Salondan eve geçiş, program ihtiyacı

Vucutcu.coM Yönetiminin sizler icin hazırladığı Vücut Geliştirme Antrenman Programları

Moderatör: murat tahan

t_kemal
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen t_kemal » Eylül 6th 2014, 12:41

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. İki yıldır zaten bu sporu hacim kazanmak için yapıyorum. Kilo vermek önceliğim değil.

Şunu öğrenmek istiyorum. Amacım kas kütlesi artışı olsa bile önce kilo vermeye yönelik fitness yapmam gerekli midir? Yağlı vücut ile kas gelişimi hedeflenemez mi?

Eğer fitness yapmam zaruri değilse programım hakkında değerlendirme yapabilir misiniz?

@Serdar_esp Tavsiyeniz doğrultusunda karbo alımındaki kısıntıyı iptal ediyorum. Setleri de 3x12 şeklinde yeniden düzenliyorum. Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Eylül 8th 2014, 11:49

Konu aslında nasıl görünmekle ilgili,

Parçalı, ayrı ayrı gelişmiş, hacimli gözüken , define dediğimiz kaslar mı ?

Strongest man yarışmalarındaki gibi yağlı vücut, parçalı olmayan büyük kaslar mı ?

Siz sanırım ikinci seçime daha yakınsınız.

Bu sebeple beslenmenizde herhangi bir kesintiye gitmenize veya uzun süreli kardio yapmanıza gerek yok... (kesintiye gerek yok derken sağlıklı olmayan, trans yağlar, şeker, boyalı meyva sularından vazgeçmenize gerek yok demiyorum.)

Kardio konusu ;

Ağırlık idmanından sonra biriken laktik asitin vücuttan atılmasının ve yerini temiz oksijenle doldurmanın gelişim açısından da faydası vardır.

Bunun için 20 dakikalık tempolu bisiklet yeterli olur.

Programda omuz, triceps ve biceps için 1'er hareket daha eklenebilir,

Başarılar

t_kemal
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen t_kemal » Eylül 8th 2014, 14:41

Evet Serdar hocam, dediğiniz gibi ikinci seçeneğe daha yakınım. Kardio ve ilave hareketler konusundaki uyarılarınızı dikkate alacağım. Yardımlarınız için teşekkürler :shock:

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Eylül 8th 2014, 16:22

Estağfurullah,

Öncelikle ben hoca değilim,bu konuda profesyonel bir geçmişim de yok.

Elimden geldiğince bir şeyler araştırıp, uygulamaya koydum, bazı sonuçları tecrübe ettim. Bunları paylaşıyorum.

Etik olarak yaptığım ne kadar doğrudur tartışılır.Bu sebeple sorumluluk hissediyorum.

Siz kendi vücudunuzu dinleyin, sürekli araştırın ve deneyin.Ben hareket ekleyin dedim ama bu benim için uygun olan bir şeydi, belki bu sizin için uygun olmayabilir.

Buna siz karar verin. Kendi programlarınızı kendiniz yazın.

Kolay gelsin başarılar.

“Vücut Geliştirme Antrenman Programlaması” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir