Mr. Olympia 2013

IFBB Profesyonel ve amatör vücut geliştirme yarışmalarını, Nabba, Wabba ve ülkemizde yapılan vücut geliştirme yarışmalarından haberler, sonuçlar ve resimlere ulaşabilirsiniz. Mr. Olympia , Arnold Classic ve diğer vücut geliştirme yarışmalarından haberlere , resimlere ve gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Moderatör: murat tahan

Arnold
Üye
Üye

Mesajgönderen Arnold » Ekim 1st 2013, 10:34

Bir arkadaş phil in beli daha ince demiş..Ne alaka..Üst tarafı onla oranlarsan belinin kalın olması önemli olmaz..Phil in gögüs 134 cm kai nin 150 ye yakın..Hali ile belide cm olarak daha kalın..

Bütün bodybuilding alemi phil üzerine yatırım yapmışken hop diye fazla bir cavcavı olmayan sessiz sedasız (çoğunlukla felsefik konuşan) kapşonlu rahatsız bir tipi ne kadar iyi olursa olsun Mr.Olympia yapmazlar..Bunu bir kere daha anladım..

Bu sporda en tepeye oynayacaksak bir şekilde popülariten olacak..

Çünkü senin üzerinden para kazancaklar..Donuk kendi halince fazla çekici olmayan adam istemiyorlar..

Kullanıcı avatarı
bodybuilder
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen bodybuilder » Ekim 1st 2013, 10:51

Arnold yazdı:Bir arkadaş phil in beli daha ince demiş..Ne alaka..Üst tarafı onla oranlarsan belinin kalın olması önemli olmaz..Phil in gögüs 134 cm kai nin 150 ye yakın..Hali ile belide cm olarak daha kalın..

Bütün bodybuilding alemi phil üzerine yatırım yapmışken hop diye fazla bir cavcavı olmayan sessiz sedasız (çoğunlukla felsefik konuşan) kapşonlu rahatsız bir tipi ne kadar iyi olursa olsun Mr.Olympia yapmazlar..Bunu bir kere daha anladım..

Bu sporda en tepeye oynayacaksak bir şekilde popülariten olacak..

Çünkü senin üzerinden para kazancaklar..Donuk kendi halince fazla çekici olmayan adam istemiyorlar..

her yazdığına katılıyorum

kai green ve dennis wolf bu konuda gerideler

Kullanıcı avatarı
tlh
Üye
Üye

Mesajgönderen tlh » Ekim 1st 2013, 13:22

Arnold yazdı:Şu Mr. Olympia da bir kez kazananın seri yapması alışkanlığa bir son verilmesi gerekiyor..

Phil I çok fazla büyütüyorsunuz..Kai çok daha iyi..Hacim orantı ve kas kalitesi olarak..(zenci bir kere.. :) )

Kai nin kollar phil den büyük değil diiyen arkadaş ne içti ise bana da söylesin lütfen..aradaki hacim farkı inanılmaz ..Kaldıki phil de o meme gibi sarkan gögüsler varken nasıl kazanıyor bilmiyorum..

Kai paket olarak daha iyi..

Resim

Kai nin kollar Phil den büyük değil haa..get the hell outta hereeeee..

Resim

Kai nin çok açık hakkı yenmiştir..

Benim içtiğim şey daha soft kalmış sanki ? :) Kol ölçüsünü tek cepheden alman da şaşırtıcı. Hacmin iyi ancak definisyonun kötü olsa ne olur ki ? Ayrıca Phil'in beyaz olduğunu sanıyorsun sanırım :D Son olarak Kai nin bu seneki definisoynunun sıkıntılı olduğu aşikar. Bence 2. olduğu için şükretmeli.

Kullanıcı avatarı
I Will Be Back
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen I Will Be Back » Ekim 1st 2013, 19:39

Buraya gelip fanatik gibi yorum yapıp benden şu tartışmaya girmemi beklemeyin objektif bakmadan yorum yapan insanla ne tartışırım ne cevap veririm elle tutulur bir şey bile yok kainin phıl in göğüs ölçülerini bilip de araştırma yapıp phıl in kolunun kaininkinden en az 3 cm büyük olduğunu bilmemek de herhalde işene gelerek konuşmanın başka bir türü.Fanatik olmayın sportmen olun...

Arnold
Üye
Üye

Mesajgönderen Arnold » Ekim 1st 2013, 20:42

Heheheh sen mi ölçü alıyorsun..Nereden bu kadar eminsin..

Ben gözüme inanırım..

Yanyana aynı pozda resimleri var ..Birisi 50 cm önde dursa anlarım ama çizgileride aynı..

10 kişiyi çağır Kai nin kollar sivrilik ve seperation ve hacim olarak daha iyi der..

Definisyon olarak ise çok yakınlar..

Neyse fanatiklik değil benim ki..2 side umurumda değil..

Hakkı yenen ne ilk nede son bodybuilder olacak tabi Kai..Ama bu spora gönül veren birisi olarak insan üzülüyor tabi hali ile..

Arnold
Üye
Üye

Mesajgönderen Arnold » Ekim 1st 2013, 20:58

O dergilerde çıkan yada sağda solda okuduğun ölçü lere inanma derim ayrıca..O dergilerde dorian ın arnold un yada frank zane lee haney in olduğu iddia edilen işte mr.olympia nın antreman programı diye yalan yanlış öyle şeyler çıktı ki..:)

Kai nin o kollar 60 cm e yakın..Arnold un 56 cm idi be ..Kai nin 54.4..

gülüyorum sadece....

haa şuna da bir bak istersen..

http://en.wikipedia.org/wiki/Kai_Greene

56 cm demişler..

Bu da phil..

55 cm..

Gerçi 3 sene evvelki bir resim ama..

Yani öyle her okuduğun yazıya inanma sevgili dostum..

Kullanıcı avatarı
Mustafa Yazicioglu
Üye
Üye
İletişim:

Mesajgönderen Mustafa Yazicioglu » Ekim 1st 2013, 21:13

Kai'nin kollarının Phil'in kollarından iyi görünmesinin tek sebebi var, ilk bakışta Kai'deki müthiş pick yapmış biceps Phil'de yok. Aldatıcı oluyor, benim de düşüncem Kai daha iyi yönündeydi. Ancak genel kol kütlesi olarak baktığımızda Phil'deki kol (özellikle tricesp) kalınlığı ve kalitesi Kai'de yok. Yanılıyorsam düzeltin ben sadece gördüğümü değerlendimeye çalışıyorum, bu işin çok da içinde bir insan değilim.

Bu arada biceps'de pick yapmak tamamen genetikle alakalı bir durum mu yoksa özellikle bunun için bir yöntem var mıdır? Genetik fikri ağır basıyor bende açıkcası çünkü pick yapmış biceps kası güzel görünüyor orantılı bir kolda. Özel bir yolu olsa herkes yapar diye düşünüyorum. Aydınlatırsanız çok sevinirim :)

yeahbuddy
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen yeahbuddy » Ekim 1st 2013, 21:15

kai greene in türkçe bildigini bilmiyordum. öğrenmiş olduk.

Kullanıcı avatarı
I Will Be Back
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen I Will Be Back » Ekim 1st 2013, 21:48

Mustafa Yazicioglu yazdı:Kai'nin kollarının Phil'in kollarından iyi görünmesinin tek sebebi var, ilk bakışta Kai'deki müthiş pick yapmış biceps Phil'de yok. Aldatıcı oluyor, benim de düşüncem Kai daha iyi yönündeydi. Ancak genel kol kütlesi olarak baktığımızda Phil'deki kol (özellikle tricesp) kalınlığı ve kalitesi Kai'de yok. Yanılıyorsam düzeltin ben sadece gördüğümü değerlendimeye çalışıyorum, bu işin çok da içinde bir insan değilim.

Bu arada biceps'de pick yapmak tamamen genetikle alakalı bir durum mu yoksa özellikle bunun için bir yöntem var mıdır? Genetik fikri ağır basıyor bende açıkcası çünkü pick yapmış biceps kası güzel görünüyor orantılı bir kolda. Özel bir yolu olsa herkes yapar diye düşünüyorum. Aydınlatırsanız çok sevinirim :)

Mustafa bey pick durumu sizinde dediğiniz gibi tamamen genetik bu işte kasın şekli uzunluğu simetrisi kalınlığı tamamen genetiktir mesela biceps kasının tendonu dirseğe uzak olanlar da biceps dirsek arasında hep bir boşluk vardır bu boşluğun kapanabileceğini söyleyenler çıkar ama bu imkansızdır.Yani kasın uzun olup olmamasıyla alakalıdır ve bu da dediğim gibi tamamen genetiktir.Aşağıdaki linkte bu dediğime bir örnek mevcut.
http://www.vucutcu.com/forum3/printview ... 63&start=0

Kullanıcı avatarı
Anıl Atabey
VIP
VIP

Mesajgönderen Anıl Atabey » Ekim 1st 2013, 22:03

Jay 6. Ramy 8. oldu da bu jurilerde hiçmi göz yokmuş arkadaş;

Resim
Resim

“Vücut Geliştirme Yarışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir