2012 NABBA UNIVERSE Serdar Aktolga

IFBB Profesyonel ve amatör vücut geliştirme yarışmalarını, Nabba, Wabba ve ülkemizde yapılan vücut geliştirme yarışmalarından haberler, sonuçlar ve resimlere ulaşabilirsiniz. Mr. Olympia , Arnold Classic ve diğer vücut geliştirme yarışmalarından haberlere , resimlere ve gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Kasım 5th 2012, 07:52

Maria Kuzmina (RUS), NABBA Universe 2012 - Figure Overall Winner

[flash width=560 height=315]http://www.youtube.com/v/eziNfkmxGjc?[/flash]

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Kasım 5th 2012, 14:44

Gary Lister (ENG), NABBA Universe 2012

master birincisi
[video width=560 height=315]http://www.youtube.com/v/ojjMY76D8kk?[/video]
En son Yüksel Bayram tarafından Kasım 5th 2012, 15:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Kasım 5th 2012, 14:50

Slavoj Bednar Class 2 Birincisi

[video width=560 height=315]http://www.youtube.com/v/plWJWnptfPM?version=3&autohide=1[/video]

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Kasım 5th 2012, 15:50

Tebrıkler Serdar hocamçAllah bızlere d e bır gun oralarda yarısmayı nasıp etsın ınsallahh

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Kasım 6th 2012, 11:30

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Kasım 6th 2012, 11:34

posedown

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Kasım 7th 2012, 06:40

NABBA UNIVERSE 2012 ERSIN KURUEL RESIMLER :

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Kasım 7th 2012, 07:11

NABBA Universe 2012 - Men Overall Winner :

[flash width=560 height=315]http://www.youtube.com/v/pLrtdY2vojU?[/flash]

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Kasım 7th 2012, 07:45

2012 NABBA SERDAR ATOLGA VIDEO :

[flash width=560 height=315]http://www.youtube.com/v/7LIgmdSeXIE?[/flash]

Dunyanin 4 yanindan vucutcular oraya yarismaya geliyor hazirlanmislar birak 1 3 dakika arasi hazirladiklari showlarini yapsinlar ???? serdar daha yeni basliyordu ama kapadilar muzigi yazik ki serdar gibi podyuma iyi bir show hazirlayan vucutcu senin organizayonuna renk katar yabanci olunca cahil olmiycak diye bir kural yok iste bilindik tipik koylu ingilizler ..Ha unutmadan salonun parasini saat basi yaptilarsa ve ya belli bir saatten sonra cezaya dusuceklerse gene bu sacmaligi yaparlar :)

Hakemler organizazyon tamamen bitmis nabba da bundan sonra orda yarisacak turk vucutcularin aklindan suphe ederim . Nabba da prestiji kalmamis.Eskiden nabba universe diyince prestij vardi simdi podyum berbat yapilan salon hikaye hakemler kotu oduller komik medya sifir kac gun oldu biteli dogru duzgun bir makineyle cekilmis tek bir resim yok hala piyasada ???? gene IFBB bu isin basi artik rakipde kalmadi hic bir federasyon IFBB nin yanina yaklasamaz.

IFBB disindaki diger hemen hemen butun federasyonlar bodybuilding i ikinci siraya itip kadinlarin ustunden para yapmaya calisiyor artik .. Son careleri ...

Anladik serdar 1 olamadi peki nasil 6 oldu ??? bizde defalarca hakemlik yaptik bu ne acaip bir siralama ???? 1 inciyi sectikten sonra diger ilk 6 icin zarmi attiniz ???? tek ciftmi oynadiniz ???? en kotu zarda serdarami geldi ??? yoksa skor kartimi kayboldu vahiy yoluylami sectiniz siralamayi ??? garip bu yarisma ... 10 uzerinden 2 oda ismi nabba universe diye .......

Atiyorum 6 hakem oturuyor olsun masada 2 si cok yanlis kararlar veriyorsa diger 4 u cok iyi kartlari dolduruyorsa hakkiyla veriyorsa puanlari bu 2 hakem yuzunden butun siralama allak bullak olur....Acik ara bir vucutcu yoksa 2 hakem yuzunden butun siralama karisir gariplesir komiklesir sacma sapan olur...

Hakem veya bazi yoneticilerin baskilariyla herzaman vucutculara haksizlik yapilir bu bir gercektir evet oraya cikan adam uzak ara bir vucutcuysa kolay kolay hakki yenemez ama yakinsan yandin kulis yonetici baskisi hakem kayirmasi hakem hatasi sponsor baskisi ne istersen basina gelir..Cogu zaman hakem diye gordunuz skor kartlarini dolduran sozde hakemler aslinda oyunun en zavalli oyuncularidir orda maymundan farklari yoktur oturup hayali skorlar verirler :):):) ama birisi arkadan bir parmak isaretiyle seni bir yapar son yapar su yapar bu yapar bire bir ben bunlari yasadim yasanan bir cok yarismaya sahit oldum ...

Isin dahada garibi bunu bilen bu hakemler orda oturmak icin ( oturunca ne oluyorsa?) ses cikarmazlar goz yumarlar adeta yutarlar herseyi ....

IFBB bu konuda en guvenilir federasyondur bunu rahatlikla soyleyebilirim.Ama orda bile ne yanlislar ne kayirmalar ne gariplikler yasandi :)

son yillarda ifbb skor kartlarini bas hakemin doldurdugu sekilde yayinliyor ki bu cok dogru bir hareket ama en dogru hareket isimleriyle ayri ayri yazilmis her hakemin ayri karti yayinlanmali en dogrusu budur.Nedense IFBB bunu daha yapmiyor ...Diger federasyonlarda skor karti isteseniz gostermezler bile umursamazlar ... zaten gosteremezlerde ...

Diger tarafdan turkun dostu yoktur yabanci olsun su olur bu olur bunlar basit dusunceler bu isin altinda cok baska oyunlar var ...

Serdar Aktolga
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Serdar Aktolga » Kasım 8th 2012, 00:36

sevgili vucutcu .com
hepinize selamlar ilgi ve alakanız için tesekkurler ..
tatmin olmak için gıttıgım bır yarışmaydı çok ıyı hazırlandım hazıranda mr .world te 101 kg ıle podyumdaydım burda kılom 102 800 kg dı .. orda arkandam 4 olan çek cocuk 5 oldu 4 olan ıspanyol classıcbody yarışmacısıydı 3 olan brezılyalı oldukça kapslıydı 2 olan ıngılızdı :)
1 ıncı ola çek sporcu gecemeyecegım bır sporcu degıldı ama o gun ıtıbarıyle hatasız geldıgını ısınırken hıssettım çok net çok temizdı görur görmez 1 olur dedım objektıf gecenın hakkını verıceksın 22 yıldır bu işi yapıyorum dunya sampıyonasında hakemlık yaptım yorumlarım şasmaz :) gunun ıkıncısı bendım :)
neyse yenılene bahane çok demişler dogruda derler ......
bu yarışmada ben kendımı begenmedım 6 oldugum içinmı hayır !! ben gunun ıkıncısıydım ben kendımı begenmedım çunku cıkıp ezıcı ustunluk saglıyacagım bır 5 lı ıle yarışıyordum 1 olan çek sporcu bıle benı gecememeıydı buna fırsar verdim ...... son dönem carb alımımı ınatla yuksek tuttum oyda 100 ky düşsem benı 6 ıncı yapma fırsatnı kımseye vermememış olurdum .....
ARKADASLAR PODYUMDA HERKEZ HAKETTIGINI ALIR KULİS MULİS HIKAYE ........ IYI COK IYI OLMALIYDIM .... NE YAZIKKI BUNLAR BU İŞİN İÇİNNDE VAR .. NE ILK NE SON OLUCAK ...

EDİP KONUŞAMADIK AMA BURDAN HABERINI VEREYIM 24 KASIMDA PODYUMDAYIM ....
hepinize sevgıler ıyı çalışmalar ......

“Vücut Geliştirme Yarışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir