HACİM!!!

Vücut Geliştirme ile ilgili magazin niteliğindeki konularla ilgili mesajlar.SORU SORMA BAŞLIĞI DEĞİLDİR !

Moderatör: murat tahan

irfanaruc
Yeni Üye
Yeni Üye

HACİM!!!

Mesajgönderen irfanaruc » Mart 13th 2015, 17:40

Merhaba uzun zamandır formu takip ediyorum ve iyi gercekten faydalı bilgilere rastladım.
Hacim konusu ise biraz fazla geldi acıkcası daha acık ve net bir program onerebilcek birisi var mı yaklasık 1.5 aydır cok duzenli olarak spor yapıyorum ondan oncesinde de bir temelim vardı zaten yeniden basladım sadece ve gercekten cok uzun sure bu sporu yapmayı dusunuyorum hayatımın bir parcası gibi 5-10 sene en azından bir sıkıntı cıkmassa ve hırslıyımdır cok zayıf bir gorunusum var benimle aynı kiloda olupda hic spor yapmamıs insanlar bile benden daha kalıplı gorunuyor bunun nedeni kemik kalınlıgı sanırım ama benim ogrenmek istedigim en azından onların kalıbına ulasıp ya da onların kalıbını biraz gecebilme imkanım var mı bu vereceginiz hacim programıyla biraz luzumsuz konusmus olabilirim anlayısınız icin tesekkürler.

Kilo:67.6 oncelikle bi 75 kilo olmak istiyorum
Boy:175

Biliyorum biraz amatorce konustum boyle sanki spora yeni baslamıs biri gibi ama o heves donemleri gecti benim icin yani gercekten ciddi bir calısma yapmak istiyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum...

irfanaruc
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen irfanaruc » Mart 13th 2015, 17:42

eksigim varsa soleyin takipteyim

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Mart 13th 2015, 18:24

O kadar da zayıf değilsin en azından salona gidecek yüzün var :) ben 46 kiloda başlamıştım benimle aynı devre olan bi arkadaşım 47de başlamıştı 1.70 boy ile :oops: :oops: :oops:

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Mart 14th 2015, 20:37

Benim görüşüm antremanda tekrarların 10-8-6 olarak 3 set olsun ve kilonun 5 katı hatta 6 katı kadar karbonhidrat ve en az 2 katı kadar protein tüket. Gece yatmadan önce ye gece gündüz yemek ye yemeden büyüyemezsin ve yediğinin hakkını verecek şekilde idman yap. Cardiodan uzakdur ben böyle hacimlendim.

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Mart 14th 2015, 21:37

Onur Atakan Doğan yazdı:Cardiodan uzakdur ben böyle hacimlendim.

Harcanan kalori yerine konulduğu sürece ben kardiyoyu yararlı buluyorum

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Mart 15th 2015, 10:58

Kardiyovasküler çalışmalar yapıldığında vücutta oksijen dağılımı üst düzey olucaktır ve kas liflerine ne kadar fazla oksijen ulaşırsa adeleler o kadar gelişime açık olur ,

Artı olarak Bodybuilding yapan bir şahıs kardiyovasküler çalışmalara alışmaz ise ilerleyen yaşlarda ciddi kondisyon sıkıntıları çeker , amaç sadece görüntü olmamalı!!!..

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Mart 15th 2015, 11:08

Ben cardio yaptığımda genelde 40 dk bisiklet yaparım yani bu ortalama 500 caloriye denk geliyor. Hergün idman yaptığımdan 500 kalori açığını kapatmak zor olacağı için hacim döneminde cardio yapmadım. 5-10 dk ısınmak cardiodan sayılmaz. Ben yapmadım tavsiyede etmiyorum cardioyu hacim döneminde.

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Mart 15th 2015, 11:43

Kalori açığıda olsa onu bir şekilde kapatmanız gerekirse Mass Gainer ile veya bir şekilde desteklemeniz lazım ,

Hacim yapar iken kondisyonsuz kalmak mantıklı değildir

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Mart 15th 2015, 15:49

muscledude yazdı:Kalori açığıda olsa onu bir şekilde kapatmanız gerekirse Mass Gainer ile veya bir şekilde desteklemeniz lazım ,

Hacim yapar iken kondisyonsuz kalmak mantıklı değildir

:shock:

“Vücüt Geliştirme Main Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir