7 adet supplement kombinasyonum

Supplement kombinasyon diger urunler ve supplement sporcu besinleri bolumu

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
bozki
Üye
Üye

7 adet supplement kombinasyonum

Mesajgönderen bozki » Mayıs 2nd 2013, 22:36

1 x Universal amino acid 2700
1 x Optimum Glutamine 1000 - 240 Kapseln
1 x Optimum BCAA 1000 - 200 Kapseln
1 x Optimum Fish oil -
1 x Opti-Men - 180 Kapseln - Multivitamin
1 x Cell Tech Performance Series - kreatin
1 x Optimum PRO Complex - Potein tozu

evet bunlari kombine ettim.. 9 aydir araliksiz antreman yapiyorum suan supplement yüklemeye ihtiyac duyuyorum antreman programim degisti ve cok agirlasti..

benim sorum ise hangisini nasil hangi günlerde kullanmaliyim..
daha önce pek supplement kullanmadim protein ve amino acid den baska.

yatarken almam gereken veya gün icerisinde almam gerekenler nedir?

tesekkurler

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Mayıs 3rd 2013, 10:00

bu kadar takviyeyi almadan önce danışsan sadece whey ve yararsa creatine derdim. Tabi amacın neyaptığın nasıl beslendiğn de önemli

Kullanıcı avatarı
bozki
Üye
Üye

Mesajgönderen bozki » Mayıs 3rd 2013, 10:29

Bunlarin hepsini danisarak aldim. dedigim gibi 9 aydir araliksiz antreman yapiyorum supplement kullanmadan.

daha önce sadece whey ve amino kullaniyordum.

fakat programim surekli 8 haftada bir zaten degisiyordu simdi degisti tekrar dan ve cok zorlaniyorum programda besin takviyesi ihtiayci duyuyorum.

ne kadar düzenli beslensemde bir noktadan sonra yetmiyor

Kullanıcı avatarı
bozki
Üye
Üye

Mesajgönderen bozki » Mayıs 3rd 2013, 12:17

Protein Sabah kalktiginda - antremandan 45dk önce antreman sonrasi ve yatarken ( bunu sabah ve yatarken degisebilir )

amino acid ( antremandan 45dk önce 3 tablet antreman sonrasi 3 tablet ) tabletler aminonun icerdigi özelliklere ve yapilan antremana göre degisebilir.

Kreatin, Glutamine ve BCAA antreman sonrasi ( ve öncesi diye biliyorum ama ? ne kadar dogrudur tartisilir onun icin burada sizlere danismak istedim. )

Fish Oil ve Multivitamin ise gün icerisinde 2 defa alabilirmiyim? yoksa sadece kahvaltiyami endekslemeliyim?

en iyi verimi alabilmek icin danismak istedim sizlere

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Mayıs 5th 2013, 10:57

balık yağını akşam yatmadan içebilirsin multi günde 1 adet yeterli olur sabahtan diğerlerini protein ihtiyacına göre ayarla, kreatin saf ise antrenmandan sonra alınabilir...

Kullanıcı avatarı
bozki
Üye
Üye

Mesajgönderen bozki » Mayıs 5th 2013, 11:41

Tesekkurler TURST.

Peki Kreatin icin yükleme dönemi gereklimi? bir cok yer gereksiz oldugunu söylüyor bunun.

ve 1 ay sonra kreatin e ara verilmeli? yada bunu 2 haftayami düsürmeliyiz..

Glutamine ve BCAA antreman öncesi ve sonrasi olarak mi almaliyim? veya sadece antreman sonramisimi?

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Mayıs 5th 2013, 12:07

Kreatin ile ilgili srduğun soruların cevapları bu başlıkta yer alıyor:

http://www.vucutcu.com/forum3/viewtopic ... sc&start=0

Kullanıcı avatarı
bozki
Üye
Üye

Mesajgönderen bozki » Mayıs 5th 2013, 14:24

İlter Elmas yazdı:Kreatin ile ilgili srduğun soruların cevapları bu başlıkta yer alıyor:

Tesekkürler gercekten cok iyi bilgiler bunlar kreatini nasil kullanicagimi net olarak biliyorum suan.

yükleme devresini gecicegim kesinlikle..

Fakat diger supplementleri nasil kombine edecegimi kestiremiyorum daha..

suan icin bu sekil de ;

1 x Universal amino acid 2700 = antremandan 45 dk önce 3 ve antreman sonrasi 3 adet.
1 x Optimum Glutamine 1000 - 240 Kapseln ( hic emin degilim antreman öncesi veya sonrasi hangisi uygun olur veya önce sonra birlikte mi? )
1 x Optimum BCAA 1000 - 200 Kapseln ( ayni sekil de suan hic emin degilim.. )
1 x Optimum Fish oil - ( gece yatmadan önce.. )
1 x Opti-Men - 180 Kapseln - Multivitamin ( günde 1 tane kahvaltiyla beraber spor yapmadigim günler dahil )
1 x Cell Tech Performance Series - kreatin ( kreatin konusunda ne yaziliysa onu uygulayacagim antreman sonrasi üzüm suyu ile 5gram... antreman yapmadigim günlerde almalimiyim? bu kadar supplemnter icinde gereklimi sizce )
1 x Optimum PRO Complex - Potein tozu ( sabah kalktigim da veya aksam yatarken bu tercihen hangisi olmali? antremandan 45dk önce ve antremandan hemen sonra kreatin ile karistirmayi düsünebilirim.. )

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Mayıs 5th 2013, 14:36

bozki yazdı:
İlter Elmas yazdı:Kreatin ile ilgili srduğun soruların cevapları bu başlıkta yer alıyor:

Tesekkürler gercekten cok iyi bilgiler bunlar kreatini nasil kullanicagimi net olarak biliyorum suan.

suan icin bu sekil de ;

1 x Universal amino acid 2700 = antremandan 45 dk önce 3 ve antreman sonrasi 3 adet.
1 x Optimum Glutamine 1000 - 240 Kapseln ( hic emin degilim antreman öncesi veya sonrasi hangisi uygun olur veya önce sonra birlikte mi? )
1 x Opti-Men - 180 Kapseln - Multivitamin ( günde 1 tane kahvaltiyla beraber spor yapmadigim günler dahil )
1 x Cell Tech Performance Series - kreatin ( kreatin konusunda ne yaziliysa onu uygulayacagim antreman sonrasi üzüm suyu ile 5gram... antreman yapmadigim günlerde almalimiyim? bu kadar supplemnter icinde gereklimi sizce )
1 x Optimum PRO Complex - Potein tozu ( sabah kalktigim da veya aksam yatarken bu tercihen hangisi olmali? antremandan 45dk önce ve antremandan hemen sonra kreatin ile karistirmayi düsünebilirim.. )

Rica ederim. Ayrıca supplement zamanlaması için bu link yardımcı olacaktır:

http://www.vucutcu.com/cont.php?cat=7&t=1277

Kullanıcı avatarı
bozki
Üye
Üye

Mesajgönderen bozki » Mayıs 5th 2013, 20:39

İlter Elmas yazdı:
bozki yazdı:

suan icin bu sekil de ;

Rica ederim. Ayrıca supplement zamanlaması için bu link yardımcı olacaktır:

http://www.vucutcu.com/cont.php?cat=7&t=1277

harika simdi en iyi verimi alicagimi düsünüyorum bu makale ve yardimlarinizdan dolayi

“Supplement kombinasyon” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir