Mentzer Kardeşler - Antrenman

Profesyonel bodybuilder ların , yarışma ve antremanlarından çesitli videolar,Belgesel videolar vb .İndirmeden seyredebileceniz bir cok video...

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Aralık 10th 2012, 23:35

dorıanın bacak sırt kalf ayrı bi cumhuriyet.ve acayip formda adam.cok kuru.cok severim tarzını

Kullanıcı avatarı
1996oktay1907
VIP
VIP

Mesajgönderen 1996oktay1907 » Aralık 10th 2012, 23:52

Belki doriona geçilmiş olabilir ama flex modern VG bin gördüğü en simetrik vucutculardandir ( bence en simetrigi ) bundan dolayi çok seviyorum ve onun bir kez mr olimpia olmasini isterdim konuyu fazla dagittik herhalde esas konu mentzer kardeslerdi video için teşekkürler .

Kullanıcı avatarı
vct_glstrm27
VIP
VIP

Mesajgönderen vct_glstrm27 » Aralık 10th 2012, 23:56

sebastian yazdı:Frank zane'de çok iyiymiş gerçekten doğal bir vücut güzelliğide olduğu açık...

yanlız eski vücutcularda natürallik daha fazlaymış..

O zaman naturallik gerçekten daha fazlaydı o zamanki yarışmacılar şimdi olsa bence Phıller falan podyum yüzü göremezdi.:Bakıyorum adamlarda muazzam kütle ve simetri var doğallıkta şimdiye göre hat safada :)

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Aralık 11th 2012, 00:01

Hocam bence de Dorian, zira en basit olarak kalflara bakmak yeterli.
Bir tarafta kaya parçaları diğer tarafta synthol.
Aynı şekilde Flex'in bicepslerinde ve omuzlarında da synthol olduğu söylenirki bende bu görüşteyim özellikle bu fotolarda kalflar, başka fotolarda omuzlar ve şimdiki halini gösteren fotolarda da kollarından anlaşılıyor synthol olduğu.

Şimdiki halinde incecik bilekler ve sıkmadan kasılı ve şekilsiz duran bicepslere sahip, geçenlerde bir fotosunu görmüştüm.

Resim

Resim

[img]http://media.beta.photobucket.com/user/mikecart1/media/BBdotCom/FlexWheelerNaturalFreak.jpg.html?filters[term]=flex%20wheeler%20synthol&filters[primary]=images[/img]

Neyse konu Mentzer'lerden nereye kaydı, kusura bakmayın. :)

HeavyDuty
VIP
VIP

Mesajgönderen HeavyDuty » Aralık 11th 2012, 03:09

Resim

Resim

Resim

Resim

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Aralık 11th 2012, 03:42

Şimdi bu son fotoda jüri üyesisiniz diyelim, bu adamların birbirinden ne üstünlükleri var nelere puan verip nelerden puan kırarsınız..?

Lütfen fikirlerinizi yazarmısınız bende öğrenmiş olayım..

Bu arda gene belirtmeden geçemeyeceğim günümüz vücutçularının vücutları birbirine çok benzerken bu eskilerin farklı farklı örneğin heavy dutynin koyduğu son fotoda 3 yarışmacıda birbirinden farklı..

Kullanıcı avatarı
vct_glstrm27
VIP
VIP

Mesajgönderen vct_glstrm27 » Aralık 11th 2012, 13:23

sebastian yazdı:Şimdi bu son fotoda jüri üyesisiniz diyelim, bu adamların birbirinden ne üstünlükleri var nelere puan verip nelerden puan kırarsınız..?

Lütfen fikirlerinizi yazarmısınız bende öğrenmiş olayım..

Bu arda gene belirtmeden geçemeyeceğim günümüz vücutçularının vücutları birbirine çok benzerken bu eskilerin farklı farklı örneğin heavy dutynin koyduğu son fotoda 3 yarışmacıda birbirinden farklı..

Kardeş,bu işte uzman abilerimiz vardır ve eminim güzel yorumlar yapacaklardır ben de sabırsızlıkla bekliyorum ama nacizane görebildiklerimi söylemek isterim.
Öncelikle orada bir dev var Arnold abimiz boya göre kütleye bakıldığında muazzam bir görüntü veriyor.
Günümüz vgcilerine göre geride olan tricepslerine rağmen kolları çok büyük ki şimdiki vgcilerin tricepsleri kadar tricepsleri olsaydı herhalde rekor bir ölçü ortaya çıkardı.Ahh be abim o tricepsler sana yakışmıyor.
Arnold abimizin kalflar o boyda biri için çok büyük yani o boyda o kalflara sahip birisine sadece saygı duyulur.Üst bacak zaten Arnold abimizin eksilerindendir tıpkı tricepsleri gibi.
Ancak Arnold abimizi Arnold yapan o devasa gögüs kısmı bu fotoğraflarda da orta da hatta adamın gözüne gözüne giriyor.
Fotolar aslında baya eski ve görüntü kalitesi düşük ama son fotoğrafta bir birlerine çok yakınlar demişsin ki bu son fotoğraf sırt pozları oluyor.
Aslında bariz farklar var mesela En solda ki Arnold abimizin Sırt gayet geniş ve parça parça ve üçgen görünüm gayet hoş bir şekilde görünüyor ki beli gayet ince.
Soldan 2. abimiz kim olduğunu kestiremiyorum ancak beli kalın ve sırttan üçgen görünümden çıkmış bakınca sende fark edersin.
Soldan 3. abimizin sırtında alt kısmında eğer dikkatli bakarsan çiziler var yani katlanmalar bu o kişinin aslında formunda olmadığını gösteriyor ve Arnold abimiz sırttan pozu önden pozunda olduğu gibi sırtın oldukça geniş olduğunu gösteriyor.
En sağdaki abimiz diğer fotolardan da anladığım kadarıyla siyahi olan abimiz sırttan pozu gayet güzel ancak o boyuta göre güzel zira diğer fotolarda dikkat edersen önden çekilen pozlarda ayıptır söylemesi ama Arnold abimizin göğsünün neredeyse yarısı kadar göğsü var.
Yanlışlarım olmuşsa kusura bakmayın tabi daha öncede söylediğim gibi profesyonel abilerimizin yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Aralık 11th 2012, 17:48

Bu Mentzer kardeşleri bir türlü sevemedim.

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Aralık 11th 2012, 18:10

vct_glstrm27 sağol kardeş, güzel analiz şahsen o şekilde daha önce hiç incelememiştim görmediğim şeyleri görmemi sağladı bu analiz....bundan sonra vg yarışması izlemek sıkıcı gelmez artık bana :)

Kullanıcı avatarı
vct_glstrm27
VIP
VIP

Mesajgönderen vct_glstrm27 » Aralık 11th 2012, 18:31

sebastian yazdı:vct_glstrm27 sağol kardeş, güzel analiz şahsen o şekilde daha önce hiç incelememiştim görmediğim şeyleri görmemi sağladı bu analiz....bundan sonra vg yarışması izlemek sıkıcı gelmez artık bana :)

Sen sağol kardeş nacizane görebildiklerim bunlar benim bende yarışmalar izledim baya daha sonrasında fotoğraflara baktım ve yapılan yorumları okudum böyle böyle farklılıkları görebiliyor insan ama eminim bu sitede daha kaliteli ve profesyonelce yorumlar yapacak bu işi profesyonel olarak icra eden abilerimiz kardeşlerimiz vardır bende onların yorumlarını bekliyorum senin gibi.Saygılar... :)

“Vücut Geliştirme Videoları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir