Kollarım gelişmiyor

Vücut Geliştirme ile ilgili magazin niteliğindeki konularla ilgili mesajlar.SORU SORMA BAŞLIĞI DEĞİLDİR !

Moderatör: murat tahan

maxipowers
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Kollarım gelişmiyor

Mesajgönderen maxipowers » Mayıs 17th 2014, 16:32

merhabalar arkadaşlar aslında benim durumum çok karışık.
Çok iri yapılıyım boyum normal. Şahsen uğraşmadığım spor dalıda yok.
Vücüt geliştirmeye 10-12 yaşlarıda iken başladım desem yeridir.
Abimin zamanında 5 kiloluk 2 dambılı vardı merak saldım tabi o zamanlar bilgisayarı kullanmayı dahi bilmiyorum.
1 dambıl bir el ile 50-60 defa üst üste kaldırıp indiriyordum. bunu 3-4 set yapıyordum. çalıştıktan sonra protein vs hiç bir şeyde almıyordum neyse o seneler geldi geçti. bayağıda geride kaldı şuan 19 yaşındayım ve 172 boyum var.
kilom 104-105

sürekli olarak yaptığım 4 şey var.
basketbol - futbol - maraton koşuları (koşu ) - vücüt geliştirme.
Futbol oynadığım günlerde ortalama 10 km halı saha koşuyorum haftada 2-3 mutlaka yapıyorum. saha evime çok yakın.
aynı zamanda maratonlara katılıp 10.5 ve yarı marton şeklindeki koşulara katılmaktayım. koşularım yürüyüşlerim nerden baksanızsa en kötü 8 km civarı veya üstü şeklinde oluyor.tartar zeminde uygun ayakkabı ile koşuyorum.

basketbol aynı şekil sahanın yanında olması nedeni ile ara ara oynuyoruz.
futbol maçlarımız - basketbol ve koşularımız 2 saat yakın oluyor veya ara ara daha fazlada olmakta.
Futbola karşı şahsen bir zaafım var. Ve sürekli olarak koşacak gücü enerjiyi rahatlıkla buluyorum. En son 4-5 gün önce 3 saat yakın koşturmuşum top peşinde.

Vücüt geliştirmeyi evde yapıyorum son 2 yıldır bir çok konuda bilinçlendim diyebilirim.

Vücüt geliştirme antremanım bu şekilde oluyor

şu abimizin gösterdiği hareketlerin hepsini 1 antremanımda yapıyorum

http://www.uzmantv.com/evde-yapabileceg ... i-nelerdir
+ bunlara ek olarak aynı antreman içersinde bazen 2 hareket eşliğinde arka kol çalışmasıda yapıyorum arka kol çalışmaları toplamda 5-6 set oluyor ön kol antremanları 15-16 set oluyor
her hareketen 5 set 10-12 tekrar yapıyorum.
Fakat şimdiye kadar 12 kiloluk agırlıklar ile çalışmaktaydım.
fakat videdaki abimizin videosu üzerine 5 kg lık küçük dambıllar ile çalışmaya başladım son 2-3 haftadır.

bazen de arka kol antremanlarımı 2.güne bırakıp 2 günü sadece arka kol çalışıyorum 40-50 dk.

Aslında kolum yapılı 45-47 cm arası büyüklüğü.
Arka kol fazla çalışamadığı için arka kolumun bir kısmı yağ.

ek takviye kullanmıyorum fakat bi ara şu tek içimlik toz whey protein kullandım çok sıkı antremanlarımda. normalde kulalnmıyorum çogunlukla et süt yumurta tüketiyorum antreman sonrasında.

şimdi sporumu evde yapıyorum. bir çok hatamında olduğunu biliyorum.
uzun süreli koşuların kas yıkımı gerçekleştirdiğinide biliyorum..
Şimdi olayları ben ard ard yazdım siz değerli üstatlarımdan büyüklerimden hatalarımı yanlışlarımı neler yapmam gerektiğini bir bir dinlemek istiyorum.

Evde vücüt geliştirme işini haftada 2-3 mutlaka yapıyorum. haftada 1-2 gün çogunlukla dinlenmeye çalışıyorum.

Şimdiden ilgi ve alakanızdan ötürü teşekkür ediyorum

gókhan1996
Üye
Üye

Mesajgönderen gókhan1996 » Mayıs 18th 2014, 15:40

bence bı salona yazıl uzman tv den gelen bılgılerle olmaz bu iş paran varsa kendıne bı eğitmen tut bro gunde 8 10 km kosup kılo veremediğine gore ya cok yıyorsun ya da hormonlarında problem var bunun ıcın de bı doktora gorun derim

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Mayıs 20th 2014, 13:48

büyük ihtimalle yağ oranın yüksek beslenmene dikkat etmen gerekir.

“Vücüt Geliştirme Main Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir