TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME ŞAMPİYONASI 27-29 EYLÜL İZMİT

IFBB Profesyonel ve amatör vücut geliştirme yarışmalarını, Nabba, Wabba ve ülkemizde yapılan vücut geliştirme yarışmalarından haberler, sonuçlar ve resimlere ulaşabilirsiniz. Mr. Olympia , Arnold Classic ve diğer vücut geliştirme yarışmalarından haberlere , resimlere ve gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Eylül 11th 2013, 14:03

Olan milletin emeğine, zamanına, maddi manevi fedakarlıklarına oldu...

Kullanıcı avatarı
I Will Be Back
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen I Will Be Back » Eylül 11th 2013, 14:18

Ne kadar saçma bir şey bu sadece bu spor için geçerli bir durum diğer spor dallarını bilmem ama vücut geliştirme gibi bir sporda kimyasalın yasak olması çok saçma Mr olimpia yıldızlarının kimyasalı su gibi içtiği bir sporda sen kendi vatandaşına test yaparsan ne avrupada ne dünya çapında başarı beklemeyeceksin ya da araştırıp edip olağan üstü insanlar bulacaksın ki kimyasala ihtiyacı olmadan büyük kütlelere kavuşsun ki bunu herkes de çok iyi biliyor ki bu mümkün değil ya bütün dünya çapında yasaklayacaksın kimse kullanmayacak ya da serbest bırakacaksın.

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Tuna » Eylül 11th 2013, 20:55

Federasyonumuzun 2013 yılı faaliyet proğramında yer alan ve eylül ayında yapılacak olan Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonasında sponsorlar aracılığıyla sporculara verilecek tüm para ve altın ödülleri ,sporcularımızı doping kullanmaya teşvik ettiği düşünülerek yönetim kurulumuzca iptal edilmiştir.

Ayrıca yarışmaya katılacak tüm sporcularımız, herhangi bir doping maddesi kullanmadıklarına dair taahhütname imzalayacak olup , buna rağmen test sonuçları pozitif çıkan sporcularımıza yarışmalardan men cezası yanında 10.000 TL ye kadar para cezası uygulanacaktır.

Kaynak: http://www.tvgfbf.com/tr/duyuru-470

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Tuna » Eylül 11th 2013, 21:05

Çalıştığım salonda 4 arkadaş katılıyordu 3 ü yarışmaya katılmaktan vazgeçti..
Bildiğim kadarıyla bu kararlar devletin spor bakanlığının bir yaptırımı bütün sporları kapsayacakmış..

Şimdi bu sporu(vücut geliştirme) bırakalım hatta sporu bırakalım..
Devlet, spor dendiğinde sadece futbol olarak kendini gösteren bir toplumda onca zorluklara rağmen başarılı olmuş tüm futbol dışı, diğer tüm sporların ve sporcularının önüne böyle bi *kazık* ya da *duvar* koyacağına;
yediğimiz yemekten içtiğimiz içeceklere kadar başta GDO denen illetten 20 günde büyüyen tavuklara kadar tüm halkın yediği yiyeceklerin içinde bulunan katkı maddelerini bir deşifre etsin, gün yüzüne çıkarsın bakalım ozaman dopingsiz veya katkısız naturel sağlıklı bir insan, bir birey bulunabilecekmidir..??

Çok derin, uzun, siyasi, insani bir konu..

Tartışılır...

Saygılar.

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Eylül 11th 2013, 21:07

Tuna yazdı:Federasyonumuzun 2013 yılı faaliyet proğramında yer alan ve eylül ayında yapılacak olan Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonasında sponsorlar aracılığıyla sporculara verilecek tüm para ve altın ödülleri ,sporcularımızı doping kullanmaya teşvik ettiği düşünülerek yönetim kurulumuzca iptal edilmiştir.

Ayrıca yarışmaya katılacak tüm sporcularımız, herhangi bir doping maddesi kullanmadıklarına dair taahhütname imzalayacak olup , buna rağmen test sonuçları pozitif çıkan sporcularımıza yarışmalardan men cezası yanında 10.000 TL ye kadar para cezası uygulanacaktır.

Kaynak: http://www.tvgfbf.com/tr/duyuru-470

Super 8-)

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Şehit Polis Recep Topaloğlu Kapalı Spor Salonu

Mesajgönderen Tuna » Eylül 11th 2013, 21:14

Şehit Polis Recep Topaloğlu Kapalı Spor Salonu

​Yahya Kaptan Mah.Kızılay Sok No:7 İzmit / KOCAELİ

Resim

Resim

Resim

Resim

korkusuz
Üye
Üye

Mesajgönderen korkusuz » Eylül 11th 2013, 21:17

ben bu gelişmeleri olumlu buldum sizin düşünceleriniz nedir ?

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Eylül 11th 2013, 21:19

Tuna yazdı:Çalıştığım salonda 4 arkadaş katılıyordu 3 ü yarışmaya katılmaktan vazgeçti..
Bildiğim kadarıyla bu kararlar devletin spor bakanlığının bir yaptırımı bütün sporları kapsayacakmış..

Şimdi bu sporu(vücut geliştirme) bırakalım hatta sporu bırakalım..
Devlet, spor dendiğinde sadece futbol olarak kendini gösteren bir toplumda onca zorluklara rağmen başarılı olmuş tüm futbol dışı, diğer tüm sporların ve sporcularının önüne böyle bi *kazık* ya da *duvar* koyacağına;
yediğimiz yemekten içtiğimiz içeceklere kadar başta GDO denen illetten 20 günde büyüyen tavuklara kadar tüm halkın yediği yiyeceklerin içinde bulunan katkı maddelerini bir deşifre etsin, gün yüzüne çıkarsın bakalım ozaman dopingsiz veya katkısız naturel sağlıklı bir insan, bir birey bulunabilecekmidir..??

Çok derin, uzun, siyasi, insani bir konu..

Tartışılır...

Saygılar.

Bazen kelimeler kifayetsiz kalıyor. Ben o durumdayım şu an. 6 ay diyet yapıp son 18 gün kala bozmak gerçekten çook koyuyor adama. Neyse yapacak bieşey yok, Kadir DEMİRCAN abime başarılar diliyorum.İnşallah istediğini alır bu sefer.

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Tuna » Eylül 11th 2013, 21:37

korkusuz yazdı:ben bu gelişmeleri olumlu buldum sizin düşünceleriniz nedir ?

Şimdi herhangi bir spor dalına bakarken;

1- Sağlık, hobi, sosyal aktivite olarak yapmak

2- Profesyonel, yarışlara katılma amaçlı yapmak

şeklinde bakılması gerekir diye düşünüyorum.

Senin dediğin gibi bu gelişmeler 1. şık için olumlu..

Ama 2. şık.. eumm....
maalesef dünya o kadar da masum ve güzel bir yer değil..

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Eylül 11th 2013, 21:47

Diğer sporlar için düşününce olumlu olabilir bu ama vücut geliştirme açısından bakınca gülünç oluyor. Benim merak ettiğim uluslararası yarışmalarda yarışacak sporculalrı nasıl belirleyecekleri.

“Vücut Geliştirme Yarışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir