Milli Güreşçi Rıza Kayaalp ve Söylemleri

Moderatör: murat tahan

ihsan fikircioglu
VIP
VIP

Mesajgönderen ihsan fikircioglu » Temmuz 12th 2013, 16:31

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Temmuz 12th 2013, 21:13

http://www.odatv.com/n.php?n=emir-buyuk ... 1207131200

Milli basketbolcunun durumu gerçekten ilginç..

QuadRo
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen QuadRo » Temmuz 22nd 2013, 13:44

CEVAPLAR BU VİDEODA...

[flash width=425 height=425]http://www.youtube.com/v/2wmUdySfEU4[/flash]

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Temmuz 22nd 2013, 14:13

Tabii ki taraflı bir video bu ama içinde birçok doğrular da var.

Bugünkü hükümetin temsil ettiği kültüre karşı geçmişte yapılan haksızlıklar ve zulümlerden bahsediyor. Bir çoğunda tamamen haklı. Bu haksızlıklar ve zulümlerle yüzleşmek lazım bence. Zulüme de zalime de kimlik sorulmaz. Zulümü kimin yaptığı önemli değil, zulüm zulümdür..

Fakat geçmişteki haksızlıklar bugünkü haksızlıklara bahane olamaz. Dün güçlü olan kesim (bürokrasi-CHP?) muhafazakarlara haksızlık yapıyordu, şimdi ise muhafazakarlar hakim ve haksızlığı onlar yapıyor. Yani değişen hiç birşey yok. Güç kimdeyse zalim o. Keşke artık biraz medenileşip hep beraber zulüme karşı çıkabilsek..

Bir de videoda aralara serpiştirilmiş yalanlar ve kanıtsız komplo teorileri var. Maalesef her kesim bu hatayı yapıyor. Mantıken eğer insan savunduğu fikre inanıyorsa insanları yanıltıcı laflar etmemeli. Gerçekler fazlasıyla yeterli olmalı..

QuadRo
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen QuadRo » Temmuz 22nd 2013, 14:43

Kemal Bey size yada başkalarına yapılan zulumları , haksızlıkları burada paylaşın bizde sizlere yardımcı olmak için ilgili yerlere baskımızı sonuna kadar yaparız. Dediğiniz gibi zulum zulumdur haksızlığı kim yapıyorsa onun karşısında durulmalı.

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Temmuz 22nd 2013, 14:48

Bu videodaki en büyük hata geçmişte ezildiysen gücü eline aldığında diğerlerini ezme hakkı sende olur fikri. Ben tarafsız birisi olurak Türk siyasetçilerin(hiçbirini birbirinden ayırmıyorum) tamamında bu intikam alma mantığının yerleştiğini görüyorum ama şunu unutuyorlar ''Geçmişte sana zulm edenlere; gücü eline geçirdiğinde zulüm ediyorsan senin de geçmişte başına gelenlere şikayet etme hakkın ortadan kalkar çünkü bu noktadan sonra sen zulüm gören değil zulmeden konumuna geçersin.''

QuadRo
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen QuadRo » Temmuz 22nd 2013, 15:46

İlter Elmas yazdı:Bu videodaki en büyük hata geçmişte ezildiysen gücü eline aldığında diğerlerini ezme hakkı sende olur fikri. Ben tarafsız birisi olurak Türk siyasetçilerin(hiçbirini birbirinden ayırmıyorum) tamamında bu intikam alma mantığının yerleştiğini görüyorum ama şunu unutuyorlar ''Geçmişte sana zulm edenlere; gücü eline geçirdiğinde zulüm ediyorsan senin de geçmişte başına gelenlere şikayet etme hakkın ortadan kalkar çünkü bu noktadan sonra sen zulüm gören değil zulmeden konumuna geçersin.''

Videonun anafikrini yanlış çıkartmışsın videoda böyle bi düşünce savunulmuyor. Gezi olaylarına birsürü arkadaşım katıldı onlarada sordum neden bu olaylara katılıyosunuz diye. Kimisi ağaçlar kesilip avm yapılmasın diye , kimisi alkol yasası karşıtı , kimiside sırf başbakanı sevmediği için katılmış. Ama birtaneside çıkıpta belli bir kesimi hedef alan toplumsal müspet bir zulum söylemedi. Belki bu forumda vardır varsa azsın.

İntikamdan bahsetmişsiniz intikam dediğiniz şöyle olur . Başörtüsü yasağını kaldırıp yerine baş örtüsüz hiçbir kamu kurumuna girememe yasağı getirilir. İmam hatip liselerini kapatıp 12 yaşından küçüklere dini eğitimi yasaklayan yasaya karşı , imam hatipler öss de ayrıcalıklı okullar ilan edilir ve tüm 12 yaşındaki çocuklara zorunlu kuran kursu eğitimi yasası çıkarılır. irticacı diye yaftalanan sağcı kesimin yerine sol kesim dinsiz diye yaftalanır ve başta askeri kurumlar ve tüm kamu kurumlarına memuri alımlarda kısıtlamalara gidilir. Daha burada binlercesini sayarım. Ben böyle bir intikam görmedim hatta son kpss sınavında 89 puan almama rağmen hiçbir kuruma baş vurum kabul edilmedi. Dayısını amcasını bulan solcu arkadaşlarımın birçoğu şuan memur kadrosunda iş başı yapma yolundalar.

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Temmuz 22nd 2013, 16:18

Ben yürüyüşlere katılmadım ki zaten bu konuda da tarafsızım.

Videoda ''Sen o zaman neredeydin diye sorulması?'' konuyu özetliyor. Sen o zaman benim yanımda olmadın ben de şimdi senin yanında olmam anlamı çıkıyor burada.

Ben isterse önceden bana zulmetsin isterse benimle zıt fikirde olsun ve kim olursa olsun haksızlığa uğruyorsa onun yanında olurum. Ben insanları siyasi görüşüne göre veya benimle aynı fikirde olup olmamasına göre ayırmam.

Kaldı ki daha önce de fikrimi belirttim, etrafı yakıp yıkanları kesinlikle onaylamıyorum.

Ben zamanında okula başörtüsü ile girmenin yasak olmasını da eleştirdim ki hala eleştiriyorum. Ayrıca videoda ''O zaman neredeydiniz?'' diye sorulan olaylarda da zulmedenin değil zulüm görenin yanındaydım.

Ayrıca partizanlık yapıp saçma sapan bir şekilde iktidarın her yaptığını karalayan birisi de değilim ki iktidarın iyi icraatlerini takdir ederim ve bunu sırf muhalefet olsun diye eleştirenleri de ne desteklerim ne de ciddiye alırım.

Son olarak; keşke farklı görüşlerde olan insanlar başlıkta bahsi geçen sporcumuz gibi hakaret etme yoluna başvurmadan; şu anda yaptığımız gibi medeni bir şekilde tartışabilse.

İyi forumlar.

QuadRo
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen QuadRo » Temmuz 22nd 2013, 16:45

Açık konuşmak gerekirse benimde bu hükümetin onaylamadığım onlarca icraati var. Bunlardan biride başbakanın illede taksime topçu kışlasını dikicem inadıdır. Kıytırık bi bina yüzünden halkınla inatlaşmak nedir ?

Ama halkta vay sen benle nasıl inatlaşırsın diyip ülkeyi yangın yerine çevirmesinide aynı şiddettle kınıyorum. Bu eski tabirle gavura kızıp oruç bozmak gibi abes bi iştir.

Herkez zulumden bahsediyor ama 85 yıldır bize yapılan zulmun 100 de 1 i sol kesime yapılmamıştır. Aradaki fark biz vatanımızın bekası için sabrediyor ve zulmu sineye çekiyoruz. Sol kesim ise en ufak incinmede ülkeyi kaos ve yangın yerine çeviriyor. Şimdi burada ikiside vatansever evet ama metod farklı :) . Ben takdiri yüce türk halkına bırakıyorum o en doğru kararı verecektir. Geçmişte ben nasıl halkın takdirine saygı duyduysam şimdide aynı takdiri muhalif kesimden bekliyorum.

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Temmuz 22nd 2013, 18:51

Hepsi haramzade, eskisi de yenisi de, biri ben halkçıyım der malı götürür, diğeri dindarım der malı götürür, gariban gene aynen gariban..hepsi budur...

http://video.sozcu.com.tr/2013/video/ha ... iacik.html

“Diğer Sporlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir