oncapraz bag ameliyati sonrasi antreman onerileri

Bu forum spora yeni başlayanlar yada başlama arzusunda olanlar için açılmıştır. Aklınıza takılan tüm soruları sorun. Tabii soru sormadan önce sitedeki yazıları ve daha önce sorulmuş soruları ve cevapları okuyunuz!

Moderatör: murat tahan

karo7li
Yeni Üye
Yeni Üye

oncapraz bag ameliyati sonrasi antreman onerileri

Mesajgönderen karo7li » Temmuz 14th 2014, 19:11

oncelikle selamlar, bugun yeni uye oldum. 1.5 yildir pek de duzenli olmamak kaydiyla bu sporla ilgileniyorum salonda. 1 yil once halisahada ancapraz baglarimi tamamen koparmistim. 1 yil boyunca bacak kaslarini guclendirerek gunluk rutinime devam edebildim. yalniz 2 ay once tekrar basketbol, futbol, tenis oynamak icin ameliyat oldum. ameliyatin uzerine sadece 10 gun fizyoterapi aldim. sonrasinda da egzersizleri cok duzenli yapmadim acikcasi. ameliyat sonrasi 40 gun sonra dizligi falan cikararak aksak da olsa yurumeye basladim ve spor hekiminin tavsiyesiyle salona tekrar gittim. kendisi squad leg press gibi hareketleri onerdi. sizin onerebileceginiz bir sey var mi? ayrica yavas yavas diger kas gruplarini calismaya ya da kardiyoya baslayabilir miyim? yine doktor tavsiyesiyle bisiklet surebiliyorum bu arada.

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Temmuz 14th 2014, 19:28

Carpraz baglardan bende sorun yasadim koptu fakat ameliyat olmadim..

Leg exention, leg press, leg curl , leg deadlift, squat gibi hareketlerle baglarin etrafindaki kas liflerini guclendirirsen cok daha saglam olur..

Rutin antreman ve bol proteinli ogunlerle bacağını guclendirebilirsin

Diger kas gruplarini da calsmanda hicbir sakinca yok..

Kolay gelsin bol şans

karo7li
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen karo7li » Temmuz 14th 2014, 19:35

tesekkurler. 1.5 ay yatinca koltuk degnekleri, dizlik flan derken sag bacagi hic kullanmadim. ve ozellikle arka kaslar inanilmaz eridi. ozellikle arka kaslari guclendirmek istiyorum yuruyusum de bile hala problem var o bolge gucsuz oldugu icin.

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Temmuz 14th 2014, 22:54

Gecmis olsun leg curl ve leg deadlifti antramanlarinda kullanabilirsin , bolca protein almayi da unutma.

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Temmuz 15th 2014, 20:05

Kardiyoyu asla önermem, Servet abimizin dediği gibi ağırlık egzersizleri yapabilirsin ama kardiyo seni tekrar en başa götürür...

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Temmuz 18th 2014, 07:23

En azından ilk başlarda tekrarları yavaş ve kontrollü yap. 2-3sn aşağı, 1-2sn yukarı temposu mesela. Ani hareketler tendonlara ve diğer eklem dokularına çok yük bindiriyor. Yavaş tekrarlar hem kasları güçlendirip geliştirir hem de riski düşük.

Bir de yapacağın hareketleri doğru formda yap. Bunun için de ilk başlarda hafif kilolarla çok tekrar yaparak iyice öğren, sonra az az (ama her antrenmanda)
ağırlık arttırmaya başla.

Geçmiş olsun.

“Vücut Geliştirme Yeni Başlayanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir