımız kalmaz.

- "onlar"ı anlamaya çalışalım. Anlamak bizim gibi düşünenlerle "onlar" hakkında konuşmakla olmuyor. Bizzat onların dediklerini dinleyelim, yazdıklarını okuyalım. Bu ülkeyi paylaştığımız insanları tanıyalım.

- Ne yaparsak yapalım, lütfen yalan söylemeyelim. Her 2 taraf da çok fazla yalan söylüyor. Bu olaylarda 2 taraf da bir çok uydurma haber yaydı, iftiralar attı. Bazen yalan söylemediler ama imalı konuşarak ve olanları abartarak yine dürüst olmayan şekilde birbirlerine saldırmaya çalıştılar. Birbirimizi tanımak ve anlamak sadece dürüst olursak mümkün.

- Kırıcı olmayalım. Karşı tarafı 1 kalıba sokup hepsi şöyledir-böyledir demeyelim. Ama yaptıkları kanıtlı hataları tabii ki açıkça söyleyebiliriz. Bir şey çaldığı kanıtlı olan insana "hırsız" demek hakaret değil. Ama kanıtlı ise değil.

"Biz" ve "Onlar" herkes için farklı elbette

son günlerde yaşanan olayları endişe ile izliyorum ülke hepimizin biz ve onlar diye bir durum yok ve inanın bu olayları en güzel ve yapıcı olarak değerlendiren bir yorum olmuş tebrikler Kemal yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum..

ihsan fikircioglu
VIP
VIP

Mesajgönderen ihsan fikircioglu » Haziran 21st 2013, 15:27

http://www.muhalifgazete.com/haber/6874 ... kapti.html

görmüş olduk ki yalakalık için konuşmuş. yine tekrarlıyorum BENCE karaktersiz bir sporcudur. çünkü başarılarıyla değil yalakalığıyla bir yerlere gelmenin derdindedir. kişilerin siyasi görüşüne saygım var.bu şekilde olanların yok.isteyen kusura bakabilir.

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Haziran 21st 2013, 18:49

ihsan fikircioglu yazdı:http://www.muhalifgazete.com/haber/68743/gezi-eylemcilerine-kufur-etti-olimpiyat-bayragini-kapti.html

görmüş olduk ki yalakalık için konuşmuş. yine tekrarlıyorum BENCE karaktersiz bir sporcudur. çünkü başarılarıyla değil yalakalığıyla bir yerlere gelmenin derdindedir. kişilerin siyasi görüşüne saygım var.bu şekilde olanların yok.isteyen kusura bakabilir.

Zaten kimse kimsenin fikrine saygı duymak zorunda değil. Ben de benimle aynı fikri paylaşmayan birinin fikrine saygı duymam ama fikrini dile getirme özgürlüğüne saygı duyarım. Ayrıca ben de bu sporcumuzun fikirlerini benimsemiyorum.

ihsan fikircioglu
VIP
VIP

Mesajgönderen ihsan fikircioglu » Haziran 21st 2013, 19:28

Resim

ilter; bir de böyle saçma sapan şeylere balıklama atlayanlara da hiç saygım yok.asla da duymam. cehalete asla saygı duymam. doğal olarak da cehaletin getirdiği saçma sapan inanışlara, kabul edişlere ve bunları savunan insanlara da saygı duymam. geriye kalanlar zaten bizim gibi düşünüyordur.

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Haziran 21st 2013, 19:48

ihsan burda ne görmemiz gerekiyor anlamadım...

ihsan fikircioglu
VIP
VIP

Mesajgönderen ihsan fikircioglu » Haziran 21st 2013, 20:29

gayet açık halbuki bu fotoğraf. belki gündemden uzaksınızdır açıklayim size.
camide içki içildi söylemlerinde kullanılan fotoğraf bu.

boyutlandırma da büyük olmuş sanırım düzeltilirse sevinirim.

“Diğer Sporlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir