EGZERSİZLERİN İSİMLERİ (RESİMLİ TANITIM)

Antrenman rutinleri ve tecrübenizi paylaşın. Teknikleri tartışın, sorun, öğrenin.

Moderatör: murat tahan

heaven
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen heaven » Ağustos 10th 2011, 10:43

Harika olmus cok tesekkür ederim . isimlerini google dan arastiriyordum simdi hepsi ir bütün cok tesekkürler

Mesud-k
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Mesud-k » Ağustos 25th 2011, 01:29

süpersin :)

Kullanıcı avatarı
Adem Palta
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen Adem Palta » Ocak 28th 2012, 09:41

eline sağlık

Kullanıcı avatarı
mutikoree
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen mutikoree » Şubat 14th 2012, 21:25

Tesekkurler ! ben Suudi Arabistan'da yasiyorum ve bolgelerin ismini aklimda tutmak zor oluyordu.Simdi hepsini biliyorum.

ncncnc
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ncncnc » Mart 24th 2012, 13:04

Merhaba arkadaşlar biri beni şu barbell squat hareketiyle ilgili tam bilgilendirebilir mi lütfen =( nette araştırdım her yerde başka birşey diyor sorumun cevabını burda bulurum umuduyla üye oldum başlangıç olarak ben öyle vücut yapıcak biri filan değilim sadece ALT İÇ bacak kaslarımın gelişmesini istiyorum ama hareketi de yanlış yapıp hem boşuna vakit geçirmiş hem de boşuna yorulmuş olmak istemiyorum bunun için merak ettiğim bacaklar omuz genişliğinde mi yoksa omuz genişliğinden daha mı açık olmalı ve parmak uçları direkt karşıyı mı yoksa sağ ayak sağı sol ayak solu mu göstermeli?Ve en kısa sürede etkili sonuç almak için ne kadar yapmalıyım?(Bayan olduğum için ve ev ortamında çalışabileceğim için hareketi rahat yapabileceğim ağırlık max. 10 kg...)Lütfen birileri yardım etsin =((

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Mart 24th 2012, 14:07

Alt-ic bacak kaslari derken; kalcayla diz arasindaki bolge mi, yoksa dizle ayak bilegi arasindaki bolge mi?

Kalca-diz arasindaki bolgeyse; on tarafmi, arka tarafmi yoksa ic (bacaklarin birbirine bakan kismi) tarafmi?

Kalca diz arasi bolgeyi bir butun olarak calistirmak icin bacaklar omuz genisliginde acik ve ayak parmaklari disa dogru (biraz) donuk yapilmasi verimli olur. En alta kadar inerek yapilirsa kalca ve on-arka-ic butun kaslar calisiyor. Hareketi yavas yapmak daha verimli; 2-3sn asagi, 2-3sn yukar ve yukarida dizler tam duzlesmeden ve hic duraklamadan tekrar asagi seklinde..

Kolay gelsin

boksör00
BANLANDI

Mesajgönderen boksör00 » Mart 24th 2012, 14:25

babayigit yazdı:lat pull downs sirti çalistirmaz mi yukarda kanat yazio

:)

Resim

ncncnc
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ncncnc » Mart 24th 2012, 15:30

diz ile ayak bileği arasındaki kaslar ve iç derken sizin de yazdığınız gibi bacakların birbirine bakan kısmı sorunum şu ki dizin alt dış kısmında hafif yağ birikmesi olduğu için bunu bu şekilde dengelemek istiyorum olursa tabi =(( 2-3 sn yukarı dizler hiç bükülmeden tekrar aşağı demişsiniz yani ne çömeldiğimde ne de ayaktaki konumdayken bekleme yapmıcak mıyım?

Kullanıcı avatarı
Juniorarnold
VIP
VIP

Mesajgönderen Juniorarnold » Mart 24th 2012, 15:38

Diz eklemlerinizi duz bir sekilde 1 kac sn den fzla beklemedikden sonra sorun yok hedef kaslar eklemler degil.Cömeldiginde max kuvvetle kalk ve tekrar in negatifleri cok hizli yapma kaslar ozamanda calisir

ncncnc
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ncncnc » Mart 24th 2012, 15:40

peki çok teşekkür ederim umarım işe yarar

“Vücut Geliştirme Antrenman & Egzersizler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir