Mentzer Kardeşler - Antrenman

Profesyonel bodybuilder ların , yarışma ve antremanlarından çesitli videolar,Belgesel videolar vb .İndirmeden seyredebileceniz bir cok video...

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Aralık 11th 2012, 19:14

öncelikle benim için eski vücutcuların kıyaslaması ile şimdikilerin kıyaslaması aynı ayırt edilebiliyor...
tabiki eski vücutculara hayranlığım daha fazla...
şimdi konumuza gelelim kıyaslamalar neye göre sonuçlar neye göre yapılıyor...
1-öncelikle simetri proposizyon...
2-vücudun definisyon durumu...
3-poz ve poz uyumluluğu...
4-renk...
5-8 zorunlu pozlarda en öne çıkan vücutlar...
birde bun lara etken durumlar var...mesela bir vücutcunun sempatik veya antisempatık olması puanlamaya olumlu olumsuz yansıyabilir...
vücut geliştirme tamamıyla görsellik olduğunda emin olun tip bile bazen işe yarayabilir...
birçok örnek verebilirim ama ilk aklıma gelen 80 lerde yarışan eduarda kavak vardı inanılmaz bir vücudu varken tipi orman kaçkını olduğundan hiç iş yapamadı resmini bulursam eklerim...
şöyylede birşey var vücumuz diğerlerine göre bir gömlek ileride yada geridedir ama vücumuzu satabilecek pozları iyi veya kötü vermemiz derecemizi etkiler...
diğer bir olay ise sponsorluk ve ülke puanı kulis bunlar podyumun dışındaki olaylardır ama birçok madalya bu podyum dışı olaylar ile kazanışmış ve kaybedilmiştir...

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Aralık 11th 2012, 19:20

eduardo kavak...
Resim

Kullanıcı avatarı
vct_glstrm27
VIP
VIP

Mesajgönderen vct_glstrm27 » Aralık 11th 2012, 19:38

cuneytust yazdı:eduardo kavak...
Resim

Yani Jay Cutler ne kadar şirin babaysa bu o kadar gargamel kazanamaması gayet normal. :)

Sempati galiba çok etkili dün de bir yorumda yazmıştım Levrone'nin en azından bir defa mr. olimpia olması gerektiğini düşünen bir arkadaş vardı. Ancak bir yerden edindiğim bilgiye göre Levron kişilik ve karakter olarak en itici vgciymiş mr. olimpiaya katılanlar arasında öyle olmasa belki bir defa da olsa mr. olimpia olurdu.

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Aralık 11th 2012, 19:40

levrone kötü örnek sempatiden çok eksik yerleri çok fazla levrone a mr.o madalyası verilmesi bu spora ihanet olur...omuz ve kol harici öne çıkan bir yeri yok sıfır kanat göğüs sorunlu bacak geride...

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Aralık 11th 2012, 21:00

Cüneyt hocam sağolun çok bilgilendim bu konuda..

Eduardı kavak meseles ilginçmiş :)

HeavyDuty
VIP
VIP

Mesajgönderen HeavyDuty » Aralık 11th 2012, 23:46

Olmuşla ölmüşe çare yok arkadaşlar.. Mentzerin vücut geliştirmeyle ilgili bıraktığı şeyler yarışmalarda aldığı ödüllerden çok daha önemli..

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Aralık 12th 2012, 00:24

heavy duty işte o konu çok önemli gerçekten, adamın adı ve felsefesi günümüzde bile kullanılıyor...

Örneğin milleti spor salonlarından yaşamaktan kurtaran yöntemleri aslında cüneyt hocamızın kasa kan pompalada ne kadar çabuk olursa olsun sözünün bile belkide kaynağıdır..ha birebir uymaz ben onu kastetmedim onun sistemine zaten karşıyım dersin ancak yıllar içersinde aslında yuvarlana yuvarlana günümüze bu şekilde başkalaşarak gelmiştir olamaz mı ?

Günümüzde gitgide kısa ama yoğun antrenman tekniklerine bariz bir kayış var...crossfit, tabata, intervall, bodybuilding, dövüş sporlarında bile etkisi gözlemleniyor....Yani zaman kısalıyor bu bir gerçek en azından normal için dahada kısalır mutlaka..

yani şiddet teknikleri bir çok şeye ilham kaynağı olmuşsada kişiler oradan kaynak aldığının farkına bile varmaz esinlenme olmuştur mutlaka..

Arnold ise vücut geliştirmeyi kitlelere sevdiren biri diye düşünüyorum ünü sayesinde...

Tabi diğer vücutçularında geliştirdiği sistem ve çalışmalar vardır mutlaka ancak ben çok araiştırmadım body konularını o yüzden bu adam gözüme çarptı sadece..

HeavyDuty
VIP
VIP

Mesajgönderen HeavyDuty » Aralık 12th 2012, 01:22

Dorian'ın calfları geçmiş. Resim ekliyim bende bi tane görsel olsun..

Resim

1 set ısınma
2 ana set ve calflar.. :)

HeavyDuty
VIP
VIP

Mesajgönderen HeavyDuty » Aralık 12th 2012, 01:23

Edit :
Resim

Kullanıcı avatarı
Asil Çeçen
VIP