tribulus terrestris

Moderatör: murat tahan

GODZİLLA
forumdostu
forumdostu

tribulus terrestris

Mesajgönderen GODZİLLA » Aralık 17th 2005, 17:21

ultimate nutrition a ait bulgarıan tribulus almayı düşünüyorum.750mg,90 kapsül.günün fırsatında 64 ytl.daha önce bu ürünü kullanan varmı? testoyu doğal yükseltmesi steroid gibi yan etkisinin olmaması cazip geldi.ama genede kullananların tavsiyelerine ihtiyacım var.nede olsa ürün hakkında yazılanlar reklam sonuçta.

gollom
Üye
Üye

Mesajgönderen gollom » Aralık 17th 2005, 18:52

Tribulus Terrestris, DHEA ve Androstenedione gibi bir testesteron arttırıcı olarak bilinmektedir, fakat aynı şey değildir. DHEA ve Androstenedione testesteron üretimi için ham madde sağlarken, Tribulus Terrestris (LH) hormonu seviyesini yükseltmek yoluyla testesteron düzeyini artırmaktadır.

Gönüllü denekler üzeninde yapılan bir araştırmada, iktidarsızlık sorunu olan (bu sorun çoğunlukla düşük testesteron seviyesine bağlı olarak gerçekleşir) 200 erkeğe Tribulus Terrestris verilmiştir. Deney sonucunda iktidarsızlık sorunu olan hastaların büyük bir oranında LH ve testesteron seviyelerinin yükseldiği ve sperm üretimi ve hareketliliğinin arttığı görülmüştür. Demir perde ülkelerinde yıllarca doğal steroid olarak kullanılmıştır.

Steroid kullanan bir çok vücut geliştiricinin doğal LH ve testesteron üretimleri bozulmaktadır. Tribulus Terrestris, steroid kullanarak vücut dengesini bozmuş olan bu sporcuların doğal dengelerini yeniden kazanmalarına yardımcı olabilir.

Tribulus Terrestris'in testesteron seviyesini yükseltme ile birlikte yapılan spora göre, kas fonksiyonlarının arttığı, güç, dayanıklılık, kuvvet ve kütle artışına yol açtığı gözlemlenmiştir.

Güvenli midir?

Araştırmalarda herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Yalnız hamilelerde, prostat rahatsızlığı olanlarda ve başka rahatsızlığı olan hastalarda kullanılması tavsiye edilmemektedir. 6 haftalık kullanımdan sonra 6 haftalık bir ara verilmesi ve kullanımın bu şekilde devam ettirilmesi tavsiye edilmektedir.

GODZİLLA
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen GODZİLLA » Aralık 19th 2005, 09:35

bunları daha önce okumuştum.kullanan arkadaşlar varmı? tribulusun etkisini kullananlardan öğrenmek istiyorum.

CüneytTURNA
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen CüneytTURNA » Aralık 20th 2005, 18:28

Tribulus cok uzun sureden beri donem donem kullaniyorum.Cesitli markalarda denedim..
Oncelikle Tribulus un aciklamasi yapilmis zaten,gercekten cok yararli.hem steroid kullananlar icin hemde naturel olan yada olmak isteyenler icin gercekten iyi bir madde.Fakat kombine kullanimlari daha yararli.mesela diger bazi testoteron arttirmayi saglayan maddeler ile yada creatin glutamin ile ornek..

ultimate tribulus a gelince:ben ve etrafimdaki insanlar bu markanin tribulus un dan pek iyi sonuclar alamadik.Benim en cok begendigim tribuluslar: Sopharma,Kaizen ve Twinlab oldu..bunu dikkate almani tavsiye ederim..

GODZİLLA
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen GODZİLLA » Aralık 26th 2005, 16:56

sağol cüneyt turna açıklamaların çok yardımcı oldu.

Kullanıcı avatarı
GiS
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen GiS » Şubat 20th 2012, 03:03

forumu uzun süredir takip ediyorum yorum yazmayı bir borç hissettim şöyleki bu kadar paralar dökmenize gerek yok. bir aktara gidip demir dikeni veya çoban çökerten bitkisi varmı diye sorarsanız oda size 1 tl ye bu bitkinin yapraklarından verecektir sizde çay gibi demleyip afiyetle içeceksiniz. paranızda cebinizde kalacak böylece :) banada teşekkür edeceksiniz :)

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Şubat 20th 2012, 10:36

çoban çökerten bizi de çökertmesin sonra.... :)

Kullanıcı avatarı
Adem Palta
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen Adem Palta » Şubat 20th 2012, 12:57

TRUST yazdı:çoban çökerten bizi de çökertmesin sonra.... :)

:) :) :)

Kullanıcı avatarı
GiS
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen GiS » Şubat 20th 2012, 20:12

tribulus bitkisinin bizdeki halk arasındaki ismidir çoban çökerten veya demir dikeni. sizi o fiyatlar çökertmiyosa bişi olmas :)

magicarzouz
VIP
VIP

Mesajgönderen magicarzouz » Şubat 20th 2012, 20:25

ne gerek var boyle suni seylere...

“Hormon Tetikliyiciler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir