Milli Güreşçi Rıza Kayaalp ve Söylemleri

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
-Skrillex-
Üye
Üye

Mesajgönderen -Skrillex- » Haziran 27th 2013, 11:38

Olmuş bak şimdi az önce yine atıldım forumumdan otururm sonlanıyor ikide bir bendende kaynaklanıyor olabilir..

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Haziran 27th 2013, 11:39

Dediğim gibi bazen bana da oluyor, sayfayı yenileyince kendi kendine oturum kapatıyordu.

Kullanıcı avatarı
-Skrillex-
Üye
Üye

Mesajgönderen -Skrillex- » Haziran 27th 2013, 11:41

Neyse mühim değil.. Sistemden yada benden kaynaklanıyordur heralde..

Animalize
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen Animalize » Haziran 27th 2013, 11:46

Edip abinin sirf siyasi gorusu farkli diye elinden yetkilerini alacagi, hatta hatta onu inciltecek bir harekette yada sozde bulunacagini hic ama hic zannetmiyorum. Bu kadar sey yazilip cizildi ve kendi siyasi gorusunu belirtmesi disinda kimseye karsi cevap dahi yazmadi takip ettigim kadariyla. Bence ani cikislar yaparak onyargili davranmayalim.

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Haziran 27th 2013, 13:00

ediple birbirimizi çok iyi tanırız yaklaşık 10 yıldır birbirimizi hiç görmemiş olsakta neler yapabileceğimizi neler düşündüğümüzü çok iyi biliriz çok şeyler paylaştık...
özel yazışmalarımız burda tabiki paylaşmıycam...
ama şu bilinmesi gerekiyor kimse kimseden daha çok milliyetçi daha çok türk değildir değildir bayrağı eline alıp sallamakla,dışarıya çıkıp eylem yapmakla,Atatürk ün adını ağzına sürekli almakla milliyetçi olunmuyor...
özgürlük sadece benim başkasının özgür olma hakkı yoktur zihniyeti çok tehlikeli zihniyetdir...
kimse benim gibi düşünecek diye bir şey yoktur ama düşüncesi yüzünden hakaretlere uğramak çok üzücü...
burada herjesin rahatça hakaret etmeden istediği düşünceyiz söylemesini isterken biz bunların sözünü tutamıyoruz...
"Tüm yurtdaşlar eşittir ama bazı yurtdaşlar daha eşittir " düşüncesini oldum olası tehlikeli bulmuşumdur...
iyi kötü on yılım geçti belki internetden kaynaklanan bir sorun olmuştur her zamanki gibi :) ama ne olursa olsun bir daha bu sitede paylaşımlarda bulunmıycam...
NUTMAYIN BU ÜLKE HEPİMİZİN:::

ve taraflı tarafsız bu paylaşacağım yine taraflı olduğunu düşündüğünüz birileri tarafından yapılan bu videoyu tarafsız olarak izlemeye çalışın hatta zaten ön yargılı iseniz seyrederken sesinide kapatın belki extra etki altında kalmamış olursunuz...
http://www.youtube.com/watch?v=D0zHnTC6n-Q

Kullanıcı avatarı
Parshan
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Parshan » Haziran 27th 2013, 13:26

Cuneyt hocam ben bırcok sonunda senle aynı fıkırdeyım.
Bırcok konuda bana gore gercekcı yaklasıyorsun.kendı gorusun bu sekılde.kımseye de bı hakaretın yok.
Edıp abının de sana bı kastı yoksa neden paylasımlarını bılgılerını en onemlısı de guzel karakterını bızden esırgıyeceksın?
Neden paylasım yapmıyacaksın?

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Haziran 27th 2013, 14:29

Kimin ne düşündüğü önemli değil, hatta bence ne kadar çok değişik fikir olursa o kadar iyi. Kimse bütün gerçeklere vakıf değil. Tartışalım ki biraz kafamız çalışsın.. Hep kendimiz gibi düşünenlerle beraber olursak hayatta 1 arpa boyu yol gidemeyiz.

Haklı-haksız olmak da dert değil. Biz yanılsak ne olur ki zaten? Hiçbirimizin ülkeyi değiştirecek kudreti yok, aramızda konuşuyoruz. Ya da diyelim ki tartıştık ve ben yanıldığımı anladım "haklısın ben yanılmışım" desem rezil mi olacağım?

Şahsen benim sinirimi bozabilen tek şey insanların ne düşündüğü değil, nasıl düşündüğü. Fanatiklik, körü körüne taraftarlık çok kötü. Bu olaylar başladığından bu yana iki taraftan da mide bulandırıcı-rezil yalanlar iftiralar söyleniyor. odatv-sözcü bir taraftan, sabah-beyaztv öbür taraftan. banu avar-yiğit bulut.. Sadece nefret ve nifak..

Herkesin 2 taraftan birine daha sempatiyle bakması normal. Ama lütfen dürüst olalım. Karşı tarafı da dinleyelim.

Göstericilere yakınlık duyan aklı başında hiç kimse polise taşlar-molotof-sapan vs ile saldırmanın, otobüsleri-arabaları ateşe vermenin doğru olduğunu söylemiyor. Aklı başında hiç kimse asker gelsin seçilmiş hükümeti devirsin demiyor. Aklı başında hiç kimse bu hükümetin yaptığı büyük hizmetleri inkar etmiyor. Peki bunlar ne istiyor? Bunu anlamaya çalışalım..

Hükümete yakınlık duyanlar polisin orantısız güç kullanmasının ve Başbakanın tavrının olayları başlatıp büyüttüğünü inkar ediyorlarmı? Başbakan bu krizi mükemmel mi yönetti? Olayları yatıştırmaya mı çalıştı, yoksa doğru olmayan ve abartılı iddialarla insanları birbirine düşman etmeye mi uğraşıyor?

Herkes kapısının önünü süpürse sokaklar pırıl pırıl olacak.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Haziran 27th 2013, 14:40

Bir önyargı testi; bir zamandır etrafta dönen şu meşhur fotoğrafa bir bakalım;

Resim

Bu resmi görünce ne hissediyorsunuz? "Vay be helal kadına" mı diyorsunuz yoksa "yazıklar olsun!" mu diyorsunuz?

Resimde bir vatandaşın (yaşı ve cinsiyeti hiç önemli değil) önceden planlayarak yanına aldığı sapanla polise taş (bilye?) attığını görüyoruz. Anlık kızgınlıkla eline gelen taşı atmak (ki o da kanunsuz) değil. Bunu yapmak için evden çıkmış.

Bu kadın sizin taraftan da olsa kıyasıya eleştirebilmelisiniz. Eğer bunu sempatik görüyorsanız tebrikler; siz bir fanatiksiniz...

Ama iş o kadar basit değil.. Bu olaylarda hükümete yakınlık duyanlar da bir düşünsünler. Diyelim ki 28 Şubat dönemindeyiz ve başörtülü kızların okullara alınmamasını protesto eden çarşaflı bir kadın aynı pozu vermiş olsun. Ne düşünürdünüz? Onu da aynı şiddette eleştirirmiydiniz? Yoksa o fotoğraf da size mi sempatik görünürdü?

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Haziran 27th 2013, 15:12

Kemal abi,

Beni yanlış anlama ama dediğin gibi ilk önce kendi önümüzü temizlememiz lazım.Olaylar ilk başladığı zamanda face te yaptığın paylaşımlar son derece provakatörceydi ve son derece taraflıydı.Ne olduda görüş açısı ortalara doğru kaymaya başladı?

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Haziran 27th 2013, 15:19

Fotografta en çok dikkatimi çeken ''Fight Cop'' yazısı oldu. Açıkçası neden ingilizce yazdıklarını merak ettim.

“Diğer Sporlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir