Birkaç sorum var!!!

Vücut Geliştirme ile ilgili magazin niteliğindeki konularla ilgili mesajlar.SORU SORMA BAŞLIĞI DEĞİLDİR !

Moderatör: murat tahan

Benburlardayeniyim
Yeni Üye
Yeni Üye

Birkaç sorum var!!!

Mesajgönderen Benburlardayeniyim » Temmuz 15th 2014, 20:34

Nirkaç sorumu cevaplar mısınız lütfen.
Klomen beyni östrojen az diye kandırıp hormon salgılatıyorsa bunu arimidex de yapabilir mi.Sonuçta hipofiz klomenden östrojenin az olduğunu sanıyor diğer durumda gerçekten az. Neden bodyciler steroid kullanıyor onun yerine PCTde kullandıklarını kullansalar hem kalıcı azalma olmaz hem steroidler kadar zararlı değiller.Testosteronu az yükselttikleri için mi? Ve son olarak klomen kalıcı testosteron azlığı yada etkisi geçince düşüş yapar mı?Bazı yerlerde kullandıktan sonra artan östrojenden negatif feedback coşar diyordu(bi sitede doktora sordum hayır her şey normale döner dedi) başka biri de eğer klomen kullanırsan hipofiz tembelleşir bir daha klomensiz tam verimde çalışmaz dedi.Doğru mu? Şimdiden emeklerinize teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Temmuz 16th 2014, 11:29

Büyük bir ikilem cıkmış gibi :) , ne olursa olsun hic bir steroid ( doping maddesinin ) veya türevlerinin şu şekilde bir zararı olur yada olmaz şeklinde konuşmak doğru olmaz. Steroid konusundan cok anlamıyorum eminimki anlayan birisi yorum yapıcaktır , sadece fikrimi söyledim.

Sevgiler Serkan

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Temmuz 16th 2014, 14:45

Ne demek istediğini anladım ama zannetiğin gibi birşey maalesef uzun vadede mümkün deil, steroid kürlerinden sonra ki kullanılan pct, hormonların normal seviyesine dönmesini amaçlar...

Sonuç olarak bunların su tutmasını ve cüzzi miktarda testo arttırmasını öngörerek kullanmak, macera aramak olur :) iyi forumlar...

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Temmuz 16th 2014, 16:19

Bu konuları endokrinoloji uzmanlarına sorsan daha iyi olur bence. Aramızda böyle birisini ben bilmiyorum.

Biz elimizden geldiğince sporumuzu yapmaya çalışıyoruz.

Benburlardayeniyim
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Benburlardayeniyim » Temmuz 16th 2014, 17:10

Hepinize teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Re: Birkaç sorum var!!!

Mesajgönderen Kemal Siren » Temmuz 18th 2014, 07:44

Başlamadan önce, ben endokronolog değilim, konuyla ilgili fikirlerimi uzman görüşü olarak alma sakın..

Benburlardayeniyim yazdı:..Klomen beyni östrojen az diye kandırıp hormon salgılatıyorsa bunu arimidex de yapabilir mi.Sonuçta hipofiz klomenden östrojenin az olduğunu sanıyor diğer durumda gerçekten az.

Mantığın çok doğru. Teorik olarak, erkeklerde testo salgılanma mekanizmasının emniyet subaplarından birisi dolaşımdaki estro seviyesi. Klomen hipofizin estroyu "görmesini" engelliyor, arimidex estro üretimini azaltıyor ya da yok ediyor. Sonuç aynı.

Ama yan etkiler farklı. Erkeklerde estro testo'dan üretildiği (aromatize olduğu) için klomid kullanılırsa dolaşımdaki estro artacak ve jinekomasti tipi istenmeyen etki şansı artacak. hatta shbg de artarak serbest testo'yu düşürebilecek.. Arimidex estro üretimini çok azalttığı için bu dert yok. Ama onun da başka dertleri var; estro erkekelerde de gerekli bir hormon. Kalp dolaşım sağlığına gerekli olduğunu düşündüren veriler var. Hatta erkeklerde libido için gerekli.

Benburlardayeniyim yazdı:..Neden bodyciler steroid kullanıyor onun yerine PCTde kullandıklarını kullansalar hem kalıcı azalma olmaz hem steroidler kadar zararlı değiller.Testosteronu az yükselttikleri için mi?

PCT'de kullanılan ilaçlar normal üretim seviyesine geri dönmek için. Bu ilaçların hiç birisiyle normalin bir kaç katı testo seviyesine çıkılmıyor. Vucudun belli kapasitesi var. Vucutçular steroid (testo) kullanarak normal insan testo aralığının bir kaç katı seviyeye ulaşıyorlar. Elmayla portakal..

Benburlardayeniyim yazdı:..Ve son olarak klomen kalıcı testosteron azlığı yada etkisi geçince düşüş yapar mı?Bazı yerlerde kullandıktan sonra artan östrojenden negatif feedback coşar diyordu(bi sitede doktora sordum hayır her şey normale döner dedi) başka biri de eğer klomen kullanırsan hipofiz tembelleşir bir daha klomensiz tam verimde çalışmaz dedi.Doğru mu? Şimdiden emeklerinize teşekkür ederim.

Estrojen artacak ve klomen kullanmayı kesince mantıken feedback mekanizması testoyu kontrol altına alacak (azaltacak). Hipofizin tembelleşmesi pek mantıklı değil. Çünkü feedback olmadığı için bol bol çalışıyor zaten.. Ama kim bilir? Hem bu konuda fazla kaynak yok hem de herkesin reaksiyonu aynı değil.

Şu başlığı okumanda fayda var.. Özellikle de seni ilgilendiren estrojen ve shbg başlıklarını oku. Aklına takılanları sor..
http://www.vucutcu.com/forum3/viewtopic.php?t=20150

“Vücüt Geliştirme Main Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir