spor sonrasi yorgunluk ve ders calisma.

Bu forum spora yeni başlayanlar yada başlama arzusunda olanlar için açılmıştır. Aklınıza takılan tüm soruları sorun. Tabii soru sormadan önce sitedeki yazıları ve daha önce sorulmuş soruları ve cevapları okuyunuz!

Moderatör: murat tahan

lam77
Yeni Üye
Yeni Üye

spor sonrasi yorgunluk ve ders calisma.

Mesajgönderen lam77 » Aralık 25th 2014, 18:00

Kardeslerim, abilerim, ustalarim. Dandik bir telefon ve surekli kopan bir telefon neti yuzunden arama yapamiyorum ozur dilerim bu konuda. simdi yasim 21 kilom 71 boyum 184 ders calismam gerektiginden dolayi sporu biraksam mi diye dusunceye girdim. ama ssenelerdir vucut yapimdan memnun degilim acikcasi zayifim ama gobegim var ne giyersem belli oluyor kollarim cok ince. terzilerin kullandiklari meyre ile olctum kolumu sıkmadan 26 geldi. simdi gece aabaha karsi yatiyorum. arkadasim okuluna gideceginden dolayi son zamanlarindan dolayi pek yalniz birakmam istemiyprum ama bu uyku duzeni olarakta yansiyor. simdi ben uykumu duzene soksam aksama kendimi yorgun hisseder miyim ? cunku uyku cok onemli diyorlar ve bundan dolayi oldugunu soyluyorlar.
Evde barfiks sinav mekik ve caki ile birseyler yapilabilir mi? Ve devam edersem kendimi aksam nasil yorgun hissetmem

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Aralık 25th 2014, 19:08

Düzgün gıdalarla beslenip hayatını ve uykunu biraz düzene sokarsan yaptığın spor zihnini bile açar :)

Bunu günde 6 saat ders çalışan ve haftada 4 gün 2 saat ağır antrenman yapan biri olarak söylüyorum. İyi forumlar...

lam77
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen lam77 » Aralık 25th 2014, 19:17

MettÇK yazdı:Düzgün gıdalarla beslenip hayatını ve uykunu biraz düzene sokarsan yaptığın spor zihnini bile açar :)

Bunu günde 6 saat ders çalışan ve haftada 4 gün 2 saat ağır antrenman yapan biri olarak söylüyorum. İyi forumlar...

yorumun icin tesekkur ederim :-) sabah 3 yumurta 1 salatalik peynir ve 1 corba kasigi bal yiyorum. aksamda ne bulursam o .s

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Aralık 25th 2014, 19:29

Öyle olmaz :)

Müsait olunca sana yazarım şimdi kritik bir konu üzerine yazıyorum :)

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Aralık 25th 2014, 22:15

-Düzensiz bir hayatının olması düzensiz yaşayacaksın demek değil.

-Her gün belli bir saatte uyu örn sabah 7ye kadar oturuyorsan öğlen 2ye kadar uyuyabilirsin.

-Beslenme düzeni oluştur.

-Günlük alacağın karbonhidrat, protein ve yağı 6 öğüne böl ve saati geldiğinde ye.

-İdmanını da buna göre ayarla.

lam77
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen lam77 » Aralık 29th 2014, 00:03

Yol gosterdigin icin tesekkurler umarim her seyi rayina sokabilirim:-)

“Vücut Geliştirme Yeni Başlayanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir