Türkiye Şampiyonası 27-29 Eylül 2013 (Kocaeli)

Vücut geliştirmeye hakkında merak edilenler,seminerler.kurslar,yarismalar site ve sporla ilgili genel tartışmalar, duyurular, fikirleriniz, eleştirileriniz vs.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Eylül 12th 2013, 08:19

Kim yarışacak cok merak ediyorum, testler pozitif cikarsa men cezasinin yani sira bir de 10 bin tl para cezasi nedir ya, ,hic kimse yarismaz bu şekilde. .
Hem binlerce tl harca birde 10 bin tl para riskiyle podyuma çık resmen rezalet

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Eylül 13th 2013, 08:31

çok saçma olmuş gerçekten, 10 bin tL özellikle mantıksız.

tugrulcagri
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen tugrulcagri » Eylül 18th 2013, 13:46

Yorumların bir kısmını okudum. Arkadaşların bazıları doping konusundaki denetimlerin sıklaşmasına ve para cezasına takılmış. Kendilerince haklı oldukları taraflar olabilir. Ancak benim gibi sporu 10 seneden beri yapan ve hayatında hiç doping kullanmadan yarışmaya katılacak olan sporcuların haklarını kim koruyacak. Benim bu iş için harcadığım para-emek doping kullanan bir sporcuya göre çok daha fazla. Dilerim; 27 Eylül'de yapılacak olan yarışmada doping denetimlerinin hakkaten söylendiği kadar sıkı yapılması. Sporun sağlık için yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Kısa yoldan birşeylere ulaşmaya çalışmak bu sporda doping kullanımının altında yatan gerçektir.

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Eylül 18th 2013, 13:51

27 eylulde doping denetimi yapmalari icin oncelikle yarisacak adam bulmalari gerekecek bulurlarsa da herkese bol şans

Kullanıcı avatarı
I Will Be Back
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen I Will Be Back » Eylül 18th 2013, 14:35

tugrulcagri yazdı:Yorumların bir kısmını okudum. Arkadaşların bazıları doping konusundaki denetimlerin sıklaşmasına ve para cezasına takılmış. Kendilerince haklı oldukları taraflar olabilir. Ancak benim gibi sporu 10 seneden beri yapan ve hayatında hiç doping kullanmadan yarışmaya katılacak olan sporcuların haklarını kim koruyacak. Benim bu iş için harcadığım para-emek doping kullanan bir sporcuya göre çok daha fazla. Dilerim; 27 Eylül'de yapılacak olan yarışmada doping denetimlerinin hakkaten söylendiği kadar sıkı yapılması. Sporun sağlık için yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Kısa yoldan birşeylere ulaşmaya çalışmak bu sporda doping kullanımının altında yatan gerçektir.

Size Türkiye çapında başarılar avrupada iyi sonunculuklar podyum yüzü görürseniz büyük bir şansınız varmış derim.
Bu spor tabi ki kimyasallar olmadan yapılabilir ama profesyonel manada kullanılmasına kimse bir şey diyemez.
Avrupada Amerikada profesyoneller su gibi bu maddeleri içerken bakalım siz naturaller Ülkeye neler getireceksiniz başarılarınızla ne kadar gururlanacağız!!!

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Eylül 18th 2013, 19:41

tugrulcagri yazdı:Yorumların bir kısmını okudum. Arkadaşların bazıları doping konusundaki denetimlerin sıklaşmasına ve para cezasına takılmış. Kendilerince haklı oldukları taraflar olabilir. Ancak benim gibi sporu 10 seneden beri yapan ve hayatında hiç doping kullanmadan yarışmaya katılacak olan sporcuların haklarını kim koruyacak. Benim bu iş için harcadığım para-emek doping kullanan bir sporcuya göre çok daha fazla. Dilerim; 27 Eylül'de yapılacak olan yarışmada doping denetimlerinin hakkaten söylendiği kadar sıkı yapılması. Sporun sağlık için yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Kısa yoldan birşeylere ulaşmaya çalışmak bu sporda doping kullanımının altında yatan gerçektir.

En iyi adam sensin abi...

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Eylül 19th 2013, 07:17

Şahsım adına 10 senelik naturel ve yarışmaya girecek vücudu görmek isterim.

Kullanıcı avatarı
Göksel Demircan
VIP
VIP

Mesajgönderen Göksel Demircan » Eylül 19th 2013, 08:33

Benim bu iş için harcadığım para-emek doping kullanan bir sporcuya göre çok daha fazla.

Yani su lafi söyledin ya 10 yildir bu sporu bosa yapmissin gercekten.

tugrulcagri
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen tugrulcagri » Eylül 19th 2013, 13:01

Naturel sporcular ulkemizde desteklenmedigi gibi ne yazikki dunyada da desteklenmiyor. Ancak dunyadaki bu uygulamanin yaygin olmasi dogru oldugu amlamina gelmez. Spor saglik icin yapilir. İsin icine para kazanma hirsi ile endustrinin bir takim dayatmalarini sokarsaniz yaptiginizin adi spor olmaz girdiginiz musabakanin adi da spor musabakasi olmaz. Doping alip podyuma cikan arkadaslar bu bakimdan sporcu olduklarini soyleyip saygi ve destek beklemesinler.
Sistem boyle yapacak bisey yok demek de teslimiyetin ta kendisi. Sen magazinlerde gordugun 2 buzdolabi buyuklugundeki adamlara prim vermezsen sistem de kendini buna gore degistirmek zorunda kalir. Nitekim son 5 senenin bu dergi ve yayinlar bazinda trajlarina bakarsaniz vucut gelistirmeden ziyade trendin fitness a dogru kaydigini gorursunuz.
Merak eden arkadaslar icin yakin zamanda fotograf da paylasacagim.

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Eylül 19th 2013, 15:34

tugrulcagri yazdı:Naturel sporcular ulkemizde desteklenmedigi gibi ne yazikki dunyada da desteklenmiyor. Ancak dunyadaki bu uygulamanin yaygin olmasi dogru oldugu amlamina gelmez. Spor saglik icin yapilir. İsin icine para kazanma hirsi ile endustrinin bir takim dayatmalarini sokarsaniz yaptiginizin adi spor olmaz girdiginiz musabakanin adi da spor musabakasi olmaz. Doping alip podyuma cikan arkadaslar bu bakimdan sporcu olduklarini soyleyip saygi ve destek beklemesinler.
Sistem boyle yapacak bisey yok demek de teslimiyetin ta kendisi. Sen magazinlerde gordugun 2 buzdolabi buyuklugundeki adamlara prim vermezsen sistem de kendini buna gore degistirmek zorunda kalir. Nitekim son 5 senenin bu dergi ve yayinlar bazinda trajlarina bakarsaniz vucut gelistirmeden ziyade trendin fitness a dogru kaydigini gorursunuz.
Merak eden arkadaslar icin yakin zamanda fotograf da paylasacagim.

şimdi herkes kendine göre haklı tugrul abi ama senin yaptığın şey benim gözümde kalıpları yıkmak ki bunu herkes yapamaz... :shock: :shock: :shock: fotoları bekliyorum bu arada abi bana da iyi motivasyon olur.

“Genel, Duyuru & Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir