Milli Güreşçi Rıza Kayaalp ve Söylemleri

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Haziran 27th 2013, 15:27

Muhammet SONMEZ yazdı:Kemal abi,

Beni yanlış anlama ama dediğin gibi ilk önce kendi önümüzü temizlememiz lazım.Olaylar ilk başladığı zamanda face te yaptığın paylaşımlar son derece provakatörceydi ve son derece taraflıydı.Ne olduda görüş açısı ortalara doğru kaymaya başladı?
Çok haklısın, ilk başlarda aşırı kızgınlık sebebiyle tepkiyi abarttım, ama sonra aklım başıma gelmeye başladı ve ağzımı topladım..

Ve fakat (biraz kendimi savunayım :) ) sahte haber paylaşmadım, hatta bunu yapanlara daha ilk günden itibaren uyarılarda bulundum, "yalan söylemeyin" dedim.. Paylaştığım haberler-fikirler tabii ki taraflı ama dürüst.

Ağız bozukluğu kesinlikle ayıp ve ben bu ayıbı bol bol yaptım. Doğruya doğru. Yalan bence daha büyük ayıp, işte buna hiç bulaşmadım.

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Haziran 27th 2013, 15:28

taraf olmayan bertaraf olur demiş bir büyüğümüz.

siyasetin insanları birbirinden uzaklaştırdığı ülke geri kalmış ülkedir. malesef hepimizin aşağı yukarı bir tarafı var, taraf olurken kimimiz ideolojik kısmı, kimimiz maddiyat kısmını seçiyor, kimimiz ikisini birden.

lüften objektiflikten kimse söz etmesin, çünkü bu çok ucuz bir söylem.

bence siyaset konuşmayalım. biz sporumuzu yapmaya devam edelim. bu yönde fikir alışverişinde bulunalım.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Haziran 27th 2013, 15:33

Bitaraf berteraf sözü çok yanlış ve halkı kutuplaşmaya götüren bir söylem. Hepimizin dünya görüşü farklı elbette. Bunun böyle olması taraf seçmeye zorlamamalı ama. Benim gibi düşünenler yanlış bir şey yapıyorsa bunu tarafsız eleştirebilmeliyim. Ya da hiç sevmediğim birisi doğru bir iş yapmışsa ona bravo diyebilmeliyim.

Kullanıcı avatarı
Parshan
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Parshan » Haziran 27th 2013, 16:18

basortululer ıcın de olsa bu teyze ıcın de olsa suc suctur.baska ınsana zarar vermek suctur.kımse kımsenın canına ya da malına kast edemez.bunu da engellıyecek kolluk kuvvetıdır.
Taraf olunsa da olunmasa da o taraf benım suc tarafı olmamalıdır.

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Haziran 27th 2013, 16:34

:)

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Temmuz 5th 2013, 07:24

cuneyt bu yazim sana

ben her fikre saygi duyarim asiri ya kacmadan ve fanatik olmadikca sorun yapmam.Seninlede bu gezi parki surecinde farkli dusunduk bunlarida paylastik ayrica seninle 10 yilin verdigi bir samimiyetimizde var birbirimize espride yapariz samimide sohbet ederiz buraya kadar sanirim hem fikiriz.

Ben sana yazdigim son 2 cumlede sakayla karisik esprili sekilde birseyler yazdim onun espri oldugunu anlamama ihtimalin bence yoktu ki yanlis anlasan bile bana bunu belirtebilirdin bende duzeltirdim biz samimiyiz sonuc olarak sen buna biraz sert tepki vererek facebooktan beni ucurdun 10 yillik samimiyet varsa sanirim iki kelam edip birbirimizle konusabilirdik ve cok kolay sekilde bunu duzeltebilirdik ben hic bisey anlamadim bu tepkinden ama olsun canin sagolsun kisisel tercihlere saygim vardir ... umarim hersey istedigin gibi gelisir hayatinda saglicakla kal ...

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Temmuz 5th 2013, 07:39

GEZI PARKI OLAYLARINA GELINCE

ben demokrasinin islemedigine inaniyorum ulkemde ama bu gosteriler sirasinda o parktan cikan bir sozcu kanal yapilmasin kopru yapilmasin havaaalani yapilmasin gibi dangalak bazi kelamlar edince bu harekete sempatim kalmadi.Ya o sozcu bozuk karakterli veyada bu hareket yanlisti iktidarin yanlislari dogrulari baki ancak bu surecte verilen bu tepki ya anlatilamadi yada burdada bir provokasyon var tespitim budur.

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Temmuz 5th 2013, 10:14

Aslinda sitede politika ve din tartismamak lazim hatta siteyi gectim hayatin içinde bile bu tartismalara girmemek lazim, bu tartişmalardan hep ayrilik, kavga ve kutuplaşma çíkiyor

Yine bu tartışmalardan daha iyi bir hayat standardi da çıkacagini düşünmüyorum.

Gerçekten birşeyleri protesto edeceksek ülke olarak, daha iyi ekonomik koşullar için, işsizlik için, insanca yaşam standartları icin sokaklar kullanilacaksa kullanılmalı.

Bu kadar ağır vergiler öderken,50 milyona yakin insan asgari ücrete mahkumken, üniversite mezunlari iş bulamayıp intihar bile ederken ideolojiler uğruna yıllardır çatışma içinde olmamız durumumuzu sadece daha da ağırlaştırıyor.

AVrupa ile aramızdaki fark bu sanırım, oradaki eylem ve protestolara bakıyorum genellikle ekonomik ve hayat standartlarina yönelik eylemler biz de ise varsa yoksa laik-müslüman, sunni-alevi,türk-kürt, sağ-sol gibi standartlarimizi bir adim bile ileriye goturmeyecek sığ tartışmalar...

Kullanıcı avatarı
Parshan
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Parshan » Temmuz 5th 2013, 11:19

servet abı bu sekılde tartısmamız ıstenıyor cunku.ulkemızde meselelerın ayrıstırıcı olması ıstenıyor.
Eger hepımız bırbırımıze bellı olcude anlayıslı olsak ve ılerıye gıtmek ıcın ugrası versek Turkıye bu olmaz zaten.ozaman ıslerın rengı cok degısır.
Ulkemızın bıyerlere gelmesını ve bırılerıne rakıp olmasını kım ıstemıyorsa onlar aynı zamanda ulkede kaos yaratmaya calısıyor.ben 25 yasındayım.55 cıvarı yasında olanlar ıyı bılırler kı 78 79lar da yasanan durum da ayrıstırmaydı.60 dan once yasananlar ıse bugunku senaryonun neredeyse aynısıydı.en buyk farkı ıcerı atılmıs bırsuru sucsuz asker olmaması.
Ulke herzaman karıstırılmak ıstenmıs zaten.cogunda da basarılı olunmus.
Amerıka kuzeyıyle guneyını 100 sene once bırlestırıyor.ama koreyı kuzey guney dıye ayırıyor.

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Temmuz 5th 2013, 11:27

Parshan kaos olacaksa hayat standartlarimiz icin olsun,agir vergiler icin olsun ama ideolojiler icin degil, sonucta fransiz ihtilali de bir kaostu ama hakları, yaşam standartları icin savaştı ve öldu insanlar ama haklarini da aldilar..

Sonuç,2000-2500 euro asgari ücret ve 3-4 aylik ucretle cok guzel bir araba alinabilir, ülkemde 800 lira asgari ücret 50 aylik ucretiyle ancak bir arac alinabiliyor ornekleri cogaltabiliriz aradaki farki anlamak icin yeter de artar bu ornek

“Diğer Sporlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir