Milli Güreşçi Rıza Kayaalp ve Söylemleri

Moderatör: murat tahan

ihsan fikircioglu
VIP
VIP

Milli Güreşçi Rıza Kayaalp ve Söylemleri

Mesajgönderen ihsan fikircioglu » Haziran 8th 2013, 16:28

Milli güreşci Rıza Kayaalp kendi twitter hesabından Taksim Gezi Parkı eylemlerine katılanlara yazdıklarıyla dikkatleri üzerine çekti. Kayaalp attığı mesajların tepki çekmesi ve haber olması üzerine tüm mesajlarını sildi.

Milli güreşci olan ve olimpiyat üçüncülüğü bulunan Rıza Kayaalp, Gezi Parkı direnişçilerine "Ermenilere bıraktınız meydanı, Allah belanızı versin eylemci capulcuları" diye hitap etti. Bu duruma Ermenistan'ın sevindiğini de iddia eden Kayaalp, kendisi gibi sporcu olan Mehmet Okur için ise "Milli takımda oynamak istemeyen bir vatan haini" dedi. Kayaalp'ın "Aslında orada polis olmayı çok isterdim" mesajı da dikkat çekti.

Milli sporcu mesajlarının tepki çekmesi ve haber olması üzerine tüm mesajlarını profil sayfasından sildi.
Resim

Kayalp'in son günlerdeki tweetleri şöyleydi;

1.ermenistan halkı kutlama yapıyormuş taksimi işgal ettik türkiyeye rahatça hakaret edebiliyoruz diye, yazıklar olsun bunlara destek çıkanlara
2.@Baris_Gungor saolasın kardeşim herzaman ülkesini sevenin gururu olcagım inşallah.
4.orda olmakta vardı ama gönlümüz senle usta, çekemeyenler çatlasın seni, allahına kurban duruşun yeter usta... #ankarabaşbakanınıkarşılıyor
5.yazıklar olsun size ermenilere bıraktınız meydanı allah belanızı versin eylemci capulcuları.
6.@nzydmr11 direnmek yormuş sizi heralde normal...
7.“Sandıktan çıkmayan iktidar,Tencereden çıkmaz ...Tamammmı KK :))" Rıza kayaalp tarafından retweetlendi
8.hoş geldin büyük usta, allah seni başımızdan eksik etmesin. amin..
9.seçimle gelen secimle gidecek bundansonra senide yedirtmeyiz başbakanım ölümüne yanındayız #WeAreErdoğan
10.@TkN5_12V saolasın kardesim bu sıralar beni sevmeyen çok vatan hayini varken bu tweetler sevindiriyor beni allahrazıolsun.
11.@rizakayaalpriza, gurur duyuyorum kardeşim seninle...yüreğinden vatan sevgisi eksilmesin, ayağın mindere hep sağlam bassın...
12.@serjanba saolsın http://abim.biz bu bayragını vatanı sevenin pehlivanıyız, hayinlerin degil.
13."mesele başbakan'ı karşılamak degil arkadaş. Hala anlamadın mı? Gel hadi" hava alanı yolunda...:)
14.Sizin yaptıgınız eylemi s.... Vatan hayinleri.
15.@mestecik ben sadece dogrunun yanındayım herzamanda oyle olacagım,
16.@mestecik mehmet okur dedigin sahış bile bile millitakımda oynamak istemeyen vatan hayini, şimdi gelmiş ortalıgı karıştırmaya çalışıyor.
17.@ayseolurcan sen oyle san, ben yaptıklarımı yazmam allah bilyor zaten sen bilmesende olur.
18.@mestecik dış güçlerin kuklaları olmaları devletin halkın malına zarar vermeleri, başbakana yapılan küfürler, daha birçok şey.
19.@hulyaozdemir amin,böylesi iyi oldu kimin ne oldugunu ögrendi başbakanımız bundan sonra muamele ona göre yapılır artık görecez inşallah.
20.@ayseolurcan korkma bende vergi veriyorum fazlasıyla bende sizlere helal etmiyorum vatan hayinleri sizi.
21.@hulyaozdemir vatan hayini olmak lazım bu isteklerde bulunmak için onlarda zaten vatan hayini normal.
22.Taksim platformu üyelerinin istekleri,Türkiye düşmanlarını bile utandırcak boyutta.size verilecek tek cevap "hoşşşt"
23.?@hulyaozdemir Gittiğin her yolda,attığın her adımda sonuna kadar arkandayız..seninleyizerdoğan
24.@mestecik ben heryerdeyim o gösteri yapılan yerlerden geçtim nefretim 10 katına çıktı.
25.@mestecik düşünclerini nasıl açkldklrnı görüyoruz kaçgündür ülkeye nekadar zarar verdklerni de ortada kukla gibi oynatyorlar bu beynszleri,
26.@lancelot2lac senin gibi şerefsiz it olacagıma onları ayrı yazmam daha iyi.
28.@mcmv1978 ozaman basbakanımızı desteklememe karışma, siz kuklalıgınızı yapmaya devam edin.
29.@mestecik azbile daha neler diyorum onlara ama yazmayayım buraya gerek yok ama iyi kuklalık yapıyorlar.
30.@soracaksin hayırdır yakışmıyan neymiş fotomdaki dalgalangırdıgım bayrakmı yakışmamış?
31.@Redingot1 @jamiruuu zaten vatan hayinisiniz normal karşılıyorum, ben bu bayrakgı dalgalandıryorum sizde bayragı yakıyorsunuz aramzdaki fark
32.@mcmv1978 zorunamı gitti it
33.rizeşli kardeslerimize hellel olsun fitnecilere fırsat vermediiler.
34.@mutkua kardesim isminini degiştirdin çapulcu mu yeni ismin, nüfüzcüzdanındada görmek isterim :)
35.@Frippu sehit verirsek daha iyi hükümeti eleştirirsiniz degilmi. işinize gelmiyor terörün bitmesi.
36.@Frippu gayet birbirleriyle mutlu olduklarını görünce,bende dayanamıyorum o görüntülere tepkisiz kalamıyorum malesef.
37.@Frippu @Begumpilgiz aponun posterinin yanında türk bayragıyla atatürkün posteriyle pozverenleri polise saldranları görünce yalan degildir o
38.@OmerDursun aşı atarsan yasak gösteri yaparsan biber gazınıda yersin emire ne gerek var
39.@OmerDursun yurtta barış sözü ne oldu unuttunuzmu
40.@OmerDursun o eylemcilerin yaptıgından dolayı ellerinde türkbayragı atatürk posteri yakıp yıkıyorlar sagı solu ee ataturk ün
41.@OmerDursun bu türkler hızlı gelişiyor güçleniyor bunları nasıl durdururuz tabiki eylemcileri destekleyerek diyorlar.
42.@OmerDursun ama akptililer nekadar dürüst imanlı insanlarki devletimiz zarar görmesindiye hiç bir tahrike kapılmıyorlar.
43.@OmerDursun şuan mhp başta oldaydı bu gösterilerde mhpye yapılsaydı herkes birbirini olduruyo olurdu 1980 lerde oldugu gibi.
44.@OmerDursun senin görüşün kardeşim başbakanın yaptıklarını dünya biliyor allah onu başımızdan eksik etmesin.
45.@OmerDursun fazlada degilmiş iyi yönleri bunlardan kat kat fazla oldugu için başbakanın yanındayız çünkü seçimle gelen şeçimle gider..
46.@cnsqlr gerçektende millet birbirini öldürmeye baslayınca bukadar rahat olabilecekmisin, evcilik oyunu sanıyorsun sen heralde gerck olrs ilk
47.@aysenurdemirci ne yapayım güzel ülkemi karıştırmaya çalışanları gördükçe dayanamıyorum iyi geceler
48.@aysenurdemirci görüyorum tvden kim oldugunu, dogrular söylenince herkez sivil polis diyor zaten..
49.@aysenurdemirci şmdde halkın dükkanını binalrnı arbasnı yakıyorlar,destklemye devam edin ozaman söylüyecek sözüm yok kendinizede dikkat edin
50.@jamiruuu yoksende okadarda degil aponun posteriyle türkbayragını atatürkün posterini bir arada koyan vatan hayinlerinin yanında yer alamam
51.@rznemre anadolulu gibi davranıyorum zaten...
52.@jamiruuu karekterim duruşum aynı, görüşümbu sizinle aynı olmaya bilir ama yakıp yıkmak dogrudur da malesef söylüyemem karşıyım buna.
53.Menderesi ASTINIZ, Özal'ı ZEHİRLEDİNİZ lakin R.T.ERDOĞAN'I üç beş çapulcuya YEDİRMEYİZ...#TAYYİPİYİKİVARSIN
54.@aysenurdemirci ee şimdi napıyorlar ozaman ankaradayım yakıyorlar sagı solu buna tepkimi vermem normal degilmi...
55.@aysenurdemirci yakıp yıkmakmı protesto ben buna karşıyım.
56.@fatihbakirci anlamadım malesef şerefsizlige karşıyım
57.@OmerDursun kardesim gorusume saygi duysana, saygi duyman icim kirik yakmammi lazim o pislikler gibi ..
58.@alifurkan7 watilan tasa karsilik diyelim ona..
59.@OmerDursun aslinda polis olup orda olmayida cok isterdim
60.basbakanim birkez daha sana olan sevgimizi kat kat artirdilar...

kaynak:
http://www.hurriyet.com.tr/spor/digersp ... 463451.asp

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Haziran 8th 2013, 17:02

her düşüncenin her fikrin bir karşı düşüncesi ve fikri vardır...çok normal...herkesin kendi düşüncesi tabiki aşırıya kaçmamak kaydı ile bu arkadaş bazı söylemlerinde aşırıya kaçmış karşı düşüncede olupta aşırıya kaçanlar gibi...

Kullanıcı avatarı
Ottomantwo
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Ottomantwo » Haziran 8th 2013, 19:04

Demek ki ben de vatan hainiyim.Onun başarılarıyla her zaman gurur duyan bir vatan haini.Sporcuların bu denli siyasetin içinde olmasına anlam veremiyorum.Özellikle milli sporculara.Bir kesim değil tüm Türkiye'yi temsil ediyorsunuz ve buna rağmen bir saf belirlemekte ısrar ediyorsunuz,garip.

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Haziran 8th 2013, 19:59

Madem konu açılmış
-polisin ilk gün uyguladığı şiddet kabul edilemez,olayları polisin bu tavrı ateşledi
-yakıp yıkmadan herkes tepkisini demokratik olarak gösterebilir
-şu an gezi parkında yardımlaşarak duran,tepkilerini bu yolla dile getirenlerin yaptığı uygarca
-olayların sonraki aşamalarında yakıp,yıkmalar,yağmalamalar da kabul edilemez,burdaki teröristlerle gezi parkındaki uygar insanları ayırt etmek gerekli
-milli bir sporcunun yaşadığı ülkenin sorunlarıyla ilgili fikir bildirmesinde hiçbir sorun yok,fakat yukardaki sporcunun kullandığı dil çok saldırganca ve yaralıyıcı,eleştiri değil hakarete ulaşmış bu dil.
-eylemlerden polis,hükümet,siyasi partiler ,siviller üzerinr düşen dersi çıkarmalı
-yapılan eylemler demokratik olduğu kadar bu eylemleri de hakaret etmeden eleştirmek de demokratik bir haktır,eylemlerin karşısında görüş bildirenlere de hakaret edenler aynı ölçüde anti-demokratiktir
-son olarak da milli bir sporcunun kullandığı dil ve uslüp bı olmamalı,sen bu dili kullanırsan sokakta yakıp yıkan adamı hangi yüzle eleştireceksin..

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Haziran 8th 2013, 20:50

Cüneyt Üst ve Servet Dağlı'ya tamamen katılıyorum.

Herkesin düşüncesini rahatça ifade edebilmesi lazım. En hoşumuza gitmeyen düşünceye bile aynı hürriyet verilmeli. Mahalle baskısı (hangi mahalle yaparsa yapsın), hedef göstermek ile hiç bir yere varamayacağız.

Tabii ki, özellikle topum karşısındaki insanlar kışkırtıcı-ayrımcı söylemlerden kaçınsalar çok iyi olur. Ben Rıza Kayaalp'la tam zıt görüşteyim ama bence o da görüşlerini ifade edebilmeli.

ihsan fikircioglu
VIP
VIP

Mesajgönderen ihsan fikircioglu » Haziran 9th 2013, 01:59

Ahlaklı bir sporcu olmadığını düşünüyorum.

herkes fikrini söylemekte özgür. yapılan eylemler yasal.her şey yasal.genel olarak istenilen şeyler gayet güzel. doğa korunsun,insanların napacağına devlet karar vermesin vs..

Araya karışmış ve bu güzelliğe gölge düşürmek isteyenler de var tabi ki.Tıpkı eline sopa alıp sokağa çıkıp polisin arkasına sığınan AKP gençlik kolları başkanı bir şey küpoğlu gibi. hani şu eylem karşıtları tarafından adı hiç anılmayan.

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Haziran 9th 2013, 08:42

Kendisinin fikirlerini söyleyebilme özgürlüğüne saygı duyuyorum. Kendisi ile aynı fikride olmasam da ister sporcu olsun ister sanatçı olsun herkesin fikirlerini söyleyebilmesinden yanayım ama fikirlerini beyan ederken üsluba dikkat etmek, fikirleri akılcı bir şekile dile getirmek koşuluyla.

Kullanıcı avatarı
L.Dean
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen L.Dean » Haziran 10th 2013, 12:29

Söylemleri gerçekten çok sert olmuş.

Bu olayla ilgili;

Polisin şiddet uygulaması yanlış,
Eylemcilerin halkın malına,mülküne zarar vermesi yanlış.

Bence bu iki unsuru dikkate alarak,düzgün bir dil ile yorum yapmak daha doğru olur.

Ama ne var ki bu olaylar Türkiye için kötü oldu.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Haziran 10th 2013, 13:31

Şöyle bir hikaye var;

Adamın birine at miras kalmış, komşusu buna "ne şanslı adamsın" deyince adam "dur, daha karar verme" demiş.

Adamın oğlu o attan düşüp bacağını kırmış. Bu sefer komşu "ne büyük şanssızlık" deyince adam "dur, daha karar verme" demiş.

Seferberlik olmuş, köye gelip gençleri askere almışlar. Oğlanın bacağı kırık olduğu için gitmemiş. Komşu "ne büyük şans" der demez adam "dur, daha karar verme" demiş.

Askerlik yapmadığı için oğlana sevdiği kızı vermemişler. Komşu "talihsizliğe bak" demiş, adam "dur daha karar verme"...

Kızın fettan olduğu ortaya çıkınca komşu.......

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Haziran 10th 2013, 16:24

cok iyi :))

“Diğer Sporlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir