Kilo Vermeye Yeni Başladım Sorularım Var!

Bu forum spora yeni başlayanlar yada başlama arzusunda olanlar için açılmıştır. Aklınıza takılan tüm soruları sorun. Tabii soru sormadan önce sitedeki yazıları ve daha önce sorulmuş soruları ve cevapları okuyunuz!

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
CryuS
Yeni Üye
Yeni Üye

Kilo Vermeye Yeni Başladım Sorularım Var!

Mesajgönderen CryuS » Aralık 6th 2014, 18:54

Öncelikle merhaba,

Kilo vermeye yeni başladım ve birkaç sorum olacak. Öncelikle kendimi biraz betimleyeyim. 188 cm boyunda 110 kiloyum. Üniversite de okuyorum. Pansiyonda kalıyorum.
Sorularımı maddeler halinde sunuyorum.

1.) Spor salonuna yazıldım. Ancak kollarım ve belim çok ağrıyor. Kaldıramıyorum neredeyse.
2.) Ekmek yemeği kestim. Saat 8 - 9 arası kahvaltı, okul olursa 12 - 13 gibi öğle yemeği, 17 - 18 gibi de akşam yemeyi yiyorum. Ancak o saatlerde yediğim için geceye doğru çok acıkıyorum. Bu yüzden kepek ekmeği, domates, kıvırcık, light ton balığı alıp sandviç yapıyorum. Sabahları da eğer okulum yoksa ( 3 gün okulum var, 4 gün boşum) kahvaltı yapıp 12 gibi yulaf ve yarım yağlı sütü karıştırıp yiyorum. Sizce yaptıklarım doğru mu?
3.) Bu arada yemekleri ayırt etmiyorum sadece ekmek yemiyorum. Makarnadır, pilavdır yiyorum. Yemeye devam edeyim mi yoksa keseyim mi?
4.) Bazen tatlı krizi tutuyor. Ben de bu hafif bisküvilerden aldım. Çayla birlikte içiyorum( çaya 1 küp şeker atıyorum yoksa zehir gibi oluyor. Normalde 3 - 4 tane atardım). Yaptıklarım doğru mu?
5.) Spor salonunda ki hocaya ben kayıt olurken CLA ve Karnitin kullanayım mı dedim? O da al 6 ayda yapacağın işi 2 ayda yaparsın dedi? Böyle birşey mümkün mü yoksa pazarlama tekniği mi?

Resimlerini attıklarım kullandığım ürünler. Yardımcı olan herkese teşekkürler. İyi günler!

[align=center]Resim
Resim[/align]

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Aralık 7th 2014, 01:35

Buaralar ben de iyi degilim.Bir gariplik var. Ruya mi goruyorum acaba gercek sanip ? Hayirolsun insallah. Yemedigimi sanip yiyor muyum, dedim sanip aslinda dememismiyim ??

Kullanıcı avatarı
CryuS
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen CryuS » Aralık 7th 2014, 10:08

Serdar_esp yazdı:Buaralar ben de iyi degilim.Bir gariplik var. Ruya mi goruyorum acaba gercek sanip ? Hayirolsun insallah. Yemedigimi sanip yiyor muyum, dedim sanip aslinda dememismiyim ??

:-o

paul walker
Üye
Üye

Mesajgönderen paul walker » Aralık 7th 2014, 20:55

1,) ilk 3 ay gereginden fazla agir girmemeni oneririm hareketlerin formuna nizamiyetine negatif tekrarlarin onemine , nefes kontrolune , agirlik oncesi isinmaya dikkat etmeni tavsiye ederim.omuz ve bel sakatliklarin geri donusu olmaz bu yuzden ustte yazdiklarima onem ver
2,) beslenmen genel hatlariyla dogru fakat eger amacin yag yakimiysa gece 10 dan sonra yemek yememelisin gece yatmadan lor , peynir ve sut onerebilirim , yulaf ve sut karisimina ek olarak 1 adet muz , ceviz ve fistik ezmesini mixerleyebilirsin
3,) 110 kiloysan toplam calorine dikkat etmen lazim
4,) yaglanmayan bir vucut tipine sahip olmama ragmen ben bile son 2 aydir basit sekeri hayatimdan cikardim inan bana bu sporda basit sekerin yeri yok haftada 1 gun cheat meal yapilabilir fakat tatli krizlerine alternatif besinler bulman lazim ilk haftalar zorluk cekersin ama sonra inan baklava koysalar onune yiyesin gelmez
5 ,) supp konusunda yag yakicilari asla onermem ilk 6 ay dogal beslenmelisin ardindan whey - amino - creatine - nox artik vucudun neye ihtiyac duyarsa sen karar verirsin

“Vücut Geliştirme Yeni Başlayanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir