2012 IFBB CLASSIC BODY BUILDING DÜNYA ŞAMPİYONASI

IFBB Profesyonel ve amatör vücut geliştirme yarışmalarını, Nabba, Wabba ve ülkemizde yapılan vücut geliştirme yarışmalarından haberler, sonuçlar ve resimlere ulaşabilirsiniz. Mr. Olympia , Arnold Classic ve diğer vücut geliştirme yarışmalarından haberlere , resimlere ve gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Kasım 29th 2012, 10:53

sadık çok haklısın burda biz işi bilmeyenler olarak atıp tutuyoruz o yüzden bize davulun sesi hep hoş geliyor...sende arada bir gelip bizi düzelttiğin ve kendimize gelmeyi sağlıyorsun bunun için sana teşekkür ediyorum...

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Kasım 29th 2012, 11:15

sadık yazdı:kusura bakmayın arkadaşlar hiçbirinize katılmıyorum.....Öncelikjle toplam 38 ülke içerisinden takım halinde 6. olduk bence iyi bir başarı türk takımı için...Bu clasic bodybuilding şampiyonası son yıllarda izlediğim en sert yarışma idi özellikle -175 ..-180 sikleti çok sert ve kalabalıktı yarışmaya 3 kişi götürülse yeter diyenler var ancak bir Ali emreyi gören yok herhalde Ali emre arnold clasic 2. si ve yarışmada eğer karambole gitmeyip ilk 6 ya girseydi rahat ilk 3 teydi ki ona keza aynı siklette 9. serhat göçtürkte öyle harika bir fiziği var bence avrupa şampiyonasında ilk 3ü rahar var mustafa özkan ki dünya 3. sü +180 e her zaman ilk 6 da yer alabilecek sporcu strateji hatası yaptı ..yarışmada öyle şeyler olduki hassiktir edirtecek cinstendi ülke ve hakem oyunlşarı kulisleri daha neler neler sizin anlıyacağınız davulun sesi öyel uzaktan duyulduüu gibi değil evet iranlılar kulisleri ve sporcularıyla gene yarışmaya damgasını vurdu ...öncelikle şunu söyleyelim kalabalk gitmek özelilke antrenörler için kabus 3 günde toplam 9 saat uyuyabildim...halen yorgunluğumu üzerimden atatmamışm..her sporcuyu boyamak yağlamak ısıtmak gerçekten zor Allah şükür herkesin rengi çok iyi çıkardık üstelik imkansızlar içinde ...kısa öz net hangi sporcu ile gidersek gidelim ıfbb içinde sağlam kulis yapabilecek çok iyi düzeyde ingilizce konuşabilen 2 li işkileri çok iyi olan güler yüzlü hakemler götürmemiz lazım yoksa çok konuşuruz daha ben karar aldım ki kendimi çok iyi tanıttığıma inanıyorum artık kendi kulisimi kendim yapıcam ...sonuç şuki sadece çok definasyon olam çok iyi olmak yetmiyor resmen tekerlek gibi patlarsın yoksa...

söylediklerinden yola çıkalım sadık aynı kapıya çıktığımızı göreceksin...
1-kulis diyorsun ben bildim bileli bu kuliste takılıp kalıyoruz nedenide söylediğin gibi yabancı dil sorunu senelerce ingilizceyi 3 kelimeden ibaret olduğunu düşünen federasyon başkanlarını seçerek yönetildi bu spor...
2-yönetimden kaynaklanan savurganca harcamalardan dolayı yurt dışı yarışmalarda en gerekli şeylerden hep kısıldı buna örnek tartıya ramak kala ülkeye varıldı ki tüm ülkeler bir gün önce yarışmanın yapıldığı ülkede yerini alırlar ve bu kulis için inanılmaz avantajdır...
3-olanaksızlar içinde harika işler yaptık diyorsun haklısın zaten senin gibi kişilerin özverisi olmasa bu spor ayakta duramaz...bu olanaksızların önüne geçmek için nokta atışı yapacaksın ama çok fazla sporcu değil de iş yapabilecek müsabıkları yarışmaya götürüp teknik desteğe ağırlık vereceksin...
4-dünya 6.cılığı başarı değildir...bahsettiğin olanaksızlıkları göz önünde bulundursak bile...hala iran mısır gibi ülkeler bizim önümüzde ise oturup düşünmeliyiz derim...

yarışmadaki katkılarından dolayı birkez daha sana teşekkür ediyorum sadık...

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Kasım 29th 2012, 11:36

bızım ozelıkle karsı oldugumuz konu kendı ımkanları ıle geldı denen sporcuların mıllı takımda olması.

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Kasım 29th 2012, 11:43

o başlı başına olay zaten ...

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Kasım 29th 2012, 16:28

ONCELIKLE SADIK SENIN BU SPORA SEVGINI HARCADIGIN VAKTI ALDIGIN KEYFI YARDIMLARINI BEN EN IYI BILENLERDENIM seni konunun disina aliyorum.Sunada unutma sen ne kadar iyi niyetli olursan ol yanlis insanlarin yaninda saginda solunda onunde arkasinda durursan hic bir zaman DIK duramassin sende gun gelir elestirilirsin bunu bir dusun.

Yazdiklarina gelince yanlissin orda milli takimda cok sporcu neden iyi degil yazdik arkalarda ve baska konularda da bunu uzun uzun irdeledik farkli bisey yazmiycagim nedenlerini acikladim.

Gelelim kulise kulis bu sporda cokkk onemli bunu sende gozlerinle defalarca gordun bu nedenle gidicek teknik ekipteki antrenor idareci hakem ingilizceyi cok iyi bilmeli bunun yanisira karakterli kisilikli akillli dinamik insanlar olmali bunlari birlestiremessen o bahsettigin kulis imkansiz.

Ama senin sporcun iyiyse kulis mulis gerekmez gider madalyasini soke soke alir takar boynuna gelir bu kulis denen sey aslinda veya cogunlukla diyelim alt siralamalarda etkilir olur sampiyon sampiyondur cikar madalyasini alir.Kulis denen meretin asil etkisi ulke itibarini saglamaktir bunuda saglamak icin de kendi ulkendeki itibarli donanimli insanlari gotureceksinki itibar saglayabilsin o ulke itibari ise yeri zamani gelince mutlak avantaj olarak geri donecektir, bilmem anlatabildimmi !!!

Yeri gelince fikirleri ters dusse bile niyazi kurt bu adam burda bu isi iyi yapacaktir diyebiliyor ve uyguluyorsa iste o zaman saygiyi alacaktir arkalarini sivazlayanlara yaninda gozukenlere ayricalik saglayanlar saygi almazlar ancak sahte yandas toplarlar.Gunun adamlariyla gunlerini gun ederler yarinlari tamamen sahtedir.

Turkler kulisi sadece kendi ev sahipligi yaptiklari yarismalarda yapabiliyor onuda zaten herkes yapiyor ifbb sampiyonalari verdigi ulkelere hep avantaj saglar bunun nedenleri cok yani kendi ulkende aldigin basarilar da kulis ceptedir sacmalamadikca.

Onemli olan baska ulkelerde yapilan yarismalarda kulis diye tabir ettimiz ikili uclu besli iliskileri kurabilmektir bu zordur kendi ulkesinde her seyi yuzune gozune bulastiran abuk subuk adamlarla gidersen ancak boya yapar sporcunun sirtini sivazlar iki resim cektirir gezer gelir ama ordaki asil idarecinin antrenorun hakemin isi masada cevrede etkin olmak iliskiler kurmaktir.

Birde kucuk hatirlatma biz ne yazikki kendi ulkemizde basta bahsettigimiz kulisi cok rezil yapiyoruz kendi icimizde yaptimiz kulis zaten cok kisiliksiz bunu ayni zihinde insanlar dort dortluk ingilizce bilseler dahi inan bana yapamazlar.

uzagi yakini yok bunun sadik 25 yillik bu sporda gecmisi olan insanlara hic bisey uzak gelmez merak etme TURKIYE SAMPIYONU UNVANINI DAGITMIYCAKSIN HAKEDENE VERECEKSIN HAK EDEN YOKSA SIKLETI IPTAL EDECEKSIN SPORCUYU GIYDIRIP EVINE YOLLIYCAKSIN .Hangi sporu yaptigi belli olmayan bize bu camiaya ait olmayan televizyonlara cikan Turkiye vucut gelistirme sampiyonuyum diyen garip insanlara TITRE VERMEYI BIRAKMALILAR boyle tipler tartida yollanmalidir.

Kendi ulkesindeki elemelerde yarismayani krali olsa goturmiyceksin ciksin orda podyuma kendi ulkesinde kendini kanitlasin sonra gitsin beni temsil etsin.Cok ustun bir sporcun olur bu ayricaligi verirsin ona oyle bir vucutcuda daha turkiyede cikmadi....

MILLI TAKIM SECIMI ICIN ULKENIN EN IYI SPORCULARINI GOTURECEKSIN YOKSA GOTURMIYCEKSIN KENDI IMKANLARIYLA SPORCU ALMIYCAKSIN FORMANIN DEGERINI DUSURMIYCEKSIN sen bu sporun icinde biiri olarak yukarda yazdiklarima hayir diyememelisin Turkiye vucut gelistirme federasyonu tek federasyon sa turkiyede yetki sadece ondaysa bunlari yapmak zorunda bir kac federasyon olsa zaten rekabet olur bunlar duzelirdi.

2012 Yaz Olimpiyatları'nda, Türkiye adına 16 dalda 114 sporcuyla yarıştı.Turkiye Vucut Gelistirme Federasyonunun iki yarismaya gittigi kadro : 50 kusur kisilik Bilek guresi brezilyaya gitti 30 kusur kisilik classic vucut gelistirme milli takimi Bulgaristana gitti ??????? BUNLAR ACAIP RAKAMLAR ........ 16 dalda sen Turkiyeyi Olimpiyatlarda Dunyanin en buyuk spor organizasyonunda 114 sporcuyla temsil et bilek guresi gibi bir tek dalda 50 kusur kisi brezilyaya git ??????

Federasyon su anda eskilerden cok daha iyi bunu kabul ediyorum ama iyi demek daha iyiye gitmemek anlamina gelmiyor her hata tespit edilip daha iyiye gidilmeli.

Bu federasyon kotu yonetilen federasyonlarin iyisi onemli olan bu federasyonun iyi yonetilip ilerde iyinin adina sahip olup bir sonraki federasyon yonetiminin citasini yukseltebilmesidir.

Bunlari dusunuyor ve dogrulari uygulayacaksa cok dusmani olacaktir kisa vadede hic sevilmiycektir ama uzun vadede efsane baskan olacaktir veya eski baskanlar arasinda yerini alacaktir secim onun.Su andaki gidisat kotunun iyisi olma yolunda !!!

Ozellikle su GUNUN ADAMLARI VARYA SADIK TURKIYEDE her nabza ayri serbet vermeye calisan bugun baska yarin bambaska olup bir turlu rengini cozemedigimiz garip kisilikler varya sadik iste onlari uzak tutarak bu camiadan bence guzel bi baslangic yapilabilir.

bugun niyazi baskan diye ben niyaziye canim baskanim agam pasam diyorsam o baskandada problem vardir bendede bilmem anlatabildimmi o baskanda yanlislarini ve yapilmasi gerekenleri bilecek takip edildigini gorecek bizlerde bugunun adami degil vucut gelisitirme sporunun gelecegi icin adam gibi davranicaz.

Akilli bir idareci bir lider onun yaninda olanin degil elestirenin fikrine onem verir yaninda durani yaninda duruyor diye kayirirsa durmayani o anlik yetkileriyle ezmeye calisirsa gun gelir onuda ezerler hatta isin garibi ilk yaninda olanlar gemiyi terk eder ve ilk darbeyide onaldan alir bu tecrubeyle sabit bunu yasadik defalarca.

Kupalar veriliyor madalyalar takiliyor yarismalar yapiliyor sporcular milli takima giriyor goturuluyor vesaire bu federasyonun duzgun yaptigi duzgun isler var (unutmadik yasandi bunlar 3 madalyayi al 60 tak cikar 65 tak cikar 100 tak ) biz bunlarida yazdik .Ama simdi o duzgun yaptiklarini kusursuz hala getirmekte ellerinde bizim elestirilerimiz bu yonde.

Ama elestirinin uslubunuda bilmemiz lazim bizim isimiz niyazi kurtla vucut gelistirme ile ilgili kismi gerisi bizi baglamaz ilgilendirmez.yolsuzluk su bu buna benzer iddalar yazilip cizilmez varsa kanit goturulup gerekli yerlere basvurulur sonuc oralarda aranir facebookda surda burda boyle konular tartisilmaz.Bizim derdimiz vucut gelistirme Turkiyede daha iyiye guzele nasil goturulur.

Ne zaman adam gibi adam oluruz , amacimiza ulasmak icin her yolu mubah gorerek degil amacimiza gidecek yolu temizleyerek duzelterek ise baslarsak .........

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Kasım 30th 2012, 16:28

BREZILYAYA GIDEN BILEK GURESI MILLI TAKIMI KADROSU :

Genç kızlar:
45 kilo: Gülüstan Korkmaz (Kilis), Elif Ezgi Yalçınkaya, Berna Yeşildal (Eskişehir)
50 kilo: Ümran Keser (Eskişehir)
55 kilo: Şule Özbek (Eskişehir), İpek Özgün Deper (Afyonkarahisar)
60 kilo: Fehime Tuğçenur Kurt (Kilis)
65 kilo: Şeyma Aksoy (Adana)
70 kilo: Ayşe Kübra Yeniler (Eskişehir), Rabia Demirel (İstanbul)

Genç erkekler:
50 kilo: Tarık Doğan (Gümüşhane), İbrahim Halil Oturakçı (Yalova)
55 kilo: Fatih Tüzün (Eskişehir), Fatih Öztürk (İzmir)
60 kilo: Ramazan Üzül (Şanlıurfa)
65 kilo: Fatih Aydın (Çankırı), Mustafa Altuncu (İstanbul)
70 kilo: Kadir Kurtoğlu (Gümüşhane)
80 kilo: Muhammed Koç (Rize)
80 kilo: Burhan Dumlu (İstanbul), Yalkın Saltabaş (Yalova)

Büyük kadınlar:
50 kilo: Esra Kiraz (İstanbul)
55 kilo: Seval Yalçınkaya (Eskişehir)
60 kilo: Arzu Dönmez (Eskişehir), Gülay Saygan (Mersin)
65 kilo: Işıl Metin (Konya)

Büyük erkekler:
55 kilo: Mehmet Çetinkaya (Diyarbakır), İsmail Türker (Bayburt)
60 kilo: Mehmet Ali Üzül (Şanlıurfa)
65 kilo: Evren Serhat Arslan (Kocaeli), Engin Terzi (Kocaeli)
70 kilo: Haydar Gilgil (Konya), Abdülkerim Gündüz (Diyarbakır), Tolga Şener (İzmir)
75 kilo: Mehmet Fatih Boz (Gaziantep), Ali Kutay Kalay (Ankara)
80 kilo: Dursun Önder (Yalova), Ayhan Beyazıt (Bayburt)
85 kilo: Cem Şener (İzmir), Vedat Bozbey (Bayburt)
90 kilo: Tuncay Başaran (Bayburt)
100 kilo: Atilla Koçak (Kocaeli), Sahip Çağlar (Bayburt),
110 kilo: Mehmet Emin Kaska (Iğdır), Ferit Osmanlı (Denizli), Engin Erdoğan (Ankara)
110 kilo: Ahmet Yenerer (Denizli), Şahin Ergül (Yalova)

Masterler:
70 kilo: Ali Günaçtı (Düzce)
90 kilo: Yakup Cin (Gaziantep)
100 kilo: Erkan Damar (İstanbul)

INANILMAZ BILEK GURESI GIBI BIR SPORDA TURKIYE ADINA MILLI TAKIMA 52 SPORCU ALINIYOR DUNYANIN OBUR UCUNA BREZILYAYA GOTURULUYOR KAC TANE YONETICI HAKEM IDARECI GIDIYOR ODA MECHUL ONLARDA 20 OLSA ETTI 70 KUSUR BU MILLI TAKIM ICIN FEDERASYONUN KASASINDAN NE KADAR HARCANDI OGRENMEK ISTIYORUZ ????

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Kasım 30th 2012, 17:26

olimpiyatlara 114 sporcu ile katılmıştık...

“Vücut Geliştirme Yarışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir