Evde Spor stüdyosu...

Vücut Geliştirme ile ilgili magazin niteliğindeki konularla ilgili mesajlar.SORU SORMA BAŞLIĞI DEĞİLDİR !

Moderatör: murat tahan

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Kasım 24th 2012, 01:45

kata kareografi şeklinde mi ? ilginç bence güzel düşünülmüş olmaması hata, wushu varsa katada olsun bence..illaki birilerine vurmak gerekmiyor estetik kısmıda önemli...wushuda kareografi ve dövüş olarak 2 ye ayrılıyor..

Kullanıcı avatarı
Shotokan
VIP
VIP

Mesajgönderen Shotokan » Kasım 24th 2012, 17:59

Temenniler için teşekkürler. :) 2 Branşta Dünya şampiyonluğunu aldım 1 branşta da(open siklet) ilk maçlarda oluşan sakatlıktan dolayı(Ayak parmağım çatladı) maçı alamadım, madalyaları üçleyecektim yoksa. Bir dahaki sefere artık.

Bu arada wu shu nun konuya nasıl dahil olduğunu anlayamadım.

Kullanıcı avatarı
Ali İhsan Saran
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Ali İhsan Saran » Kasım 24th 2012, 22:17

Tebrikler üstat :)

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Kasım 26th 2012, 05:15

Shotokan seni tebriğimizi ettik zaten, wushu konusu seninle ilgili değil kişisel fikrim sadece, yüksel kato dalının ülkemizde ilk defa yapıldığını belirtince ben yeni bir dal zannettim ve Kata üzerine bir kareografi sandım ve olumlu buldum....sanırım kato başka..

yani konu senin dışında benim kişisel fikrim; karetede kata estetik bir görsel sunduğu için sadece Kata müsabakaları neden yapılmasın diye fikir belirttim....konu konuyu açtı sadece....sonuçta bazı spor dallarının estetik bir yönüde bulunuyor..önemli olan sporu sevdirmek..karate deyince aileler sert spor diye önyargılı olabilir buda ayrı bir güzelliği diye düşündüm..

Tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim araya aniden başka konu sokunca biraz yanlış oldu üzgünüm...

Kullanıcı avatarı
Shotokan
VIP
VIP

Mesajgönderen Shotokan » Kasım 26th 2012, 13:01

İlk olma olayı şu; Benim katıldığım turnuvaya Türkiye olarak ilk defa katılıyoruz. Karate de kata yarışmaları on yıllardır zaten var kata yarışmasına değil şampiyonaya ilk defa katılıyoruz.

Kata dalı, dışardan görüldüğü gibi kreografi veya gösterinin çok ötesinde bir dal. Bireysel mücadeleden daha zor ve en az 2 kat daha fazla çalışma gerektiriyor.

Bir fikir verme amacı ile avrupa şampiyonu ekibin gösteri linkini veriyorum: http://www.youtube.com/watch?v=zPofMCq5 ... ure=fvwrel

Kendi filmlerimizi eklemek isterdim ama biz çekemedik, yabancı ekipler gibi özel film ekiplerimiz yok, cep telefonu çekimleri var ama o da şu anda bende yok.

gitarcıı_X
Üye
Üye

Mesajgönderen gitarcıı_X » Şubat 3rd 2013, 12:28

http://www.vucutcu.com/forum3/viewtopic ... 338#234338 Evde spor stüdyosunu kurmak isteyen arkadaşlar varsa ilanıma bakabilirler : ) saygılar

“Vücüt Geliştirme Main Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir