Supplement kürüm için öneri ve tavsiye

Supplement kombinasyon diger urunler ve supplement sporcu besinleri bolumu

Moderatör: murat tahan

emir.ksk
Yeni Üye
Yeni Üye

Supplement kürüm için öneri ve tavsiye

Mesajgönderen emir.ksk » Temmuz 20th 2013, 17:29

öncelikle hayırlı ramazanlar tüm okuyanlara.
1.5 yılı aşkın bir süredir bu sporu yapıyorum ve ramazan bitimi bir kür yapmaya karar verdim.
almayı düşündüklerim;
optimum whey (bitiminde muscletech performance)
optimum kreatin
optimum bcaa
aminomax8000 veya amino2700
multivitamin olarak opti-men

kullanımları:
ant öncesi 3 adet aminoasit ve 1 adet optimen
ant sonrası 4 adet amino, 1 adet optimen ve 5er gram bcaa-kreatin 1 ölçek whey karışımı elma suyu ile.

beslenmem ise şöyle
kahvaltım 50gr yulaf süt ile, min. 4 adet yumurta, 100gram lor, beyaz peynir, krem peynir, domates vs.

ilerleyen saatlerde minimum 200 gram tavuk, soya eti, k.hidrat olarak makarna, bulgur olacak.
son öğün olarakta sebze olacak bol lifli.
ara öğünler meyve, kuru yemiş tarzı.

kimine sorduğumda bcaa yerine glutamin al diyor.glutamin kullandım fakat yararını gördüğümü söyleyemem.sizin tavsiyeleriniz varmı ?
ilk günler sabah whey almayacağım kahvaltım güzel çünkü.o gün protein açığım kalırsa gece yatmadan alacağım whey.
ayrıca yatmadan önce bir miktar lor yiyeceğim.hem seviyorum.
ayrıca kreatinde falan yükleme yapmayacağım

ajkl89
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen ajkl89 » Temmuz 20th 2013, 23:27

maddi durumun iyise yap bu komboyu.bütçen zorlanıcaksa 2-3 ürün çıkar derim.amino-bcaa dan birini çıkarıp glutamin koyabilirsin.gece yatarken de glutamınle multivitamini alıp ghi tetiklemeye çalışabilirsin.yalnız suplementin kürü olmaz olsa olsa kombosu olur kür filan yanlış kullanım.

Kullanıcı avatarı
Mert Güner
VIP
VIP

Mesajgönderen Mert Güner » Temmuz 20th 2013, 23:41

Emir kimyasallara girmeden önce şu diyetindeki yumurta ve kırmızı et miktarını bir artırsan? Ayrıca whey varken amino kullanmak bana mantıklı gelmiyor. Beslenmen düzgün olduktan sonra whey sana sadece antrenman öncesinde ve antrenmandan hemen sonrası için lazım. Dikkate alırsan, sana -bence- gerekli olan kombinasyonu söyliyim: whey, glutamine, hacim almak için bir miktar kreatine ve belki zma. Gerisi beslenme, hırs ve fedakarlık.

emir.ksk
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen emir.ksk » Temmuz 24th 2013, 18:08

ajkl89 bütçe zorlanma durumu yok, her yerde kür yazıyor o yüzden kür demiştim teşekkür ederim :)

Mert Güner yazdı:Emir kimyasallara girmeden önce şu diyetindeki yumurta ve kırmızı et miktarını bir artırsan? Ayrıca whey varken amino kullanmak bana mantıklı gelmiyor. Beslenmen düzgün olduktan sonra whey sana sadece antrenman öncesinde ve antrenmandan hemen sonrası için lazım. Dikkate alırsan, sana -bence- gerekli olan kombinasyonu söyliyim: whey, glutamine, hacim almak için bir miktar kreatine ve belki zma. Gerisi beslenme, hırs ve fedakarlık.

Sayın Mert hocam, yumurta sayım genelde 6-7 arası geziyor.Yediğim minimum sayı 4 o yüzden öyle yazdım.Kırmızı et maalesef sıkıntı oluyor haftada en fazla 3 gün yiyebilirim.Fix olarak tavuk göğsü ve haftada 1-2 gün balık yiyorum.Aminoasit %50 indirimden almıştım, tavsiyeniz üzerine bir daha almayabilirim.BCAA yerine glutamin mi önerirsiniz ? Daha mı iyi olur ?
Antrenman hemen sonrası 5er gram glutamin ve kreatin, 1 ölçek whey ile antrenman öncesi ve sonrası 1 adet multivitamin kullanımı uygun mudur ? Günlük aldığım proteine göre belki 1 ölçek daha whey alabilirim.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
asilcenk
Üye
Üye

Mesajgönderen asilcenk » Temmuz 25th 2013, 07:51

Ben Optimum whey, bcaa,glutamine kullandım, yanındada Animal pak kullandım faydasını gördüm.

Saat 09'da animal pak
Saat 10'da 1 ölçek whey
Saat 16'da 1 ölçek whey (15:30 antrenman)
Antrenmandan sonra 1 ölçek whey, bcaa, glutamine ve creatine karıştırıp içtim.

Beslenme düzeni hepimizin bildiği şekilde zaten. Bana yaradı, eminim seninde işine yarar.

Kullanıcı avatarı
Mert Güner
VIP
VIP

Mesajgönderen Mert Güner » Temmuz 25th 2013, 09:37

Emir kardeşim şu multivitamin olayına ben hiç ısınamadım, pek bir faydası olduğunu şahsen düşünmüyorum. Supplement konusunda kafan biraz karışmış gibi ki bu da normal. Benim sana tavsiye ettiğim supplementler en baz olanlar, gerisi bana biraz fantazi gibi geliyor. Ancak kırmızı eti artırman şart, olay sadece protein miktarı değil. Kırmızı ette, balık ve tavukta olmayan pek çok besleyici faktör var ve bunların her biri de ayrı ayrı önemli.

emir.ksk
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen emir.ksk » Temmuz 25th 2013, 14:01

Mert Güner yazdı:Emir kardeşim şu multivitamin olayına ben hiç ısınamadım, pek bir faydası olduğunu şahsen düşünmüyorum. Supplement konusunda kafan biraz karışmış gibi ki bu da normal. Benim sana tavsiye ettiğim supplementler en baz olanlar, gerisi bana biraz fantazi gibi geliyor. Ancak kırmızı eti artırman şart, olay sadece protein miktarı değil. Kırmızı ette, balık ve tavukta olmayan pek çok besleyici faktör var ve bunların her biri de ayrı ayrı önemli.

Kırmızı et önerinizi kesinlikle dikkate alacağım.
Glutamin ve bcaa arasında kararsız kaldım çünkü hocam glutamin yerine bcaa kullan diyor.başka salondaki tanıdık hocamda glutamin kullan diyor.Sizde glutamin al diyorsunuz baya kararsız kaldım ikisi arasında :)

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Temmuz 25th 2013, 15:14

Glutamin al.

emir.ksk
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen emir.ksk » Temmuz 25th 2013, 23:20

Muhammet SONMEZ yazdı:Glutamin al.

Marka öneriniz varmıdır ?

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Temmuz 26th 2013, 07:09

Bilindik markaların herhangi birini alabilirsin.Ama son zamanlarda bu ürünü çok methediyorlar; Musclepharm Glutamine Powder, deneyebilirsin.

“Supplement kombinasyon” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir